8236

1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, seria.

60 PLN60 PLN
8255

1953 Szkolnictwo, 10 gr legitymacyjny znaczek o ząbkowaniu ZG 12¾ z oznaczeniem walca N.II.W.I.-55 r - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN96 PLN
8257

1953 Szkolnictwo, pozioma parka znaczków nieząbkowanych.

2 000 PLN2 000 PLN
8265

1953 wzorcowa próba maszynowa z podobizna F.Engelsa z napisem SPECIMEN.

200 PLN200 PLN
8274

1954 koperta okolicznościowa z wystawy filatelistycznej w Stalinogrodzie (Katowice).

40 PLN40 PLN
8277

1954 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami.

90 PLN80 PLN
8280

1954 PODWÓJNE MOLETOWANIE - wydanie lotnicze, 1,55 zł z wyraźnym i mocno przesuniętym w górę podwójnym moletowaniem napisu WARSZAWA - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 2.IX.1957 z Warszawy do Białej-Podlaskiej, datownik odbiorczy na odwrocie; ślady archiwizacji, ogólnie dobry stan zachowania.

60 PLN50 PLN
8285

1954 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, serie z odmianami papieru.

40 PLN40 PLN
8293

1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w rzadkiej barwie szarooliwkowej, kiedyś katalogowany jako próba, gwarancja i oznaczenie.

1 500 PLN1 500 PLN
8294

1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim zamiast brązowofioletowym z obiegu pocztowego z Gut Dużych, gwarancja.

160 PLN140 PLN
8297

1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w barwie niebieskiej.

200 PLN200 PLN
8310

1954 10-lecie PRL, znaczek z przesuniętą perforacją pionową i poziomą.

25 PLN25 PLN
8319

1954 zjazd Polskiego Związku Filatelistów, blok z podwójnym moletowaniem w górnym prawym rogu stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja i opis Walocha.

50 PLN50 PLN
8320

1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, blok z podwójnym moletowaniem w prawym górnym rogu, gwarancja i opis Berbeka.

130 PLN130 PLN
8377

1955 komplet 6-ciu karnetów okolicznościowych "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY".

40 PLN40 PLN
8378

1955 3 karnety - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY".

40 PLN40 PLN
8390

1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Młodzieży w Warszawie, komplet 6 karnetów okolicznościowych.

50 PLN50 PLN
8391

1955 6 karnetów - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (serie nieząbkowana i ząbkowana).

60 PLN60 PLN
8398

1955 STALINOGRÓD "10 LAT PRL NA MORZU 1945-1955" Stalinogród 1 (jak w latach 1953-56 nazywano Katowice), znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 4.4 (Myślicki 56 007); temat - STATKI.

20 PLN20 PLN
8410

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem "przecinek między LN".

100 PLN100 PLN
8430

1956 IX Wyścig Pokoju, parka znaczków nieząbkowanych.

1 800 PLN1 900 PLN
8441

1956 pomniki Warszawy, znaczek z przesuniętą w pionie perforacją poziomą - przechodzi już przez napisy pod znaczkiem.

15 PLN13 PLN
8450

1956 Ludwika Wawrzyńska, znaczek za 60 gr z klasycznym błędem na poz.79 "kokardka na k"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

100 PLN160 PLN
8462

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu. Staloryty w tym wydaniu "chodzą" po znaczku, ale rzadko przechodzą na margines.

100 PLN100 PLN
8464

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu). Gwarancja M. Wysocki

70 PLN70 PLN
8470

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, najdroższy w serii znaczek za 1,55 zł. z tak dużym przesunięciem druku stalorytem, że napis MELBOURNE 1956 jest niewidoczny, gwarancja.

150 PLN150 PLN
8471

50 PLN50 PLN
8487

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.800.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

750 PLN675 PLN
8497

1957 kwiaty chronione, serie z odmianami papieru.

80 PLN80 PLN
8511

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, czworoblok znaczków za 2,50 zł z dwoma błędami: lewy górny na poz.29 "plama pod literą H w CHLEB" i prawy dolny na poz.40 "biała plama od literami NG w KONGRES"; czyste, bardzo dobry stan zachowania (naturalna pionowa fałdka w papierze); gwarancja i opis.

100 PLN90 PLN
8526

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, list polecony z Cieplic do Warszawy opłacony okolicznościowym blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy.

60 PLN60 PLN
8549

1958 Międzynarodowy Rok Geofizyczny, znaczek za 60 gr z błędem na poz.25 "plama na wysokości cyfr 1 i 9"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

80 PLN128 PLN
8595

1959 grzyby, znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

25 PLN25 PLN
8609

1959 40-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża, znaczek za 2,50 zł z błędem "kreska z prawej strony i u góry D w MIĘDZYNARODOWEGO", wodny znak III.3, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
8679

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem "pogrubione litery NY", gwarancja i opis Walocha.

20 PLN20 PLN
8704

1961 40 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek za 60 gr ze znacznie przesuniętą perforacją, znak wodny III.8.

30 PLN27 PLN
8705

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.6, gwarancja Falkowski.

50 PLN50 PLN
8725

1962 "Przewieziono na ORP "GRYF" Gdynia-Narwik 19.06.-27.07.1962" stempelek poczty okrętowej na kopercie wydanej z okazji XXII rocznicy bohaterskiej walki ORP "Grom" pod Narwikiem; dodatkowo okolicznościowy list z listą poległej załogi polskiego okrętu; datownik Narvik 7.7.

40 PLN40 PLN
8735

1962 "ZAKOPANE 1 SKOCZNIA NARC." - znaczek za 1,50 zł skasowany 19-2 rzadkim datownikiem na efektownej ilustrowanej karcie maksimum, dodatkowo stempel okolicznościowy "FIS 18-25 LUTY 1962".

80 PLN80 PLN
8742

1962 Wielcy Polacy (II), znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.6; gwarancja i opis.

40 PLN40 PLN