21716 |
1943 odbitka linorytu (?) o wymiarach 60x85 mm, przedstawiającego narciarza szusującego w dół stoku, odciśnięta w barwie oliwkowej; z pamiątek ppor.Tadeusza Jakubowskiego. | |
| 1 200 PLN | |
21717 |
1943 Matka Boska Ostrobramska - karta z suchym tłoczeniem jednostronnie barwiona, sygnowana ołówkiem p.d. z datą 1.VI.43 w karnecie ozdobionym suchymi tłoczeniami ze Znakiem Pancernym na odwrocie i datą 1.VI.43 - przed wojną był to dzień Święta Pułkowego oddziałów pancernych, ustanowiony dla upamiętnienia przybycia w 1919 do Polski z Francji 1 Pułku Czołgów; użyta symbolika może sugerować żołnierzy wydzielona kompania czołgów TK z garnizonu Wilno; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 2 000 PLN | |
21718 |
1943 WYSTAWA LEŚNA, rzadka odbitka grafiki okolicznościowej autorstwa Zygmunta Pazdy na papierze bibułkowy. | |
| 400 PLN | |
21719 |
1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.". | |
| 240 PLN | |
21720 |
1943 (?) "ALLELUJA" - drzeworyt przedstawiający grupę harcerzy siedzących w kręgu przy płonącym ognisku, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "ZP"; dobry stan zachowania (ukośnie złamany prawy górny narożnik). | |
| 2 200 PLN | |
21721 |
1943 "15 Pułk Artylerii Lekkiej", drzeworyt - zaproszenie na nabożeństwo żałobne za poległych żołnierzy pułku, przedstawiający odznakę pułkową i herb Bydgoszczy na tle charakterystycznych budowli bydgoskich, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "PZ", odbitka na papierze bibułkowym, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
21722 |
1943 karnet ozdobiony okolicznościową grafiką przedstawiającą orła w koronie, a na tle jego rozpostartych skrzydeł herby Wilna i Nowogródka (?), wewnątrz data "21 XII 1943"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 2 400 PLN | |
21723 |
1943 zaproszenie na koncert z grafiką obozową "KOŁO LEŚNIKÓW ZAPRASZA WPANA NA WIECZÓR MUZYCZNY "LAS I WIEŚ" W DN 19 VI GODZ 19SALA KONCERTOWA", w dolnych narożnikach inicjały autowa grafiki "ZP" - Zygmunta Pazdy, wymiary grafiki 79 x 100 mm. | |
| 900 PLN | |
21724 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, grafika wykonana dla karnetu z programem uroczystości rocznicowych autorstwa Janusza Łonickiego, wymiary grafiki 83 x 71 mm. | |
| 900 PLN | |
21725 |
1944 kartka z grafiką obozową "25-lecie odzyskania niepodległości" i stemplem okolicznościowym z okazji 150. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.23 |
| 90 PLN SOLD | |
21726 |
1944 kartka grafika z Ostrą Brama w Wilnie z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ", gwarancja Schmutz. | Fi.24 |
| 220 PLN | |
21727 |
1944 kartka świąteczna z grafiką obozową. | Fi.24 |
| 80 PLN | |
21728 |
1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
21729 |
1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego. | Fi.25 |
| 150 PLN | |
21730 |
1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.28 |
| 200 PLN | |
21731 |
1944 ekspresowy list polecony nadany 18.3.44 z grafiką obozową na kopercie "WYSTAWA KONKURSU NA ZAGRODĘ 12-III-18-III". | Fi.30 |
| 200 PLN | |
21732 |
1944 ekspresowa polecona kartka nadana 24.5.44 z grafika obozową na odwrocie. | Fi.30 |
| 200 PLN | |
21733 |
1944 wydanie obiegowe, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy kreślona w dół na skos, gwarancja Krawczyk. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
21734 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 40 PLN | |
21735 |
1944 kartka wielkanocna z obiegu z grafiką obozową. | Fi.36 |
| 180 PLN | |
21736 |
1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym wystawy konkursu na zagrodę. | Fi.36 |
| 80 PLN SOLD | |
21737 |
1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.36 |
| 80 PLN SOLD | |
21738 |
1944 kartka z grafiką obozową "Ostra Brama w Wilnie" i stemplem okolicznościowym z okazji 150. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego. | Fi.36 |
| 90 PLN SOLD | |
21739 |
1944 kartka z grafika obozową z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.36 |
| 90 PLN SOLD | |
21740 |
1944 kartka z grafiką obozową "kościół św. Jadwigi w Pszczynie", na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.36 |
| 80 PLN SOLD | |
21741 |
1944 kartka z życzeniami świątecznymi z grafika wielkanocna na odwrocie, gwarancja. | Fi.36 |
| 110 PLN SOLD | |
21742 |
1944 kartka z biblioteki obozowej. | Fi.36 |
| 80 PLN | |
21743 |
1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.36 |
| 120 PLN | |
21744 |
1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich. | Fi.36 |
| 50 PLN | |
21745 |
| 500 PLN | |
21746 |
1944 karnet ze stemplem okolicznościowym z okazji święta utworzenia polskiej żandarmerii z drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, upamiętniającym to samo wydarzenie, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, gwarancja. | Fi.36 |
| 500 PLN | |
21747 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze brązowoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z druku bibliotecznego, gwarancja. | Fi.36a |
| 20 PLN | |
21748 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki, wysłanym 2.III, dodatkowy rzadko spotykany stempelek "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi); niewielkie miejscowe przebarwienia; gwarancja Krawczyk. | Fi.36a |
| 150 PLN | |
21749 |
1944 wydanie obiegowe - frankatura wielokrotna, znaczki w kolorze brązowoczerwonym na prawidłowo opłaconej kopercie wysłanej 26 VIII; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.36a |
| 500 PLN | |
21750 |
1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczków za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 40 PLN | |
21751 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czworobloki znaczków za 5 f., po dwa czyste i kasowane w kolorach brazowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a, b |
| 140 PLN | |
21752 |
1944 wydanie obiegowe, odmiany kolorów, gwarancja Ryblewski. | Fi.36a, b |
| 45 PLN | |
21753 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czyste czworobloki znaczków za 5 f., po dwa w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, zamiast dwóch cztery odmiany koloru czerwonego, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
21754 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z karty pocztowej, gwarancja. | Fi.36b |
| 20 PLN | |
21755 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym, skasowanym 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław); gwarancja. | Fi.36b |
| 80 PLN SOLD | |