18906

1938 list z Gdańska do Krakowa ze stemplem okolicznościowym.

80 PLN80 PLN
18921

1920 kartka wysłana z Katowic 27.3.20.

35 PLN35 PLN
18939

1920 plakietka propagandowa o charakterze patriotycznym.

60 PLN54 PLN
18940

60 PLN54 PLN
18941

1920 plakietka propagandowa o charakterze patriotycznym, uszkodzona.

50 PLN45 PLN
18942

1920 niemiecka plakietka propagandowa, słaby stan zachowania.

100 PLN90 PLN
18943

1920 niemiecka plakietka propagandowa.

80 PLN72 PLN
18944

1920 Górny Śląsk, niemieckie dywersyjne fałszerstwo propagandowe, rzadko spotykana kompletna seria w ładnym stanie.

250 PLN250 PLN
18954

1921 Górny Śląsk, wydanie poczty powstańczej, znaczek za 20 f. z błędem "odwrócone y zamiast f" (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
18956

1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa wysłana z Bytomia 20.III - w dniu plebiscytu.

150 PLN135 PLN
18971

1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana.

200 PLN200 PLN
18984

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty, seria w pięknym stanie.

35 PLN35 PLN
18989

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty, seria w pięknym stanie.

35 PLN35 PLN
18995

20 PLN20 PLN
18998

1936 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa sygn. 36-79-1-B4, przesłana 13.IX miejscowo we Wrocławiu.

20 PLN20 PLN
19007

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, polska karta pocztowa użyta jako formularz, ofrankowana znaczkiem Rzeszy, wysłana w listopadzie z Bielska do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, gdzie wpłynęła 24.XI, liczne stempelki i adnotacje urzędowe, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego; temat - CZERWONY KRZYŻ.

300 PLN300 PLN
19018

1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, dofrankowana karta pocztowa, datowana 11.XII, wysłana z miejscowości Chodorów do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znaczki usunięte najpewniej przez cenzurę sowiecką; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Niemców, a częścią okupowaną przez Rosjan, wędrowała okrężną drogą Moskwa - Berlin, stąd stempel berliński z datą 1.II; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki 16.II; całość o ładnie udokumentowanym obiegu w dobrym stanie zachowania (niewielkie ślady archiwizacji).

200 PLN200 PLN
19028

1941 ROZPOCZĘCIE WOJNY NIEMIECKO-SOWIECKIEJ, obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, koperta ostemplowana 21.VI w Brześciu nad Bugiem w przeddzień ataku niemieckiego na Związek Sowiecki, adresowana na niemiecką pocztę polową, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

180 PLN180 PLN
19043

1944 wydanie nie dopuszczone do obiegu dla getta w Łodzi, gwarancja Schmutz.

600 PLN600 PLN
19064

1939 kartka z Kwasówki (wieś na lubelszczyźnie)wysłana 4.IX.39 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej BC32 z rzadko spotykaną parafką cenzora.

500 PLN450 PLN
19071

1941 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, nalepki pocztowe.

20 PLN20 PLN
19075

1942 Dojdziemy, znaczek stemplowany grzecznościowo na kopercie stemplem Głównej Poczty Polowej.

700 PLN700 PLN
19076

1942 Tajna poczta podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, seria czysta w pięknym stanie.

640 PLN640 PLN
19077

1942 Dojdziemy, odbitki próbne na gumowanym papierze, ślad podlepki na marginesie, gwarancja Schmutz.

2 000 PLN2 000 PLN
19078

1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, zielona próba znaczka tzw."STAN" - zatwierdzonego do druku, ale zaniechanego z powodów politycznych (motyw - mapa Polski na tle Orła Białego z miastami Wilno i Lwów, ku którym zmierza żołnierz i matka Polka z dziećmi był dla władz radzieckich nie do przyjęcia), w parce tete beche, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

1 200 PLN1 200 PLN
19079

1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, znaczek pocztowy z okazji wystawy dokumentów i rysunków z historii II Korpusu.

100 PLN100 PLN
19083

250 PLN250 PLN
19084

1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego", znaczek za 1 zł. z błędem "biała plama pod orłem".

200 PLN330 PLN
19089

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy cięty znaczek V wydania - II nakład, z sygnaturą drukarni i z usterką - kreska przez skrzydła orła.

50 PLN50 PLN
19098

1943 znaczki Tajnej Poczty Polowej służące do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" na wycinkach.

250 PLN250 PLN
19099

1943 Podziemna Poczta Polska, znaczki do opłaty tajnego Monitora Polskiego.

220 PLN340 PLN
19120

1945 francuski wojskowy list służbowy, koperta urzędowa "SERVICE SOCIAL DE L'ARMEE" z efektowną pieczęcią instytucji, wysłany 19.IX z Chaumont do Polskiego Czerwonego Krzyża w Paryżu; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

150 PLN150 PLN
19121

1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list wysłany 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 406 do Polskiego Czerwonego Krzyża w Paryżu, stempelek cenzury; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
19126

1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria cięta.

120 PLN120 PLN
19130

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list lotniczy wysłany 21.VI z jednostki P163 do sekcji polskiej Czerwonego Krzyża w Genewie.

50 PLN50 PLN
19132

1946 Polskie jednostki we Włoszech, list wysłany 30.VI z poczty polowej 121 do PCK w Londynie, na odwrocie adres nadawcy "Polish Forces C.M.F. 555".

40 PLN40 PLN
19155

1939 kartka z Dębicy opłacona znaczkiem Kasy Stefczyka.

60 PLN151 PLN
19167

1940 II wydanie przedrukowe, frankatura mieszana - karta pocztowa z miejscowości Frysztak Krośnieński, wysłana 3.VIII z Rzeszowa do PCK w Krakowie (ciekawa treść !), stempel kancelaryjny i adnotacja sekretarza PCK; ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

120 PLN102 PLN
19184

1940 karta pocztowa z Węgier, wysłana 21.IV do Buska-Zdroju; cenzury, dekoracyjna całość.

50 PLN40 PLN
19190

1940 karta pocztowa z Madrytu wysłana 24.XII do Krakowa, stempelki cenzury hiszpańskiej i niemieckiej; rzadki kierunek wysyłki; karta w dobrym stanie zachowania z minimalnymi uszkodzeniami.

150 PLN130 PLN