The auction will start on 20.09.2024

13561

1916 kartka na formularzu legionowym z orłem "L" nadana 21.04.16 z poczty polowej w Piotrkowie do Krakowa, stempel formacyjny "KANCELARYA RACHUNKOWA // Domu Rekonwalescentów /Polskich Legionów / w Kamieńsku".

240 PLN391 PLN
13597

1917 kartka nadana z poczty polowej w Kielcach do Węgierskiej Górki, stempel formacyjny "k.u.k. Reg. Art. I R. 56 / Kielce M.G.G. Pols..".

100 PLN147 PLN
13598

1917 kartka nadana z poczty polowej w Kielcach do Oświęcimia, stempel cenzury "K.U.K. ERSATZ BATAILLON Nº55. / III. KOMPAGNIE / Zensuriert".

50 PLN50 PLN
13600

1917 kartka nadana 7.11.17 z poczty polowej 378 do Krakowa, stempel formacyjny "Dowództwo Polskiego Korpusu Posiłkowego".

160 PLN180 PLN
13629

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania na wycinku, gwarancja.

30 PLN30 PLN
13636

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja Schmutz.

20 PLN18 PLN
13645

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja.

20 PLN20 PLN
13742

1915 Warszawa, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

40 PLN45 PLN
13743

1915 Warszawa, znaczek z tłem w barwie jasno szarawozielonej, gwarancja i opis Walocha.

70 PLN120 PLN
13747

80 PLN80 PLN
13748

1915 Warszawa, znaczek w barwie ciemnoczerwonej z żółtawym tłem, gwarancja i opis Walocha.

30 PLN30 PLN
13754

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze czerwonym - typ I (Mi.100 euro), sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, z opisem Krawczyk.

150 PLN135 PLN
13756

1915 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu przekazu pocztowego ze znaczkiem opłaty doręczeniowej 6 groszy skasowanym owalnym stemplem Poczty Miejskiej w Warszawie, kartka u góry lekko naddarta z plamą po zamoczeniu.

120 PLN120 PLN
13758

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

60 PLN54 PLN
13759

45 PLN83 PLN
13761

80 PLN72 PLN
13762

60 PLN60 PLN
13764

1915 Warszawa, znaczek z nadrukiem nowej wartości z tłem w barwie "zółtobrunatnym", gwarancja i stare oznaczenie Schmutz.

50 PLN50 PLN
13765

1915 Warszawa, znaczek z nadrukiem nowej wartości, gwarancja Schmutz.

20 PLN25 PLN
13766

1915 Warszawa, znaczek z tłem w barwie jasnozielonej, gwarancja i opis Walocha.

40 PLN40 PLN
13769

1915 Warszawa, znaczek w barwie czerwonej z jasnożółtym tłem, gwarancja i opis Walocha.

40 PLN40 PLN
13770

1915 Warszawa, litograficzny nadruk nowej wartości, znaczki cięte, wartość za 2/10 gr. z uszkodzoną prawa cyfrą 2.

60 PLN60 PLN
13771

1915 Warszawa, czworoblok znaczków w barwie zielonej z tłem jasno zielonoszarym z nadrukiem nowej wartości, gwarancja i opis Walocha.

80 PLN105 PLN
13774

1915 Warszawa, znaczki z nadrukiem nowej wartości z rysunkiem w barwie czerwonej matowej i błyszczącej, gwarancja i opis Walocha.

40 PLN50 PLN
13778

1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki (Fi.1450.-), gwarancja i opis Schmutz.

1 200 PLN1 200 PLN
13787

1916 Częstochowa, stempel poczty miejskiej na miejscowo adresowanej kopercie.

90 PLN90 PLN
13788

1916 Częstochowa, miejscowy list ze stemplem doręczeniowym poczty miejskiej za 10 fen.

100 PLN100 PLN
13843

60 PLN60 PLN
13846

1916 Warszawa, urzędowe wezwanie z Ministerstwa Spraw Zewnętrznych użyte miejscowo w Warszawie, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

50 PLN50 PLN
13851

1916 Warszawa, znaczek w barwie czerwonej z tłem zielonopiaskowym, gwarancja i opis Walocha.

30 PLN30 PLN
13866

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 29.9, datownik nadawczy WARSCHAU z wyróżnikiem "**h"; ponieważ była to przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej, którą pokrywał adresat, jej wysokość określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; bardzo dobry stan zachowania.

180 PLN180 PLN
13872

250 PLN250 PLN
13877

1916 Warszawa, seria pomnikowa cięta wydania nie wprowadzonego do obiegu.

180 PLN180 PLN
13895

1916 Warszawa, znaczek wydanie pomnikowego nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Jendroszek.

60 PLN60 PLN
13918

1917 Przedbórz, cięta seria pierwszego wydania, gwarancja Berbeka.

1 000 PLN1 350 PLN
13919

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. - typ 2, za 4 gr. - typ 6, bardzo ładny stan zachowania, przedwojenna sygnatura, gwarancja i oznaczenie Gryżewski.

280 PLN250 PLN
13925

1917 Przedbórz, cięty znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

500 PLN720 PLN
13926

1917 Przedbórz, cięty znaczek pierwszego wydania, gwarancja Petriuk.

1 000 PLN1 000 PLN
13927

1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 4 gr. - typ 7, w kolorze oliwkowym, bardzo ładny stan zachowania, nienaruszone gumowanie na całej powierzchni, gwarancja i opis typu Walocha.

700 PLN630 PLN
13932

1917 Przedbórz, próba w barwie oliwkowej znaczek pierwszego wydania, gwarancja Mikulski.

200 PLN180 PLN