16100

50 PLN50 PLN
16134

200 PLN200 PLN
16136

1981 200 lat Teatru Starego w Krakowie, znaczek z przesuniętym w górę drukiem barwy złotej, dla porównania poniżej normalny znaczek.

25 PLN25 PLN
16140

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r."; list zamiejscowy wysyłany 14.2.1983 z Kutna do Koszalina, bez dołączanego tekstu propagandowego, zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, listy zamiejscowe należą do prawdziwych filatelistycznych perełek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

2 800 PLN2 800 PLN
16180

1984 XIX Kongres Światowego Związku Pocztowego w Hamburgu, arkusz czysty znaczków z przywieszkami, na polu 11 (6 znaczek) "plama między dłonią a spódnicą"; zgięty pionowo, dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
16181

1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, dwie sztuki z numerami wydrukowanym na odwrocie w położeniu: normalnym i "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka; czyste; bardzo dobry stan zachowania.

70 PLN70 PLN
16192

1985 rozwój pojazdów pożarniczych, dolny znaczek z błędem "uszkodzone G w MAGIRUS".

40 PLN36 PLN
16198

1985 Wincenty Rzymowski, znaczek z błędem "ścięty nosek cyfry 1".

10 PLN10 PLN
16209

100 PLN100 PLN
16218

1987 Malarstwo polskie - Leon Wyczółkowski, znaczki za 10 zł w czworobloku, lewy górny z błędem na poz.28 "wcięcie w literze Y w WYCZÓŁKOWSKI", lewy dolny z błędem na poz.33 "wcięcie w literze Z w WYCZÓŁKOWSKI"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

50 PLN50 PLN
16225

1987 Odnowa zabytków Krakowa (V), parka znaczków za 10 zł, lewy z błędem na poz.1 w części nakładu "przecięta litera W w KRAKÓW"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

60 PLN60 PLN
16228

1987 Stanisław Więckowski, arkusz sprzedażny złożony w połowie, w arkuszu wszystkie katalogowane błędy B1, B2 i B3

70 PLN70 PLN
16245

1988 XXIV Igrzyska Olimpijskie w Seulu, seria w arkuszach, czyste, dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
16259

1988 Statki pożarnicze, seria znaczków w arkuszach, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
16287

1989 głowy wawelskie (IX) znaczki za 60 zł do automatów, drukowane w postaci taśmy bieżącej o długości 1000 i szerokości 10 znaczków plus marginesy, następnie taśmę perforowano (znaczki w rolce połączone były krótszymi bokami), nadrywano wzdłuż linii perforacji i zwijano w zestawy 10 rolek 1000-znaczkowych, dla ułatwienia kontroli ilości sprzedanych znaczków co 5 posiadał na odwrocie numer; wskutek mechanicznego rozdzielania ząbkowanie pionowe ulegało często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu - tu oferowana parka pozioma z nierozerwanej wstęgi z numerami na odwrocie!!!, wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; czyste.

200 PLN200 PLN
16289

1989 kwiaty w malarstwie polskim, seria w arkuszach sprzedażnych.

100 PLN100 PLN
16290

1989 Rośliny lecznicze (III), znaczki za 500 zł w parce, prawy z błędem "plama poniżej litery L w POLSKA" na poz.72 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

50 PLN50 PLN
16312

20 PLN20 PLN
16328

1990 wydanie przedrukowe - rośliny lecznicze, narożna parka znaczka za 700 zł. z nadrukiem przesuniętym tak, że górny znaczek nie ma w ogóle nowego nominału, a dolny ma znacznie przesuniętym, gwarancja.

150 PLN135 PLN
16339

1990 zabytki miast polskich, arkusz sprzedażny znaczka za 700 zł.

20 PLN18 PLN
16341

1990 zabytki miast polskich, arkusz sprzedażny znaczka za 800 zł.

20 PLN117 PLN
16342

1990 zabytki miast polskich, arkusz z przywieszkami z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA '93.

50 PLN45 PLN
16345

1991 Arcydzieła ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, znaczki za 500 zł w parce poziomej, prawy z błędem "wcięcie w literze K w POLSKA" na poz.12; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

40 PLN36 PLN
16369

1992 500-lecie odkrycia Ameryki - Europa CEPT (III), arkusz sprzedażny.

50 PLN50 PLN
16371

1992 plakat polski, marginesowy znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją, dzięki marginesowi błąd jest ładnie prezentowany.

350 PLN360 PLN
16384

1993 Szlak bursztynowy, blok z błędem "kółko poniżej POLSKA" - bardzo rzadki, istnieje tylko 99 sztuk - wyłącznie na blokach od 946901 do 946999, to blok z ostatniej dziesiątki.

700 PLN700 PLN
16385

1993 Szlak bursztynowy, blok z rzadkim i niemożliwym do sfałszowania błędem "perforacja poza znaczkiem" - znaczek z bloku pozostaje bez napisu POLSKA i nominału, właściwy rysunek ma przeperforowany narożnik, poza tym jest cięty.

1 200 PLN1 200 PLN
16398

1994 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lillehammer, seria w arkuszach, czyste (Fi.180.-).

140 PLN170 PLN
16399

1994 Poczet królów i książąt polskich (IX) - Przemysł II, znaczek za 5000 zł z błędem na poz.7 "przerwa w ramce pod Ł i II"; gwarancja.

50 PLN50 PLN
16402

1994 Florian Znaniecki, arkusz sprzedażny.

25 PLN25 PLN
16405

1994 Rok sportu i ideału olimpijskiego, arkusz czysty (Fi.70.-).

50 PLN50 PLN
16406

1994 Ryby akwariowe, komplet trzech arkuszy: bez perforacji górnego marginesu, z perforowanymi górnym i dolnym marginesami i bez perforacji dolnego marginesu; czyste (Fi.135.-).

150 PLN150 PLN
16419

1995 Europa CEPT (VI) - Pokój i Wolność, znaczki za 80 gr w czworobloku, prawy dolny z błędem na poz.16 w części nakładu "zielona plama na hełmie"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

50 PLN50 PLN
16427

1995 100 lat ruchu ludowego, lewy znaczek z błędem "kółeczko w górnej części cyfry 4".

45 PLN45 PLN
16437

1995 Światowy Dzień Poczty, znaczki za 45 gr w parce poziomej, lewy z błędem "uszkodzona 4" na poz.51 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

40 PLN160 PLN
16441

1996 Polskie jachty pełnomorskie, arkusz czysty.

40 PLN36 PLN
16455

1997 plakat polski, znaczek z dziurkowaniem WZÓR z opakowania arkuszy sprzedażnych.

60 PLN60 PLN
16456

1997 kompletny zeszycik znaczkowy.

25 PLN23 PLN
16460

1998 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek szwedzki wydania wspólnego z Szwecją (Fi.135,50).

95 PLN95 PLN
16462

1998 100. rocznica odkrycia radu i polonu, arkusz sprzedażny.

60 PLN54 PLN