6725

1945 wydanie łódzkie, pionowa parka narożna znaczków za 1 zł. z podwójnym ząbkowaniem poziomym pomiędzy znaczkami, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie MK Walocha.

120 PLN90 PLN
6727

1945 kartka polecona z Łodzi 10 do Warszawy, niemy kasownik odbiorczy.

60 PLN70 PLN
6730

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacja pionową.

100 PLN90 PLN
6770

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek nieząbkowany, gwarancja i oznaczenie.

4 000 PLN3 600 PLN
6773

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 21.6 z Grójca do Kobyłki; stempelek cenzury wojskowej nr.1770; całość w dobrym stanie zachowania.

40 PLN36 PLN
6783

1945 list z Krakowa do Bostonu, stempel cenzury wojskowej nr 1445.

40 PLN40 PLN
6789

1945 zabytki Krakowa, gumowana cięta próba arkuszowa w barwie karminowej na papierze z1, lekkie zagięcie, gwarancja Petriuk.

35 PLN35 PLN
6792

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr., rzadsza w kolorze jasnobrązowym na papierze białym cienkim satynowanym, gwarancja.

60 PLN60 PLN
6794

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr. w kolorze karminowym, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, lekki ślad podlepki, gwarancja i oznaczenie Walocha.

30 PLN30 PLN
6797

1945 Kartka z Świdnicy do Raszyna, niemy kasownik i stempel prowizoryczny Świdnicy, widokówka z Świdnicy.

100 PLN90 PLN
6812

1945 list polecony z Tuliszkowa do Stanów Zjednoczonych, stempel agencji pocztowo - telekomunikacyjne w Tuliszkowie, stempel cenzury wojskowej nr 1009, na odwrocie stemple odbiorcze.

350 PLN300 PLN
6814

1945 zabytki Krakowa, próba w barwie niebieskiej na papierze y, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

30 PLN25 PLN
6818

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, próba znaczka za 2 zł. w kolorze niebieskim na papierze białym średnim satynowanym o skośnie przesuniętym podwójnym druku, podwójna gwarancja Walocha.

80 PLN80 PLN
6822

1945 list polecony z Lublina do Ozorkowa, prowizoryczny kasownik upt Lublin 1, stempel cenzury wojskowej nr 1487, list zwrócony do nadawcy.

80 PLN80 PLN
6842

1945 Liga Morska, kartka polecona nadana z Gdańska do Warszawy, stempel okolicznościowy "święta Morza".

200 PLN223 PLN
6845

1945 Liga Morska, marginesowy znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędami na poz.15 w dolnym sektorze; katalogowanym "kreska pod a w Morska" i niekatalogowanym "plama pomiędzy A i P w górnym napisie", bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
6846

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.17 w dolnym sektorze "plamka między L a S", gwarancja i opis Krawczyk.

60 PLN60 PLN
6847

1945 Liga Morska, list polecony z Krakowa 5.V.45 do Kielc, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 550, opłata 50 gr powyżej taryfy pocztowej, koperta rozcięta i przycięta z tyłu do ekspozycji.

600 PLN600 PLN
6850

1945 Liga Morska, seria.

60 PLN60 PLN
6867

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł. z błędem na poz.8 w lewym sektorze "litera a oderwana od k", występuje w małej części nakładu, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
6868

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł. z błędem na poz.10 w prawym sektorze "litera a oderwana od k", ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

40 PLN45 PLN
6878

1945 I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD PRACOWNIKÓW POCZTY I TELEKOMUNIKACJI w POZNANIU, znaczek ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

60 PLN60 PLN
6895

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany na kopercie listu poleconego z Łokietek, gwarancja na odwrocie Petriuk.

80 PLN80 PLN
6915

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z poz. 68 z błędem znaczka podstawowego "uszkodzona litera C", gwarancja i oznaczenie Walocha.

50 PLN90 PLN
6920

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym w poziomie nadrukiem, gwarancja i oznaczenie MK Walocha.

80 PLN90 PLN
6933

1945 list polecony z Jawornika Polskiego do Warszawy, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym Jawornika "Jawornik Polski / Przeworsk" w ramce, cześć opłaty pobrano gotówką - ręczna adnotacja, poniemiecka erka, na odwrocie stemple odbiorcze.

300 PLN300 PLN
6961

3 000 PLN2 500 PLN
6971

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 10 z charakterystycznie uszkodzona belką z prawej strony, gwarancja Gryżewski, Krawczyk, Perzyński.

4 500 PLN4 020 PLN
6975

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie ciemnobrązowoczerwonej, gwarancja z opisem Schmutz.

1 200 PLN1 080 PLN
6978

1945 zabytki Gdańska, znaczek z bardzo szerokim ząbkowaniem, gwarancja i opis Walocha.

80 PLN80 PLN
6980

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

60 PLN60 PLN
6991

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny znaczków w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie (na jednym znaczku) Walocha.

60 PLN115 PLN
6994

10 PLN10 PLN
6999

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny znaczków w barwie ciemno karminowoczerwonej na papierze y2b, gwarancja i oznaczenie (na jednym znaczku) Walocha.

60 PLN65 PLN
7000

1945 Warszawa oskarża, narożny czworoblok znaczków w barwie ciemno karminowoczerwonej na papierze y4b, gwarancja i oznaczenie (na jednym znaczku) Walocha.

40 PLN206 PLN
7005

1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 15.7.46 z miejscowości Goworowo do Płocka, zwraca uwagę prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy; koperta nicowana (użyta dwukrotnie); słabszy stan zachowania.

60 PLN54 PLN
7010

1945 Warszawa oskarża, narożny znaczek w barwie ciemnoniebieskiej na papierze y3a z numerem walca na dolnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

120 PLN120 PLN
7012

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szaroniebieskiej na papierze y5, gwarancja i oznaczenie Walocha.

10 PLN25 PLN
7013

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny znaczków w barwie szarawoniebieskiej na papierze y3a, lewy dolny znaczek z błędem "belka w oknie", gwarancja i oznaczenie (na znaczku z błędem) Walocha.

100 PLN222 PLN
7014

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny znaczków w barwie szaroniebieskiej na papierze y2a, lewy dolny znaczek z błędem "belka w oknie", gwarancja i oznaczenie (na znaczku z błędem) Walocha.

100 PLN196 PLN