The auction will start on 21.06.2024

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
25400

1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani w czworobloku z nadrukiem wysokiej nowej wartości 50 zł.

300 PLN270 PLN
25447

1962 radziecka całostka (koperta) z ilustracją przedstawiającą medalion z podobizną Adama Mickiewicza i obelisk ku jego czci wystawiony w Zaosiu miejscu jego urodzenia, wysłana 17-4 z miejscowości Tomaszówka w obwodzie brzeskim do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy.

40 PLN40 PLN
25453

1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, seria 6 znaczków autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej skasowanych na ilustrowanej kopercie FDC z wizerunkiem Czarnej Madonny; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
25460

1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, karnet z ilustracją przedstawiającą projekt znaczka autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej; bardzo dobry stania zachowania.

50 PLN50 PLN
25474

1976 pamiątka filatelistyczna klubu polonijnego z Buffalo.

15 PLN15 PLN
25494

1902 widokówka z Warszawy z obiegu pocztowego.

30 PLN30 PLN
25503

1907 widokówka Wilno - dwa orły, nakład A.Fialko Wilno, czysta, doskonały stan zachowania.

60 PLN60 PLN
25511

1916 widokówka Nowogródek, czysta.

30 PLN30 PLN
25544

1931 widokówka medal pamiątkowy Dziesięciolecia Zwycięskiego Odparcia Najazdu Rosji Sowieckiej, czysta; temat - PIŁSUDSKI.

50 PLN50 PLN
25565

1974 kartka z życzeniami z autografem Stanisława Marusarza (ur. 18 czerwca 1913 w Zakopanem, zm. 29 października 1993 tamże) – polskiego skoczka narciarskiego, dwuboisty i alpejczyka, czterokrotnego olimpijczyka, siedmiokrotnego uczestnika narciarskich mistrzostw świata, kuriera tatrzańskiego, podporucznika Armii Krajowej.

80 PLN85 PLN
25567

1979 kartka z życzeniami z autografem Ireny Szydłowskiej (ur. 28 stycznia 1928 we Lwowie, zm. 14 sierpnia 1983 w Warszawie) – polskiej łuczniczce, trenerce, działaczce sportowej, olimpijki z Monachium i Montrealu.

80 PLN80 PLN
25570

1981 kartka z zaproszeniem z autografem Ireny Kirszenstein - Szewińskiej (ur. 24 maja 1946 w Leningradzie, zm. 29 czerwca 2018 w Warszawie) – polskiej lekkoatletki specjalizującej się w biegach sprinterskich i skoku w dal, siedmiokrotnej medalistce Igrzysk Olimpijskich, a po zakończeniu kariery działaczce krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych.

70 PLN70 PLN
25693

1850 Rosja, list z pełną treścią wysłany z Kronsztadu do Drammen w Norwegii, dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy KRONSZTAD (КРОНШТАДЪ) z 17.V, tranzytowy stempel SZTOKHOLM (STOCKHOLM) z 10.VI; rzadki kierunek wysyłki, walor w dobrym stanie zachowania pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii".

600 PLN600 PLN
25707

1878 Rosja, formularz zamówienia piwa firmy "Moskiewska Bawaria" przygotowany na karcie pocztowej za 3 kop wydania z 1872, wysłany 11.VII lokalnie w Moskwie, czerwony stempel nadawczy; dobry stan zachowania (na odwrocie mocne pozostałości po podlepkach); temat - PIWO.

50 PLN50 PLN
25708

1880 Rosja, czysta karta dla Urzędu Meldunkowego w Petersburgu, z lewej strony sucho tłoczona pieczęć urzędu; bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie jaśniejsze miejsca po narożnikach mocujących do strony albumowej.

200 PLN200 PLN
25714

1890 Rosja, sekretnik za 10 kop. wysłany 21.II z Dorpatu do Berlina, z pełną treścią i nieoderwanymi brzegami! na odwrocie stempelek nadejścia; dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
25716

1894 Chanat Buchary, list wysłany 18.IV z Buchary do Peszawaru, drogą lądową, a następnie morską, stempelek brytyjskiej poczty morskiej SEA POST OFFICE z 28.V, bardzo rzadki kasownik odbiorczy "FIRST DELY PESHAWAR 8 JUN"; zwracają uwagę: koperta adresowana w trzech językach: angielskim, arabskim i rosyjski, a także dekoracyjne stempelki nadawcy; efektowny walor w dobrym stanie zachowania.

Pod koniec XIX w. tereny Azji Środkowej były areną intensywnej rywalizacji i walk o podział wpływów pomiędzy Rosją, a Wielką Brytanią; Rosja w latach 1862-1868 zagarnęła większą część terytorium chanatu Buchary, a od 1873 pozostała część stała się rosyjskim protektoratem; w dalszych planach leżała ekspansja w kierunku Afganistanu i dalej Indii; w wyniku tej rywalizacji list zamiast najkrótszą drogą przez Afganistan, musiał wędrować okrężną drogą przez Europę i Kanał Sueski.

700 PLN700 PLN
25718

1895 Rosja, wydanie dla poczty w Turcji - Levant, sekretnik za 10 kop., z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia na górnej krawędzi).

100 PLN100 PLN
25728

1915 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 7.11 z Tambowa (ТАМБОВЪ) do ocenzurowania w Moskwie, gdzie dotarł 8.11, a 13.11 został wyekspediowany do Danii; zalepka i pieczątka cenzury moskiewskiej; zgrabna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
25734

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 26.VI z Piotrogrodu, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i pieczątka cenzury z numerem cenzora 110, przesyłkę po ocenzurowaniu wysłano ostatecznie 31.7; całość w dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
25736

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 4.6 ze Smoleńska do Piotrogrodu; zalepka i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.56; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
25737

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 5.7 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 6.7, skąd 11.8 wyekspediowano go do Danii, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Retour Ekater"; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 10.; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
25740

1916 Rosja, koperta za 7 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, dofrankowana i jako polecona przesłana 21.V miejscowo w Odessie, na odwrocie kasownik odbiorczy i odciśnięty numerator (cenzura?); bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
25741

1916 Rosja, Daleki Wschód - Korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki wysłany 28.6 z Władywostoku, pieczątka cenzury władywostockiej z jednocyfrowym numerem cenzora; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
25743

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 18.3 z miejscowości Iwanowo (ИВАНОВО-ВОЗНЕСЕСКЪ ВЛАД.) do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, ponieważ list tak jak przesyłkę krajową zaadresowano tylko po rosyjsku prawdopodobnie wtedy opatrzono go stempelkiem dopłaty "T" (której finalnie nie pobrano) i dopisano adres alfabetem łacińskim: "Copenhague Croix Rouge Danoise"; stempel Piotrogrodu z datą 21.3, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 652, list 23.3 wyekspediowano do Danii; ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

140 PLN140 PLN
25746

1917 Rosja, seria obiegowa, znaczek cięty za 1 R z przesuniętym drukiem barwy brązowej (ramka) i odwróconym barwy pomarańczowej (orzeł i nominał), czysty bez podlepki, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
25748

1917 Rosja, koperta za 10 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, wysłana do Kaługi, na odwrocie dwa stempelki cenzury; słabszy stan zachowania.

80 PLN80 PLN
25749

1917 Rosja, dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast (ВСЕРОССIЙСКIЙ СОЮЗЪ ГОРОДОВ) wysłana 27.2 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek i zalepka cenzury piotrogrodzkiej; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

140 PLN140 PLN
25752

1918-19 Białoruska Republika Ludowa, powstała w warunkach tymczasowej okupacji centralnej części ziem białoruskich przez wojska niemieckie i nie zdołała rozwinąć się w niepodległe i uznane państwo (uznała je tylko Finlandia), seria ciętych znaczków o charakterze prywatnym z pełną oryginalną gumą.

120 PLN120 PLN
25753

1922 Kijów - lokalne prowizoryczne znaczki pocztowej kasy oszczędności dokumentujące wpłaty, z kijowskim nadrukiem nowej wartości, jeden sygnowany EBL (z oryginalną gumą Mi.1150 euro), niegumowane.

500 PLN500 PLN
25757

1931 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, tekst w języku gruzińskim.

100 PLN100 PLN
25758

1931 ZSRR, koperta z ilustracją, bez linii dzielącej.

120 PLN120 PLN
25759

1932 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, bez linii dzielącej.

120 PLN120 PLN
25761

1935 ZSRR, druk z redakcji gazety "Czerwony kołchoźnik", przesłany miejscowo 12.10 w Januszpolu (ЯНУШПОЛЬ-АНУШПОЛЬ).

40 PLN40 PLN
25764

1943 ZSRR, karta pocztowa z niebieską ilustracją.

100 PLN100 PLN
25765

1944 ZSRR, ilustrowany formularz z cytatem Suworowa "Rosjanie zawsze bili Prusaków", wysłany 19.9 z Leningradu do Swierdłowska, stempelek cenzury nr.19571.

100 PLN100 PLN
25770

1946 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa.

60 PLN60 PLN
25783

1954 ZSRR, postęp w rolnictwie (I), seria czysta.

20 PLN20 PLN
25790

1956 ZSRR, Machmud Aiwasow, znaczek kasowany z podpisem Muchamed.

70 PLN70 PLN