5315

120 PLN120 PLN
5329

1944 przekaz paczkowy z Lublina adresowany do obozu na Majdanku, na odwrocie stemple odbiorcze, gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
5340

1945 deportacje sowieckie ludności polskiej, składany list "trójkąt" wysłany 28 2 z miejscowości Wierchnieuralsk do Lwowa, znaczek skasowany datownikiem ВЕРХНЕУРАЛЬСК ЧЕЛЯБ.ОБЛ, na odwrocie stempelek cenzury sowieckiej 13371 i dwa lwowskie datowniki odbiorcze z 15 i 16 kwietnia; dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
5344

200 PLN200 PLN
5347

200 PLN200 PLN
5357

1941 karty biblioteczne z czytelni obozowej.

50 PLN465 PLN
5368

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze bibułkowym y1 (nakład 1376 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

130 PLN130 PLN
5370

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze y1 (nakład 972 sztuki), gwarancja i oznaczenie.

200 PLN200 PLN
5446

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta z odmianami (Fi.310-), gwarancja Krawczyk, Schmutz, gwarancja.

300 PLN300 PLN
5487

90 PLN90 PLN
5489

40 PLN40 PLN
5497

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu zielonego, gwarancja,

60 PLN60 PLN
5509

200 PLN200 PLN
5533

1943 "Rejent, Podstolina i Papkin" (Akt 3 scena 5) - ilustracja z teki "Zemsta" wg.Aleksandra Fredry, sporządzono przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka datowana "25.II.1943 r.", sygnowana monogramem wiązanym "MK" i podpisami obu artystów; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania, inną ilustrację z tej teki zreprodukowano w tomie II Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.26.

2 000 PLN2 000 PLN
5537

200 PLN180 PLN
5642

1944 znaczek dopłaty ostemplowany okolicznościowo 22.VIII czerwonym datownikiem na karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

100 PLN100 PLN
5684

1942 Druty, seria w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), gwarancja Krawczyk.

900 PLN900 PLN
5709

1943 Menażka, nowodruk znaczka za 10 f. w rzadkim kolorze szarokozielonym na papierze białym gładkim średnim, gwarancja i oznaczenie.

150 PLN150 PLN
5711

1943 Menażka, znaczek w rzadszym odcieniu jasnoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, od góry cięty, gwarancja i opis Schmutz.

180 PLN180 PLN
5712

1943 Menażka, znaczek w rzadszym odcieniu szarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, mimo podlepki piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

100 PLN105 PLN
5714

1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, kasowany czworoblok znaczków za 20 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze y (nakład 264 sztuki), to najrzadsza odmiana i w tej postaci nieczęsto spotykana, gwarancja i oznaczenie.

1 200 PLN1 200 PLN
5721

1944 kraty, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN100 PLN
5733

1944 kościół w Miechowie, kartka z obiegu pocztowego, dodatkowo stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż, na którym w czterech wierszach wypisana była dewiza Czerwonego Krzyża: "Inter Arma Caritas", kartka z tyłu wypisana, gwarancja pod znaczkiem.

800 PLN800 PLN
5747

1944 Festiwal Muzyki, gwarancja Schmutz.

220 PLN220 PLN
5762

800 PLN800 PLN
5771

200 PLN200 PLN
5775

1944 Syrena, gwarancja Walocha.

100 PLN100 PLN
5803

100 PLN80 PLN
5816

1 200 PLN1 200 PLN
5844

1 000 PLN1 000 PLN
5850

1944 Świetlica, czysty znaczek za 5 f. w kolorze czarnym (Fi.600.-), gwarancja Walocha.

600 PLN600 PLN
5853

1944 rocznica odzyskania przez Polskę dostępu do morza, gwarancja Walisch.

360 PLN360 PLN
5859

1944 kaplica, koperta na prążkowanym papierze pakunkowym, gwarancja Schmutz.

480 PLN480 PLN
5879

1944 znaczek wydania definitywnego, gwarancja Falkowski.

600 PLN550 PLN
5880

600 PLN550 PLN
5885

1944 list wysłany 27.7 z Neumünster do Rembertowa, miejscowości leżącej pod Warszawą na prawym brzegu Wisły, ze względu na wybuch Powstania i niemożność doręczania przez pocztę niemiecką przesyłek za Wisłę, list ze stosowną adnotacją "ZURÜCK! z.Zt.nicht zu befördern" zwrócono do nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
5893

1940 formularz dokumentu przełożonego Starszeństwa Żydów w getcie w Łodzi.

40 PLN40 PLN
5896

1 200 PLN1 200 PLN
5907

1944 getto w Łodzi, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, fotoatest Walocha.

2 200 PLN1 900 PLN
5909

1946 list z Berlina do Krakowa, koperta firmowa "Judische Gemeinde fur Berlin" wysłany 4.12 z urzędu BERLIN 4, opłacona znaczkiem za 75 fen wydania dla okupowanych Niemiec unieważnionym stemplem z hasłem "Vergiß nicht Straße und Hausnummer anzugeben!"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zagięta).

100 PLN100 PLN