Auction 99. PoW Woldenberg camp

21716

1 200 PLN
21717

2 000 PLN
21718

400 PLN
21719

1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.".

240 PLN
21720

1943 (?) "ALLELUJA" - drzeworyt przedstawiający grupę harcerzy siedzących w kręgu przy płonącym ognisku, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "ZP"; dobry stan zachowania (ukośnie złamany prawy górny narożnik).

2 200 PLN
21721

1943 "15 Pułk Artylerii Lekkiej", drzeworyt - zaproszenie na nabożeństwo żałobne za poległych żołnierzy pułku, przedstawiający odznakę pułkową i herb Bydgoszczy na tle charakterystycznych budowli bydgoskich, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "PZ", odbitka na papierze bibułkowym, bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN
21722

1943 karnet ozdobiony okolicznościową grafiką przedstawiającą orła w koronie, a na tle jego rozpostartych skrzydeł herby Wilna i Nowogródka (?), wewnątrz data "21 XII 1943"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

2 400 PLN
21723

1943 zaproszenie na koncert z grafiką obozową "KOŁO LEŚNIKÓW ZAPRASZA WPANA NA WIECZÓR MUZYCZNY "LAS I WIEŚ" W DN 19 VI GODZ 19SALA KONCERTOWA", w dolnych narożnikach inicjały autowa grafiki "ZP" - Zygmunta Pazdy, wymiary grafiki 79 x 100 mm.

900 PLN
21724

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, grafika wykonana dla karnetu z programem uroczystości rocznicowych autorstwa Janusza Łonickiego, wymiary grafiki 83 x 71 mm.

900 PLN
21725

90 PLN
21726

Fi.24
220 PLN
21727

1944 kartka świąteczna z grafiką obozową.

Fi.24
80 PLN
21728

1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

120 PLN
21729

1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego.

150 PLN
21730

Fi.28
200 PLN
21731

1944 ekspresowy list polecony nadany 18.3.44 z grafiką obozową na kopercie "WYSTAWA KONKURSU NA ZAGRODĘ 12-III-18-III".

Fi.30
200 PLN
21732

1944 ekspresowa polecona kartka nadana 24.5.44 z grafika obozową na odwrocie.

Fi.30
200 PLN
21733

Fi.36
30 PLN
21734

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
40 PLN
21735

1944 kartka wielkanocna z obiegu z grafiką obozową.

Fi.36
180 PLN
21736

Fi.36
80 PLN
21737

1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.36
80 PLN
21738

Fi.36
90 PLN
21739

Fi.36
90 PLN
21740

Fi.36
80 PLN
21741

Fi.36
110 PLN
21742

1944 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
21743

Fi.36
120 PLN
21744

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

Fi.36
50 PLN
21745

1944 kartka obozowa z bardzo rzadką grafiką "P.K.P.", gwarancja pod grafiką.

Fi.36
500 PLN
21746

1944 karnet ze stemplem okolicznościowym z okazji święta utworzenia polskiej żandarmerii z drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, upamiętniającym to samo wydarzenie, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, gwarancja.

Fi.36
500 PLN
21747

Fi.36a
20 PLN
21748

Fi.36a
150 PLN
21749

1944 wydanie obiegowe - frankatura wielokrotna, znaczki w kolorze brązowoczerwonym na prawidłowo opłaconej kopercie wysłanej 26 VIII; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.36a
500 PLN
21750

Fi.36a, b
40 PLN
21751

Fi.36a, b
140 PLN
21752

1944 wydanie obiegowe, odmiany kolorów, gwarancja Ryblewski.

Fi.36a, b
45 PLN
21753

Fi.36a, b
200 PLN
21754

Fi.36b
20 PLN
21755

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym, skasowanym 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław); gwarancja.

Fi.36b
80 PLN