31237

1944 wnętrze kaplicy obozowej, grafika autorstwa Tadeusza Płończaka, wykonana rzadko stosowaną techniką suchej igły, sygnowana; dobry stan zachowania (niewielkie rozdarcie po lewej stronie na dole nie dochodzące do rysunku).

3 000 PLN2 600 PLN
31271

1942 Druty, karta pocztowa z pełną treścią opłacona znaczkiem za 10 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, co ciekawe, pisana po angielsku; znaczek unieważniony piątym z kolei kasownikiem - dwuobrączkowym z napisem MURNAU u góry, OFL. VIIA u dołu i dopisaną datą "12.III.1943"; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych, unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Bojanowicz, gwarancja i opis.

700 PLN700 PLN
31304

1943 KORESPONDENCJA GENERALSKA - Menażka, piękny Karnet Świąteczny ozdobiony ręcznie malowaną ilustracją, opłacony znaczkiem za 10 f w odcieniu niebieskozielonym na papierze białym gładkim grubym, datowany 24.XII.1944, wysłany przez zarząd Z.S. "Syrena" na ręce generała, adresowany "JWielmożny Pan Gen.bryg. Małachowski Stanisław"; znaczek unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym z napisem MURNAU u góry, OFL. VIIA u dołu, bez daty; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja z opisem.

2 000 PLN1 600 PLN
31313

1943-1944 formularze poczty obozowej:
1943 listownik - część na odpowiedź (Rückantwortbrief), wysłana 3.6 z Warszawy do obozu; stempelek cenzora nr.11; wewnątrz dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub/ skrótach nie beda doreczane!", zwraca uwagę dodatkowy stempelek "B2"; doskonały stan zachowania;
1943 karta - część "z opłaconą odpowiedzią ", wysłana 27.I z miejscowości Proszowice do obozu; stempelek cenzora nr.4; na odwrocie dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub/ skrótach nie beda doreczane!", zwraca uwagę dodatkowy stempelek "B2"; doskonały stan zachowania; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii.

120 PLN120 PLN
31376

3 200 PLN2 880 PLN
31379

250 PLN225 PLN
31438

70 PLN70 PLN
31479

1945 kartka z zaproszeniem ze stemplem okolicznościowym Tygodnia Ziemi Czerwińskiej, gwarancja Schmutz.

60 PLN65 PLN
31508

1944 Caritas, całostka stemplowana grzecznościowo, gwarancja na odwrocie Schmutz.

50 PLN50 PLN
31511

1944 całostka z obiegu pocztowego z ozdobnym zaproszeniem na odwrocie, gwarancja.

30 PLN135 PLN
31569

1939 Dulag G - Limburg, obóz przejściowy dla polskich jeńców wojennych założony 26.VIII.1939 zlikwidowany w styczniu 1940; karta pocztowa datowana 29.XI wysłana 8.12 z obozu do Sosnowca; stempelek cenzury obozowej nr.39 i parafka cenzora; przesyłki z dulagów należą do najrzadszych walorów działu poczt jenieckich ze względu na bardzo krótki (do kilku miesięcy) okres ich funkcjonowania; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; z eksponatu J.Falkowskiego; gwarancja Schmutz.

600 PLN600 PLN
31596

100 PLN100 PLN
31604

1940 kartka od Polaka internowanego w Rumunii w miejscowości Targu do Gniezna, stemple niemieckiej cenzury wojskowej i Czerwonego Krzyża.

90 PLN90 PLN
31616

1941 kartka od Polaka internowanego z obozu w Calimanetsi w Rumunii 5.2.41 do Lublina, stemple niemieckiej cenzury wojskowej.

100 PLN100 PLN
31639

1943 Oflag IIC - listownik, część na odpowiedź wysłana 10.VI z miejscowości Kalvarija (Kalwaria) na Litwie; stempelek cenzury obozowej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN60 PLN
31686

1945 poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, kartka pocztowa "Syrena" z sygn. L.Z.6.45.25000(1008) wysłana 1.10.45 ze zgrupowania byłych jeńców Oflagu VIIA w Murnau do Polskiego Ośrodka Wojskowego w Lubece, kartka złożona w połowie, gwarancja Schmutz.

400 PLN400 PLN
31698

1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż na papierze ze znakiem wodnym.

55 PLN55 PLN
31706

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na brązowawym papierze ze znakiem wodnym DM - położenie 1 normalne (Fi. 200.-), napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

60 PLN60 PLN
31708

1945 Gränna - obóz przejściowy w Szwecji dla Polaków głównie byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych, w przypadku nadawczyni były to Oświęcim i Bergen-Belsen, lotnicza polecona ekspresowa karta pocztowa wysłana 2.10 z Gränna w Szwecji do Starachowic, fragment treści: "Obecnie jestem w Szwecji, po wielu ciężkich przeżyciach w lagrach koncentracyjnych jak np. Oświęcim i Bergen-Belsen"; stempelek cenzury wojskowej nr.1936; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
31739

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1,20 zł. z nieznanym do tej pory na tej wartości nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, piękny stan zachowania, ewentualnie sygnatura.

300 PLN250 PLN
31746

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 8 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, ewentualnie sygnatura.

400 PLN350 PLN
31748

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 135 sztuki, znaczek bez gumy, gwarancja Schmutz.

80 PLN80 PLN
31779

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu I, nakład 148 sztuk, ślad po pionowym zagięciu, gwarancja Perzyński.

100 PLN100 PLN
31790

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 66 sztuk, fotoatest.

900 PLN900 PLN
31799

1944 Chełm Lubelski, prywatny projekt znaczka wydania lokalnego z herbem Chełma i napisami CHEŁM i POCZTA POLSKA na prawidłowo opłaconej znaczkiem wydania definitywnego Goznak za 25 gr. unarodowionej całostce Generalnego Gubernatorstwa; całość przesłana miejscowo 9.XI w Chełmie, znaczki unieważnione charakterystycznym kasownikiem prowizorycznym z wyróżnikiem "A", stempelek cenzury wojskowej nr.165; interesująca treść korespondencji; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, stempelek gwarancyjny lub własnościowy Z.Gniazdowski.
Jak wielka była chęć zamanifestowania również w filatelistyce radości z wyzwolenia spod okupacji niemieckiej, niech świadczy cytat z "Rzeczpospolitej" z 4.IX.1944: "O POLSKIE ZNACZKI POCZTOWE":
"Prosimy o nadruki na znaczkach okupacyjnych np. Orzeł Polski i napis Poczta Polska... Chodzi o propagandę bo znaczki te rozejdą się po całym świecie, a ich reprodukcje będą zamieszczone we wszystkich pismach ilustrowanych. Chodzi też o sprawiedliwość. Okupant niemiecki w 1939 r. kalał znaczki pocztowe swoja wroną i drapieżną swastyką. Nadszedł czas, by czarna wrona i swastyka zniknęły pod Polskim Orłem. Takiej satysfakcji oczekujemy od Kierownika Resortu Poczt i Telegrafów.".

1 900 PLN1 630 PLN
31806

1944 Wodzowie, seria w parkach na tak zwanych zawiasach, gwarancja Schmutz.

1 800 PLN1 800 PLN
31807

1944 Wodzowie, seria ze znaczkami w odmianach kolejno; b, a, b, gwarancja i oznaczenie kolorów Berbeka.

350 PLN350 PLN
31808

1944 Wodzowie, seria stemplowana grzecznościowo antydatowanym (15.8.44) kasownikiem radzieckim z Przemyśla na niemieckim ilustrowanym formularzu pocztowym.

600 PLN500 PLN
31818

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze cynobrowoczerwonym, gwarancja i opis Schmutz.

500 PLN450 PLN
31819

1944 Wodzowie, miejscowy list polecony z Lublina nadany 13.9.44, poniemiecka erka, znaczki za 25 gr. e kolorze cynobrowoczerwonym, znaczek za 1 zł w kolorze ciemnoniebieskim z błędem "duża głowa", ręczna adnotacja o dokonanej cenzurze, dekoracyjny walor z rzadszą frankaturą, katalog Fischer bez uwzględnienia rzadszych odmian znaczka i błędu 15.000,- zł, gwarancja opis odmian znaczków i błędu na odwrocie koperty.

5 000 PLN5 000 PLN
31820

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze cynobrowoczerwonym z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis.

480 PLN430 PLN
31821

1944 Wodzowie, znaczek z poz. 10, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN108 PLN
31822

1944 Wodzowie, marginesowy znaczek w kolorze ciemnoniebiesko szarozielonym, gwarancja i opis.

200 PLN260 PLN
31823

1944 Wodzowie, gwarancja Walisch.

100 PLN90 PLN
31827

1944 Wodzowie, narożny czworoblok w kolorze zielonym, gwarancja i oznaczenie Walocha.

400 PLN360 PLN
31830

1944 LUBARTÓW a, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. w kolorze zielonym unieważniony eksploatacyjnym kasownikiem typu 172/1 - datownik przedwojenny, gwarancja z opisem kasownika Krawczyk.

300 PLN230 PLN
31831

1944 Wodzowie, miejscowy list polecony z Lublina nadany 9.9.44, jest to drugi dzień obiegu znaczków o nominale 50 gr. i 1 zł, poniemiecka erka, znaczek za 50 gr. kolorze zielonym, znaczek za 1 zł w kolorze ciemnoniebieskim z błędem "duża głowa", ręczna adnotacja o dokonanej cenzurze, dekoracyjny walor, katalog Fischer bez uwzględnienia błędu 7.500,- zł, gwarancja opis odmian znaczków i błędu na odwrocie koperty.

5 000 PLN5 000 PLN
31834

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze zielonym z poz. 29 z błędem "plamy u dołu liter napisu POCZTA POLSKA", gwarancja i oznaczenie.

200 PLN170 PLN
31836

1944 Wodzowie, marginesowy znaczek w kolorze ciemnozielonym, gwarancja i opis.

160 PLN160 PLN
31841

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

110 PLN100 PLN