28219

1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 30 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA typu II - kwadratowa kropka, w kolorze niebieskim, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Perzyński.

50 PLN50 PLN
28234

1918 Ozorków, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z odwróconym nadrukiem lokalnym "Polska poczta / dwie belki / Ozorków", poza kilkoma przebarwieniami w ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Perzyński.

360 PLN326 PLN
28235

1918 Łęczyca, list polecony z Łęczycy nadany 3.12.18 do Warszawy, opłata znaczkami z nadrukiem lokalnym Łęczycy, na odwrocie stempel odbiorczy z Warszawy z data 6.12.18, list wysłany na W. Bernsteina najprawdopodobniej kupca filatelistycznego w warszawie, listy niefilatelistyczne ze znaczkami tego wydania należą do dużych rzadkości, niemniej listy takie jak ten oferowany na adres W. Bernsteina są również rzadkie, na odwrocie gwarancja Jungjohann.

3 200 PLN3 200 PLN
28246

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł /POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

50 PLN41 PLN
28256

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 5 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

40 PLN33 PLN
28258

1918 Rozwadów - NADRUK ODWRÓCONY, znaczek austriacki o wysokim nominale 4 Kr. z odwróconym lokalnym nadrukiem typu I "POCZTA POLSKA / Orzeł" / ROZWADÓW, poza kilkoma krótszymi ząbkami zachowany w bardzo ładnym stanie z pełną oryginalną gumą, gwarancja.

900 PLN815 PLN
28262

1918 Myślenice, całostka z nadrukiem prywatnej inicjatywy.

160 PLN130 PLN
28295

1918 seria pomnikowa - Dobrzyn / Dr., znaczek za 10 f./6 gr. ostemplowany rzadkim kasownikiem prowizorycznym w Dobrzyniu nad Drwęcą, gwarancja i opis.

120 PLN120 PLN
28314

1918 seria pomnikowa, bardzo rzadka próba znaczka 25 f./10 gr., opisana w PZP tom I str. 98 - Prawdopodobnie próbami są znaczki z nadrukiem "Poczta Polska" "fenygów" wartości 15/2, 15/6, 15/10, 15/20, 25/2, 25/6, 25/10, 25/20, wszystkie z nadrukiem odwróconym i 50/20 z nadrukiem normalnym, do dnia dzisiejszego brak jest danych co do ich charakteru, lekki ślad podlepki, stempelek własnościowy "E" jednego z największych zbieraczy okresu powojennego z Warszawy Eysmonta spotykany często na najrzadszych znaczkach wydań poczt miejskich.

1 800 PLN1 500 PLN
28320

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym w doskonałym stanie, gwarancja Schmutz.

2 500 PLN2 500 PLN
28333

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na silnie błyszczącym nadruku GGW (Fi.1800.-), bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

1 600 PLN1 400 PLN
28348

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 5 fen. z nadrukiem drugą formą, prawy z niekatalogowanym błędem "pęknięta litera k", najtańszy błąd na takiej parce znaczków (Fi.300.), znaczek uszkodzony - ma sklejone naddarcia, ale badawczo bardzo ciekawy, gwarancja Weźranowski.

60 PLN60 PLN
28365

1918 wydanie PP/GGW, pasek znaczków z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", na marginesie numer HAN, gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
28375

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem drugiej formy, górny prawy znaczek z błędem "Poczto", gwarancja i oznaczenie.

100 PLN100 PLN
28408

1918 wydanie PP/GGW, brzegowy znaczek za 10 fen. w bardzo rzadkim kolorze różowoczerwonym z nadrukiem drugą formą (Fi.300.-), gwarancja i opis.

240 PLN240 PLN
28413

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. z nadrukiem pierwszą formą, błędem na poz.2 "Pocata", ładny stan, sygnowany LS, gwarancja i opis.

90 PLN90 PLN
28430

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 15 fen. z nadrukiem drugą formą, z błędem na poz.49 "odwrócone k", gwarancja i opis.

80 PLN80 PLN
28433

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem pierwszej formy, bardzo ładny stan zachowania, katalog Fischer 2.100,- zł, fotoatest.

700 PLN720 PLN
28459

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem silnie przesuniętym w dół bez dolnych kresek, uniemożliwia to określenie czy jest to nadruk pierwszej czy drugiej formy, gwarancja i oznaczenie.

50 PLN60 PLN
28463

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "obniżone l", gwarancja i oznaczenie.

70 PLN70 PLN
28522

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Poczto", gwarancja i opis Berbeka.

80 PLN80 PLN
28538

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW farbą anilinową, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 200 PLN1 080 PLN
28539

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szarawopurpurowym z nadrukiem pierwszej formy, ciężkie podlepki i mała prześwitka, gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN120 PLN
28545

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 60 fen. z nadrukiem drugą formą, z błędem na poz.11 "podniesione s", gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN120 PLN
28554

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria stemplowana na kopercie z Lublina.

60 PLN60 PLN
28569

70 PLN60 PLN
28570

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak ornamentów", duże podlepki, gwarancja.

70 PLN60 PLN
28637

200 PLN200 PLN
28647

1918 drugie wydanie lubelskie, list z Wierzbnika nadany 31.1.19 do Krakowa, opłata znaczkiem za 45 hal. i gotówkowa w wysokości 5 hal. brakujących do pełnej opłaty (adnotacja o pobraniu na odwrocie), gwarancja Schmutz.

5 000 PLN4 000 PLN
28685

1918 drugie wydanie lubelskie, bankowy list polecony z oddziału Banku Handlowego w Kielcach nadany 29.1.19 do dyrekcji banku w warszawie, znaczek z błędem "prawa gwiazdka zniekształcona", na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Schmutz.

6 000 PLN5 100 PLN
28756

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 95, ślad po niewielkiej podlepce - bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

2 500 PLN2 500 PLN
28858

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójny nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, bardzo rzadkie - przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

4 800 PLN4 300 PLN
28922

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 26, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

90 PLN90 PLN
28931

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 72, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

80 PLN80 PLN
28940

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 57, poziome złamanie, gwarancja i oznaczenie.

50 PLN50 PLN
28947

1919 wydanie poznańskie, znaczek z nadrukiem z poz. 62 z usterką w postaci cieńszej kreski z prawej strony, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

150 PLN150 PLN
28964

1919 wydanie poznańskie, parka z poz. 27-28, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone prawe 5, p i a w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
28985

1919 wydanie poznańskie, znaczek z nadrukiem z poz. 88 z błędem "wygięta linia", gwarancja i opis Schmutz.

100 PLN100 PLN
28989

1919 wydanie gnieźnieńskie, mieszana frankatura wielkopolskich wydań przedrukowych na liście poleconym ze Strzałkowa nadany 12.10.19 do Poznania, opłata jako list - druki, znaczek za 5 fen. wydania gnieźnieńskiego z nadrukiem typ 3, znaczek za 10 fen. nadruk z poz. 88, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja i oznaczenie znaczków wydania gnieźnieńskiego koło znaczków Walisch.

1 400 PLN1 200 PLN
29014

1919 wydanie Komisji Rządzącej - orzeł na tarczy heraldycznej, stu znaczkowy arkusz znaczka za 15 hal., arkusz rozcięty w połowie.

300 PLN300 PLN