The auction will start on 20.09.2024

37290

20 PLN20 PLN
37375

1985 30. rocznica powrotu ziem zachodnich, karnet.

30 PLN30 PLN
37407

1923 "AEROLLOYD" połączenie lotnicze Warszawa-Lwów, ekspresowy list lotniczy (druk) wysłany 26.VI z Warszawy do Lwowa, stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą, stempelek "Par avion", na odwrocie kasownik odbiorczy Lwów 1 z 28.VI; całość o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Bura.

800 PLN650 PLN
37414

1926 ekspresowy list lotniczy z Warszawy do Gdańska, nalepka kierunkowa w kolorze niebieskim, stempel "SAMOLOTEM", stempel tranzytowy Wolnego Miasta Gdańska "Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5", na odwrocie kasownik odbiorczy z Gdańska, gwarancja.

500 PLN510 PLN
37418

1927 otwarcie linii Lotniczej Łódź-Lwów z okazji Targów Wschodnich, czerwony stempel dodatkowy "I-y Lot ŁÓDŹ-LWÓW 1er vol.", list lotniczy przesłany z Łodzi do Lwowa - lotem tym przesłano zaledwie 100 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania.

400 PLN400 PLN
37420

1928 LOPP, znaczki składkowe, Warszawa Komitet Społeczny - śmigło i skrzydła, znaczek za 10 gr w kolorze czerwonym na liście lotniczym wysłanym 30.III z Warszawy do Lwowa, znaczki skasowane datownikiem nadawczym WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY; na froncie stemple: do oznaczania opłaty lotniczej, SAMOLOTEM i "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ.", na odwrocie datownik odbiorczy LWÓW 1 z wyróżnikiem "2h" z tego samego dnia; walor w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
37436

240 PLN240 PLN
37460

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, czworoblok znaczków za 5 gr, bez gumy w ładnym stanie.

30 PLN30 PLN
37461

1935 sześcioblok nalepek Ligi Obrony Powietrznej Państwa z Poznania.

60 PLN60 PLN
37493

1945 PRZESYŁKA URATOWANA Z KATASTROFY LOTNICZEJ, polecony list lotniczy wysłany 20.IX z miejscowości DJIB DJENINE w Libanie do USA, samolot przewożący pocztę uległ katastrofie, być może chodzi o wypadek z 30.IX.45 francuskiego samolotu Lockheed C-60 Lodestar lecącego z Antananarivo na Madagaskarze do Paryża z międzylądowaniem w Trypolisie, gdzie po starcie uległ on katastrofie, w której zginęła załoga i wszyscy pasażerowie (8 osób); przesyłkę, która ocalała dostarczono do Marsylii, gdzie zabezpieczono ją urzędowymi zalepkami i opatrzono adnotacją: "Brûlée dans un accident d'aviation. Répareé avec bande gommée no 509. Marseille gare 26.11.45 Le contr." (Spalony w wypadku lotniczym. Zabezpieczono gumowanymi zalepkami. Marsylia dworzec); a stamtąd już bezpiecznie dotarła do Stanów Zjednoczonych, datownik odbiorczy z 9.12; bardzo rzadki walor w doskonałym (jak na przesyłkę z katastrofy) stanie.

1 200 PLN1 200 PLN
37517

1959 rozbudowany komplet 5 arkuszy czystych znaczków do przesyłek podczas zawodów balonowych o puchar Międzynarodowych Targów Poznańskich dla balonów: "Katowice", "Warszawa", "Syrena", 3 arkusze na podstawowym papierze białym bezdrzewnym, niegumowanym, dodatkowo arkusz znaczka "Syrena" na bardzo rzadko spotykanym papierze kremowożółtym, oraz arkusz znaczka "Katowice" z niekatalogowanym brakiem perforacji pionowej w 3 i 4 kolumnie; zakładając, że wszystkie znaczki zachowały się, a na przesyłki zużyto: 2124 znaczki "Katowice" (to pozostało 2876 - około 143 arkuszy), 2124 znaczki "Warszawa" (to pozostało 2873 - około 143 arkuszy), 2124 znaczki "Syrena" (to pozostało 2906 - około 145 arkuszy); niecodzienny zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania.

1 200 PLN1 200 PLN
37529

1962 list z USA do Polski ocalały z katastrofy lotniczej samolotu Viscount 804 w dniu 19 grudnia 1962, bardzo rzadkie, gwarancja na odwrocie Fabian Bura.

700 PLN700 PLN
37531

1962 "Katastrofa Lotnicza" - list ocalały z katastrofy samolotu PLL LOT typu Vickers Viscount 804 w dniu 19.XII w pobliżu lotniska Okęcie w Warszawie (zginęli wszyscy na pokładzie - 33 osoby); częściowo nadpalone przesyłki zabezpieczano i po naklejeniu specjalnej nalepki, wyjaśniającej przyczyny jej uszkodzenia/zniszczenia, odsyłano adresatom; w katalogu specjalizowanym "cena amatorska"!

700 PLN700 PLN
37547

1964 list okolicznościowej poczty lotniczej z okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

25 PLN25 PLN
37576

1973 Pierwszy lot linii PLL "LOT" Warszawa-Amsterdam-Nowy Jork, koperta ze stemplem "OTWARCIE LINII PLL LOT WARSZAWA-NOWY JORK-WARSZAWA 16-IV-1973", dodatkowy stempelek "lot odbył się samolotem IŁ-62 Mikołaj Kopernik".

40 PLN40 PLN
37580

1980 list z przelotu polskiej ekipy olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie.

25 PLN25 PLN
37584

1984 książka Henri L. Nierinck'a "Recovered mail airplane crashes 1918 - 1978" z skatalogowanymi wypadkami lotniczymi, z których ocalała przesyłana korespondencja, książka dwujęzyczna po francusku i angielsku, 366 stron, czarno białe ilustracje, twarda oprawa.

500 PLN500 PLN
37587

1991 arkusik znaczków do opłacania przesyłek lotniczych z okazji Krajowej Wystawy Filatelistycznej w Olsztynie.

40 PLN40 PLN
37596

1912 nalepka promująca Igrzyska Olimpijskie w Sztokholmie.

60 PLN60 PLN
37621

1956 przelot polskiej ekipy na Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, osiem poleconych listów lotniczych z Warszawy do Melbourne, na odwrocie każdego inny australijski kasownik okolicznościowy Igrzysk Olimpijskich, widok frontu kopert praktycznie identycznych i skany odwrotnych stron.

100 PLN100 PLN
37729

50 PLN50 PLN
37763

1981 pamiątkową winieta "Wystawa Biblioteki Polskiej w Paryżu Muzeum im.gen.Sikorskiego Londyn S.W.7.,28.II.1981".

30 PLN30 PLN
37857

1964 Międzynarodowy Kongres Astronautyczny w Warszawie - koperta Komitetu Organizacyjnego z autografem Leonida Siedowa wiceprezydenta Międzynarodowej Federacji Astronautycznej; temat - KOSMOS.

50 PLN50 PLN
37985

1858 Ukraina, świetnie zachowany znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1" o grubości 0,12 mm oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie prowizorycznym dwuobrączkowym kasownikiem z ukraińskim napisem КIИЕВЪ П(ОЧТА) bez daty; podobne znane są jedynie z Dynaburga i Kowna, należą do najrzadszych kasowników rosyjskich i znane są tylko na dwóch pierwszych wydaniach; znaczek użyto we wczesnym okresie, pomiędzy 26 lutego - kiedy to wprowadzono obowiązek unieważniania znaczków kasownikiem, a 31 maja 1858 roku - wprowadzono wtedy w Kijowie kasownik numerowy 18 w trzech okręgach z kropek.

2 000 PLN2 000 PLN
37988

1861 Rosja, koperta za 10+1 kop., wydania z 1861 roku, o wymiarach 137x107 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, kształt klap III; na kopercie prywatny nadruk adresu firmy Towarzystwa Ubezpieczeń od Ognia "Salamandra" w Petersburgu; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
37992

1869 Rosja, list wysłany 22.XII z Moskwy do Tarare we Francji, opłacony znaczkami za 3, 5 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono czerwonym datownikiem "MOCKBA 1 ЕКСП." dla korespondencji zagranicznej, dodatkowo rzadki romboidalny datownik i owalny stempelek "FRANKIROVANO"; obok stemple tranzytowe: czerwony pruski "P.D." (Transit/Aachen, Saarbrücken) i niebieski francuski "PRUSSE ERQUELINES" z 8.I.1870 i odręczna adnotacja czerwoną kredką o opłacie tranzytowej "5 1/2", na dole kaszetka nadawcy; efektowna całość sprzed przystąpienia Rosji do UPU; pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii" (cena z aukcji 750-1000$), bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN1 600 PLN
38010

1912 Rosja, wydanie dla poczty w Turcji - Levant, karta pocztowa za 20 Para/4 kop, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
38019

100 PLN100 PLN
38032

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list pieniężny wysłany 26.6 z miejscowości Kuźnieck, niebieska zalepka dla przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie pięć pieczęci lakowych; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
38038

1922 RFSRS (Rosyjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Sowiecka), list wysłany z Piotrogrodu do Rygi, ofrankowany między innymi paskiem pionowym 5 znaczków za 27 R na papierze normalnym, list przyjęto 15.12 w urzędzie na dworcu Mikołajewskim, a wysłano go dopiero 17.12, stemple odbiorcze Rygi z 23.XII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
38042

1931 ZSRR, nieząbkowana seria zepelinowa, na poleconym liście lotniczym wysłanym 15.V z Moskwy do Berlina w pierwszym dniu obiegu znaczków!!! stemple odbiorcze na odwrocie (same znaczki kasowane Mi.300 euro).

1 000 PLN1 000 PLN
38043

1933 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, wysłana z Odessy do Niemiec, dobry stan zachowania.

240 PLN240 PLN
38044

1935 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa (ilustracja B145), dofrankowana i 17.4.35 wysłana z miejscowości Rebricha w Kraju Ałtajskim do Szwajcarii, znaki opłaty unieważnione datownikiem РЕБРИКА З.СИБ.КР.; datownik odbiorczy Monti Della Trinitia; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
38047

1943/45 ZSRR, karta pocztowa, czysta.

30 PLN30 PLN
38048

30 PLN30 PLN
38054

1950 ZSRR, 30 Lat Radzieckiego Filmu, znaczek czysty.

110 PLN110 PLN
38057

1952 ZSRR, sporty zimowe, seria czysta.

25 PLN25 PLN
38065

1954 ZSRR, Sport, seria czysta.

60 PLN60 PLN
38069

1955 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Rolnicza w Moskwie (II), seria czysta.

60 PLN60 PLN
38070

1955 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Rolnicza w Moskwie (II), seria czysta w tym dwa pięcioznaczkowe paski.

80 PLN80 PLN