35100

1949 narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie.

20 PLN18 PLN
35106

20 PLN18 PLN
35108

1949 trąbka pocztowa, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 19 w kolorze fioletowym, na marginesie sektorowe perforowane międzypola (pustopola).

50 PLN45 PLN
35110

1949 znaczek z numerem walca na marginesie.

40 PLN36 PLN
35111

20 PLN18 PLN
35112

20 PLN18 PLN
35126

1953 Godło państwa, znaczek za 50 gr. z numerem walca na marginesie N.III.W.I

40 PLN36 PLN
35198

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, próbna odbitka jednej z klisz w kolorze czarnym z nominałem 5 Pf., gwarancja Kniep.

800 PLN800 PLN
35288

1932 "FABRYKA ŚRODKÓW SPOŻYWCZYCH DR.AUGUST OETKER, OLIWA" dokument z ozdobną winietą, wysłany 21 stycznia z Gdańska-Oliwy do Sądu Grodzkiego w Białej-Podlaskiej, "ofrankowany" znaczkami opłaty sądowej; niecodzienny dekoracyjny dokument w bardzo dobrym stanie zachowania.

160 PLN160 PLN
35347

1938 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, znaczek za 25 Pf., niekatalogowany z numerem 439 HAN na lewym marginesie.

150 PLN150 PLN
35348

1938 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, znaczek za 40 Pf. z numerem 738 HAN na prawym marginesie.

150 PLN150 PLN
35391

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania -punktowe przebarwienia na górnej i lewej krawędzi karty (Fi.90.-).

50 PLN50 PLN
35393

120 PLN120 PLN
35397

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym, nadruk czerwonobrązowy typ 1 z dolna belka kończącą się na linii wyznaczonej przez lewy brzeg ramki, gwarancja i oznaczenie kartonu Schmutz.

140 PLN140 PLN
35399

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie żółtobrązowym v, gwarancja i opis Schmutz.

160 PLN160 PLN
35436

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 50 z najrzadszym błędem na całostkach tego wydania nadrukiem "POCZTA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA", znane kilkanaście całostek z tym błędem w większości z obiegu pocztowego, najbardziej spektakularny błąd i typ nadruku, bardzo rzadkie w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie typu Schmutz.

4 800 PLN5 050 PLN
35491

1923 pokwitowanie telegraficzne z odręcznym przewartościowaniem "400 mk".

30 PLN71 PLN
35501

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 1 - Lublin, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN80 PLN
35502

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 2 - Płock, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN80 PLN
35503

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 3 - Ojców, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN80 PLN
35504

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN80 PLN
35505

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN80 PLN
35506

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN100 PLN
35510

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 11 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN80 PLN
35511

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 13 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN80 PLN
35514

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN80 PLN
35519

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN80 PLN
35526

2 600 PLN2 600 PLN
35527

1931 Henryk Sienkiewicz, komplet 32 kartek z wszystkimi ilustracjami, wszystkie całostki z długą sygnaturą typu IIc XI-1931, wszystkie kartki w identycznym doskonałym stanie, na ilustracji pierwsze cztery całostki z kompletu.

3 000 PLN3 000 PLN
35528

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7 - Poznań, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

80 PLN80 PLN
35529

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17a - Lwów, Kaplica Boimów, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

60 PLN60 PLN
35530

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 19 - Dziewczęta z Krobi, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone, nadgięta pionowo z prawej strony u dołu); gwarancja Żółkiewski.

80 PLN80 PLN
35543

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 5.

80 PLN65 PLN
35548

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 10.

80 PLN65 PLN
35550

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 14.

80 PLN65 PLN
35551

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 16.

80 PLN65 PLN
35552

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 18.

80 PLN65 PLN
35554

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 21.

80 PLN65 PLN
35557

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 30.

80 PLN65 PLN
35562

1934 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej obniżonej taryfy, całostka z ilustracją 19, nadruk typ I.

320 PLN260 PLN