Auction 99. PoW Woldenberg camp

21676

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
21677

1943 Hetmani, znaczek z Tadeuszem Kościuszką na pamiątkowej karcie ozdobionej okolicznościowym suchym tłoczeniem przedstawiającym popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego, ostemplowany 6.VIII datownikiem w kolorze czerwonym, stosowanym rzadko, tylko przy wyjątkowych okazjach; gwarancja.

Fi.30
250 PLN
21678

Fi.31
25 PLN
21679

Fi.31
140 PLN
21680

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja.

Fi.31
30 PLN
21681

Fi.31
20 PLN
21682

Fi.31P
4 000 PLN
21683

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
70 PLN
21684

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
21685

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" na bardzo rzadkiej karcie z suchym tłoczeniem z okazji XXV rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja.

Fi.33
250 PLN
21686

Fi.33
35 PLN
21687

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, gwarancja.

Fi.33
15 PLN
21688

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 20+80 f., gwarancja.

Fi.33
50 PLN
21689

Fi.33 E
300 PLN
21690

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i matowozielonym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu, ten zestaw barw bardzo odbiega od wersji ostatecznej; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.13. 26F6/29D4, jego adnotacja i opis koloru na odwrocie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.33 P7
9 000 PLN
21691

Fi.33P
250 PLN
21692

Fi.33P
260 PLN
21693

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.34
87 PLN
21694

Fi.34
120 PLN
21695

1943 Polska YMCA, karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem ozdobiona grafiką Koła Filatelistów, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.34
200 PLN
21696

1943 Polska YMCA, dwie odmiany, gwarancja.

Fi.34
25 PLN
21697

1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek skasowany 27.XII datownikiem w kolorze czerwonym w karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski); karnet i znaczek ukośnie zgięte; gwarancja.

Fi.35
200 PLN
21698

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

Fi.35
120 PLN
21699

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja.

Fi.35
15 PLN
21700

1943 kartka z grafiką obozową.

Fi.35
120 PLN
21701

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, dwie odmiany, gwarancja.

Fi.35
25 PLN
21702

1943 Orzeł, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 28 II, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp6
150 PLN
21703

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja.

Fi.U1
20 PLN
21704

Fi.bl.3
300 PLN
21705

1943 80. rocznica powstania styczniowego, odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, co unikalne w rozmiarze i na papierze definitywnego bloku, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.3
1 200 PLN
21706

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
21707

Fi.bl.3
300 PLN
21708

Fi.bl.3
300 PLN
21709

Fi.bl.3
280 PLN
21710

Fi.bl.4
320 PLN
21711

Fi.bl.4
200 PLN
21712

Fi.bl.4
550 PLN
21713

1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, jedna z pierwszych odbitek - ciemnoniebiesko brunatna i o ostrym rysunku, bardzo rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze są w jasnych odcieniach, kilkanaście (16 szt.) odbitek wykorzystano na specjalnych numerowanych "primaaprilisowych" kartach pocztowych, ocalało tylko kilka.

4 000 PLN
21714

3 000 PLN
21715

800 PLN