25447

40 PLN40 PLN
25453

40 PLN40 PLN
25460

1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, karnet z ilustracją przedstawiającą projekt znaczka autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej; bardzo dobry stania zachowania.

50 PLN50 PLN
25474

1976 pamiątka filatelistyczna klubu polonijnego z Buffalo.

15 PLN15 PLN
25494

1902 widokówka z Warszawy z obiegu pocztowego.

30 PLN30 PLN
25503

60 PLN60 PLN
25511

1916 widokówka Nowogródek, czysta.

30 PLN30 PLN
25544

1931 widokówka medal pamiątkowy Dziesięciolecia Zwycięskiego Odparcia Najazdu Rosji Sowieckiej, czysta; temat - PIŁSUDSKI.

50 PLN50 PLN
25565

1974 kartka z życzeniami z autografem Stanisława Marusarza (ur. 18 czerwca 1913 w Zakopanem, zm. 29 października 1993 tamże) – polskiego skoczka narciarskiego, dwuboisty i alpejczyka, czterokrotnego olimpijczyka, siedmiokrotnego uczestnika narciarskich mistrzostw świata, kuriera tatrzańskiego, podporucznika Armii Krajowej.

80 PLN85 PLN
25567

1979 kartka z życzeniami z autografem Ireny Szydłowskiej (ur. 28 stycznia 1928 we Lwowie, zm. 14 sierpnia 1983 w Warszawie) – polskiej łuczniczce, trenerce, działaczce sportowej, olimpijki z Monachium i Montrealu.

80 PLN80 PLN
25570

1981 kartka z zaproszeniem z autografem Ireny Kirszenstein - Szewińskiej (ur. 24 maja 1946 w Leningradzie, zm. 29 czerwca 2018 w Warszawie) – polskiej lekkoatletki specjalizującej się w biegach sprinterskich i skoku w dal, siedmiokrotnej medalistce Igrzysk Olimpijskich, a po zakończeniu kariery działaczce krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych.

70 PLN70 PLN
25693

600 PLN600 PLN
25707

1878 Rosja, formularz zamówienia piwa firmy "Moskiewska Bawaria" przygotowany na karcie pocztowej za 3 kop wydania z 1872, wysłany 11.VII lokalnie w Moskwie, czerwony stempel nadawczy; dobry stan zachowania (na odwrocie mocne pozostałości po podlepkach); temat - PIWO.

50 PLN50 PLN
25708

1880 Rosja, czysta karta dla Urzędu Meldunkowego w Petersburgu, z lewej strony sucho tłoczona pieczęć urzędu; bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie jaśniejsze miejsca po narożnikach mocujących do strony albumowej.

200 PLN200 PLN
25714

1890 Rosja, sekretnik za 10 kop. wysłany 21.II z Dorpatu do Berlina, z pełną treścią i nieoderwanymi brzegami! na odwrocie stempelek nadejścia; dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
25716

Pod koniec XIX w. tereny Azji Środkowej były areną intensywnej rywalizacji i walk o podział wpływów pomiędzy Rosją, a Wielką Brytanią; Rosja w latach 1862-1868 zagarnęła większą część terytorium chanatu Buchary, a od 1873 pozostała część stała się rosyjskim protektoratem; w dalszych planach leżała ekspansja w kierunku Afganistanu i dalej Indii; w wyniku tej rywalizacji list zamiast najkrótszą drogą przez Afganistan, musiał wędrować okrężną drogą przez Europę i Kanał Sueski.

700 PLN700 PLN
25718

1895 Rosja, wydanie dla poczty w Turcji - Levant, sekretnik za 10 kop., z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia na górnej krawędzi).

100 PLN100 PLN
25728

1915 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 7.11 z Tambowa (ТАМБОВЪ) do ocenzurowania w Moskwie, gdzie dotarł 8.11, a 13.11 został wyekspediowany do Danii; zalepka i pieczątka cenzury moskiewskiej; zgrabna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
25734

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 26.VI z Piotrogrodu, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i pieczątka cenzury z numerem cenzora 110, przesyłkę po ocenzurowaniu wysłano ostatecznie 31.7; całość w dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
25736

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 4.6 ze Smoleńska do Piotrogrodu; zalepka i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.56; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
25737

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 5.7 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 6.7, skąd 11.8 wyekspediowano go do Danii, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Retour Ekater"; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 10.; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
25740

1916 Rosja, koperta za 7 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, dofrankowana i jako polecona przesłana 21.V miejscowo w Odessie, na odwrocie kasownik odbiorczy i odciśnięty numerator (cenzura?); bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
25741

1916 Rosja, Daleki Wschód - Korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki wysłany 28.6 z Władywostoku, pieczątka cenzury władywostockiej z jednocyfrowym numerem cenzora; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
25743

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 18.3 z miejscowości Iwanowo (ИВАНОВО-ВОЗНЕСЕСКЪ ВЛАД.) do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, ponieważ list tak jak przesyłkę krajową zaadresowano tylko po rosyjsku prawdopodobnie wtedy opatrzono go stempelkiem dopłaty "T" (której finalnie nie pobrano) i dopisano adres alfabetem łacińskim: "Copenhague Croix Rouge Danoise"; stempel Piotrogrodu z datą 21.3, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 652, list 23.3 wyekspediowano do Danii; ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

140 PLN140 PLN
25746

1917 Rosja, seria obiegowa, znaczek cięty za 1 R z przesuniętym drukiem barwy brązowej (ramka) i odwróconym barwy pomarańczowej (orzeł i nominał), czysty bez podlepki, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
25748

1917 Rosja, koperta za 10 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, wysłana do Kaługi, na odwrocie dwa stempelki cenzury; słabszy stan zachowania.

80 PLN80 PLN
25749

1917 Rosja, dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast (ВСЕРОССIЙСКIЙ СОЮЗЪ ГОРОДОВ) wysłana 27.2 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek i zalepka cenzury piotrogrodzkiej; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

140 PLN140 PLN
25752

1918-19 Białoruska Republika Ludowa, powstała w warunkach tymczasowej okupacji centralnej części ziem białoruskich przez wojska niemieckie i nie zdołała rozwinąć się w niepodległe i uznane państwo (uznała je tylko Finlandia), seria ciętych znaczków o charakterze prywatnym z pełną oryginalną gumą.

120 PLN120 PLN
25753

1922 Kijów - lokalne prowizoryczne znaczki pocztowej kasy oszczędności dokumentujące wpłaty, z kijowskim nadrukiem nowej wartości, jeden sygnowany EBL (z oryginalną gumą Mi.1150 euro), niegumowane.

500 PLN500 PLN
25757

1931 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, tekst w języku gruzińskim.

100 PLN100 PLN
25758

1931 ZSRR, koperta z ilustracją, bez linii dzielącej.

120 PLN120 PLN
25759

1932 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, bez linii dzielącej.

120 PLN120 PLN
25761

1935 ZSRR, druk z redakcji gazety "Czerwony kołchoźnik", przesłany miejscowo 12.10 w Januszpolu (ЯНУШПОЛЬ-АНУШПОЛЬ).

40 PLN40 PLN
25764

1943 ZSRR, karta pocztowa z niebieską ilustracją.

100 PLN100 PLN
25765

1944 ZSRR, ilustrowany formularz z cytatem Suworowa "Rosjanie zawsze bili Prusaków", wysłany 19.9 z Leningradu do Swierdłowska, stempelek cenzury nr.19571.

100 PLN100 PLN
25770

1946 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa.

60 PLN60 PLN
25783

1954 ZSRR, postęp w rolnictwie (I), seria czysta.

20 PLN20 PLN
25790

1956 ZSRR, Machmud Aiwasow, znaczek kasowany z podpisem Muchamed.

70 PLN70 PLN