Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
25400 |
1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani w czworobloku z nadrukiem wysokiej nowej wartości 50 zł. | 300 PLN | 270 PLN | |
25447 |
1962 radziecka całostka (koperta) z ilustracją przedstawiającą medalion z podobizną Adama Mickiewicza i obelisk ku jego czci wystawiony w Zaosiu miejscu jego urodzenia, wysłana 17-4 z miejscowości Tomaszówka w obwodzie brzeskim do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy. | 40 PLN | 40 PLN | |
25453 |
1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, seria 6 znaczków autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej skasowanych na ilustrowanej kopercie FDC z wizerunkiem Czarnej Madonny; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
25460 |
1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, karnet z ilustracją przedstawiającą projekt znaczka autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej; bardzo dobry stania zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
25474 |
1976 pamiątka filatelistyczna klubu polonijnego z Buffalo. | 15 PLN | 15 PLN | |
25494 |
1902 widokówka z Warszawy z obiegu pocztowego. | 30 PLN | 30 PLN | |
25503 |
1907 widokówka Wilno - dwa orły, nakład A.Fialko Wilno, czysta, doskonały stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
25511 |
1916 widokówka Nowogródek, czysta. | 30 PLN | 30 PLN | |
25544 |
1931 widokówka medal pamiątkowy Dziesięciolecia Zwycięskiego Odparcia Najazdu Rosji Sowieckiej, czysta; temat - PIŁSUDSKI. | 50 PLN | 50 PLN | |
25565 |
1974 kartka z życzeniami z autografem Stanisława Marusarza (ur. 18 czerwca 1913 w Zakopanem, zm. 29 października 1993 tamże) – polskiego skoczka narciarskiego, dwuboisty i alpejczyka, czterokrotnego olimpijczyka, siedmiokrotnego uczestnika narciarskich mistrzostw świata, kuriera tatrzańskiego, podporucznika Armii Krajowej. | 80 PLN | 85 PLN | |
25567 |
1979 kartka z życzeniami z autografem Ireny Szydłowskiej (ur. 28 stycznia 1928 we Lwowie, zm. 14 sierpnia 1983 w Warszawie) – polskiej łuczniczce, trenerce, działaczce sportowej, olimpijki z Monachium i Montrealu. | 80 PLN | 80 PLN | |
25570 |
1981 kartka z zaproszeniem z autografem Ireny Kirszenstein - Szewińskiej (ur. 24 maja 1946 w Leningradzie, zm. 29 czerwca 2018 w Warszawie) – polskiej lekkoatletki specjalizującej się w biegach sprinterskich i skoku w dal, siedmiokrotnej medalistce Igrzysk Olimpijskich, a po zakończeniu kariery działaczce krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych. | 70 PLN | 70 PLN | |
25693 |
1850 Rosja, list z pełną treścią wysłany z Kronsztadu do Drammen w Norwegii, dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy KRONSZTAD (КРОНШТАДЪ) z 17.V, tranzytowy stempel SZTOKHOLM (STOCKHOLM) z 10.VI; rzadki kierunek wysyłki, walor w dobrym stanie zachowania pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii". | 600 PLN | 600 PLN | |
25707 |
1878 Rosja, formularz zamówienia piwa firmy "Moskiewska Bawaria" przygotowany na karcie pocztowej za 3 kop wydania z 1872, wysłany 11.VII lokalnie w Moskwie, czerwony stempel nadawczy; dobry stan zachowania (na odwrocie mocne pozostałości po podlepkach); temat - PIWO. | 50 PLN | 50 PLN | |
25708 |
1880 Rosja, czysta karta dla Urzędu Meldunkowego w Petersburgu, z lewej strony sucho tłoczona pieczęć urzędu; bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie jaśniejsze miejsca po narożnikach mocujących do strony albumowej. | 200 PLN | 200 PLN | |
25714 |
1890 Rosja, sekretnik za 10 kop. wysłany 21.II z Dorpatu do Berlina, z pełną treścią i nieoderwanymi brzegami! na odwrocie stempelek nadejścia; dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
25716 |
1894 Chanat Buchary, list wysłany 18.IV z Buchary do Peszawaru, drogą lądową, a następnie morską, stempelek brytyjskiej poczty morskiej SEA POST OFFICE z 28.V, bardzo rzadki kasownik odbiorczy "FIRST DELY PESHAWAR 8 JUN"; zwracają uwagę: koperta adresowana w trzech językach: angielskim, arabskim i rosyjski, a także dekoracyjne stempelki nadawcy; efektowny walor w dobrym stanie zachowania. Pod koniec XIX w. tereny Azji Środkowej były areną intensywnej rywalizacji i walk o podział wpływów pomiędzy Rosją, a Wielką Brytanią; Rosja w latach 1862-1868 zagarnęła większą część terytorium chanatu Buchary, a od 1873 pozostała część stała się rosyjskim protektoratem; w dalszych planach leżała ekspansja w kierunku Afganistanu i dalej Indii; w wyniku tej rywalizacji list zamiast najkrótszą drogą przez Afganistan, musiał wędrować okrężną drogą przez Europę i Kanał Sueski. | 700 PLN | 700 PLN | |
25718 |
1895 Rosja, wydanie dla poczty w Turcji - Levant, sekretnik za 10 kop., z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia na górnej krawędzi). | 100 PLN | 100 PLN | |
25728 |
1915 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 7.11 z Tambowa (ТАМБОВЪ) do ocenzurowania w Moskwie, gdzie dotarł 8.11, a 13.11 został wyekspediowany do Danii; zalepka i pieczątka cenzury moskiewskiej; zgrabna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
25734 |
1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 26.VI z Piotrogrodu, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i pieczątka cenzury z numerem cenzora 110, przesyłkę po ocenzurowaniu wysłano ostatecznie 31.7; całość w dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
25736 |
1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 4.6 ze Smoleńska do Piotrogrodu; zalepka i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.56; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
25737 |
1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 5.7 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 6.7, skąd 11.8 wyekspediowano go do Danii, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Retour Ekater"; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 10.; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
25740 |
1916 Rosja, koperta za 7 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, dofrankowana i jako polecona przesłana 21.V miejscowo w Odessie, na odwrocie kasownik odbiorczy i odciśnięty numerator (cenzura?); bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
25741 |
1916 Rosja, Daleki Wschód - Korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki wysłany 28.6 z Władywostoku, pieczątka cenzury władywostockiej z jednocyfrowym numerem cenzora; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
25743 |
1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 18.3 z miejscowości Iwanowo (ИВАНОВО-ВОЗНЕСЕСКЪ ВЛАД.) do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, ponieważ list tak jak przesyłkę krajową zaadresowano tylko po rosyjsku prawdopodobnie wtedy opatrzono go stempelkiem dopłaty "T" (której finalnie nie pobrano) i dopisano adres alfabetem łacińskim: "Copenhague Croix Rouge Danoise"; stempel Piotrogrodu z datą 21.3, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 652, list 23.3 wyekspediowano do Danii; ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 140 PLN | 140 PLN | |
25746 |
1917 Rosja, seria obiegowa, znaczek cięty za 1 R z przesuniętym drukiem barwy brązowej (ramka) i odwróconym barwy pomarańczowej (orzeł i nominał), czysty bez podlepki, bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
25748 |
1917 Rosja, koperta za 10 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, wysłana do Kaługi, na odwrocie dwa stempelki cenzury; słabszy stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
25749 |
1917 Rosja, dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast (ВСЕРОССIЙСКIЙ СОЮЗЪ ГОРОДОВ) wysłana 27.2 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek i zalepka cenzury piotrogrodzkiej; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | 140 PLN | 140 PLN | |
25752 |
1918-19 Białoruska Republika Ludowa, powstała w warunkach tymczasowej okupacji centralnej części ziem białoruskich przez wojska niemieckie i nie zdołała rozwinąć się w niepodległe i uznane państwo (uznała je tylko Finlandia), seria ciętych znaczków o charakterze prywatnym z pełną oryginalną gumą. | 120 PLN | 120 PLN | |
25753 |
1922 Kijów - lokalne prowizoryczne znaczki pocztowej kasy oszczędności dokumentujące wpłaty, z kijowskim nadrukiem nowej wartości, jeden sygnowany EBL (z oryginalną gumą Mi.1150 euro), niegumowane. | 500 PLN | 500 PLN | |
25757 |
1931 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, tekst w języku gruzińskim. | 100 PLN | 100 PLN | |
25758 |
1931 ZSRR, koperta z ilustracją, bez linii dzielącej. | 120 PLN | 120 PLN | |
25759 |
1932 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, bez linii dzielącej. | 120 PLN | 120 PLN | |
25761 |
1935 ZSRR, druk z redakcji gazety "Czerwony kołchoźnik", przesłany miejscowo 12.10 w Januszpolu (ЯНУШПОЛЬ-АНУШПОЛЬ). | 40 PLN | 40 PLN | |
25764 |
1943 ZSRR, karta pocztowa z niebieską ilustracją. | 100 PLN | 100 PLN | |
25765 |
1944 ZSRR, ilustrowany formularz z cytatem Suworowa "Rosjanie zawsze bili Prusaków", wysłany 19.9 z Leningradu do Swierdłowska, stempelek cenzury nr.19571. | 100 PLN | 100 PLN | |
25770 |
1946 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa. | 60 PLN | 60 PLN | |
25783 |
1954 ZSRR, postęp w rolnictwie (I), seria czysta. | 20 PLN | 20 PLN | |
25790 |
1956 ZSRR, Machmud Aiwasow, znaczek kasowany z podpisem Muchamed. | 70 PLN | 70 PLN |