The auction will start on 19.04.2024

Auction 99. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21796

1944 odrastający dąb, seria kasowana z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
21797

1944 odrastający dąb, seria czysta z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
21798

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
21799

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie.

Fi.47P2
350 PLN
21800

1944 odrastający dąb, próba znaczka w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.47P2
320 PLN
21801

1944 odrastający dąb, znaczek ciemnozielony za 10 fen na druku bibliotecznym wysłanym 11.XI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.47a
150 PLN
21802

1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe.

Fi.47a
250 PLN
21803

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 01-I-45, niewielkie odbarwienia; gwarancja.

Fi.48
150 PLN
21804

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 20 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze jasnoszaroniebieskim w minimalnym nakładzie nakład po 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako próba 48.00.4 z podaniem nakładu 10 szt., ale bez dokładnego określenia odcienia bo autor nie miał do takiej próby dostępu - kolor powinien być opisany jako 23D5; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba"; gwarancja ze szczegółowym opisem Schmutz.

Fi.48 P1
1 500 PLN
21805

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.350.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
300 PLN
21806

1944 odrastający dąb, unikalny nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku znaczka za 30 f. - na froncie brak druku, a na odwrocie abklatsch, atest.

Fi.49 B
1 200 PLN
21807

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, użyta na kartce z życzeniami inwazyjnymi (w tekście na odwrocie), przesyłka miała tajny charakter, znaczek bez mocy obiegowej stąd opłata przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, nalepka użyta na korespondencji bardzo rzadka, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.D4
3 000 PLN
21808

1944 znaczek dopłaty niebieski za 10 f na karcie ostemplowany okolicznościowo 22.VIII czerwonym datownikiem; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

Fi.D5
40 PLN
21809

1944 niedopłacony list nadany 12.10.44 opłacony przez odbiorcę znaczkami dopłaty, dekoracyjny walor.

Fi.D5, 36
500 PLN
21810

1944 znaczki dopłaty stemplowane na pocztówce z grafiką obozową upamiętniającą rocznicę utworzenia polskiej żandarmerii przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie.

Fi.D5, D6
80 PLN
SOLD
21811

1944 list z Koła Filatelistów ( stempel koła na odwrocie koperty) niedofrankowany i opłacony w dużej części przez adresata znaczkami dopłaty (też w zaniżonej wysokości).

Fi.D5, D6, 36
300 PLN
21812

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
50 PLN
21813

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
130 PLN
21814

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami.

Fi.bl.5
90 PLN
21815

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
180 PLN
21816

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
150 PLN
21817

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
100 PLN
21818

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym - różne serie, wysoki nominał 5 Mk. w kolorach czarnym i rzadkim granatowym, bardzo wysoki nominał 10 Mk. w brązowym; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy ze śladami złożenia.


4 000 PLN
21819

1944 karta ozdobiona drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, ostemplowana okolicznościowo 19.IV kasownikiem "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA.


120 PLN
21820

1944 wielkanocna karta ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław), na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
21821

1944 karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta ukośnie zgięta.


150 PLN
21822

1944 karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
SOLD
21823

1944 karta ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


120 PLN
21824

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 10 f. seria AI.


150 PLN
21825

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. seria B w kolorze czarnym z lekkim śladem złożenia; wartości markowe były sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy .


200 PLN
21826

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.


120 PLN
21827

1944 kartka z grafiką obozową.


120 PLN
21828

1944 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.


50 PLN
21829

1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski).


140 PLN
21830

1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym "Tydzień Ziem Wschodnich", na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
21831

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


260 PLN
21832

1944 grafika obozowa "warszawskie Łazienki", na odwrocie fragment stempla po odklejonym znaczku.


35 PLN
SOLD
21833

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, stosowana na tzw. życzeniach inwazyjnych, przesyłkach mających tajny charakter, rzadko spotykane z dużymi marginesami wokół rysunku, gwarancja Schmutz.


1 000 PLN
21834

1944 odbitka autorska naklejki primaaprilisowej z podobizną najstarszego obozu płk Wacława Szalewicza, nalepka według projektu Edmunda Czarneckiego z jego sygnaturą w dolnym prawym rogu, bardzo ładny stan zachowania, rzadkie.


1 400 PLN
21835

1944 (?) "15 Pułk Piechoty "Wilków"" - alegoryczny drzeworyt przedstawiający odznakę pułkową i sztandar oraz plakietę z Matką Boską na tle maszerującej piechoty, bardzo dobry stan zachowania.


800 PLN