The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24921

1981 restytucja żubra, niebezpieczne fałszerstwo abklacza.

Fi.2608
Mi.2764
50 PLN
24922

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków), zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68
80 PLN
24923

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
24924

1981 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, dolny lewy znaczek z błędem "plama nad skarpetą na lewej nodze".

Fi.2613B1
Mi.2756
25 PLN
24925

1981 60-lecie Polskiego Związku tenisowego, środkowy lewy znaczek z błędem "plamka nad skarpetą na lewej nodze".

Fi.2613B1
Mi.2756
35 PLN
24926

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
200 PLN
24927

1981 działacze polskiego ruchu robotniczego, parka z częściowym brakiem perforacji, górny znaczek cięty.

Fi.2624nz + 2624MK1
Mi.2772U, 2772Udr
1 200 PLN
24928

1981 pomniki ofiar Grudnia 1970, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2634-5 ark.
Mi.2782-3
60 PLN
24929

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
24930

1981-87 zestaw 4 przesyłek PAQUEBOT - widokówek opłaconych polskimi znaczkami wysłanych podczas rejsów w portach morskich, m.in: Teneryfa, Key West, Amsterdam; dodatkowe stempelki jachtowe; dobry stan zachowania.


70 PLN
24931

1981 telegram z cenzurą Stanu Wojennego.


15 PLN
SOLD
24932

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 21.10 z Warszawy do Białegostoku, stemple: dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 621" i ramkowy "OCENZUROWANO", koperta zalepiona taśmą samoprzylepną.

Fi.2083-84
Mi.2230-31
20 PLN
SOLD
24933

1982 STAN WOJENNY - list polecony wysłany 3.12 z Rymanowa do Poznania, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 072".

Fi.2422, 2500, 2547, 2597
Mi.2569, 2648, 2696, 2740
30 PLN
SOLD
24934

1982 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, znaczek z błędem na poz.9 "plamka nad skarpetą na lewej nodze" w czworobloku; gwarancja.

Fi.2613 B1
Mi.2756
60 PLN
24935

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 14.2 z Warszawy do Białegostoku, stemple: dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 603" i ramkowy "OCENZUROWANO", koperta zalepiona taśmą samoprzylepną.

Fi.2623
Mi.2771
20 PLN
SOLD
24936

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 18.52 z Warszawy do Białegostoku, stemple: dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 605" i ramkowy "OCENZUROWANO", koperta zalepiona taśmą samoprzylepną.

Fi.2644
Mi.2792
20 PLN
SOLD
24937

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r."; list zamiejscowy wysyłany 14.2.1983 z Gdańska do Bytowa, bez dołączanego tekstu propagandowego, zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, listy zamiejscowe należą do prawdziwych filatelistycznych perełek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2644 FP
2 600 PLN
24938

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch.

Fi.2644 FP
200 PLN
24939

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
24940

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
30 PLN
24941

1982 kompletny podstawowy rocznik, dodatkowo znaczek 2654 z błędem "wcięcie w dolnym łuku cyfry 3".

Fi.2644-2699, bl.73-6, 2654B1
Mi.2792-2847, Bl.88-90
60 PLN
24942

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 165 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
90 PLN
24943

1982 "WYSTAWA POCZT HARCERSKICH" znaczek na ozdobnej karcie ostemplowany okolicznościowo 6.VI. w Warszawie; temat - HARCERSTWO.

Fi.2645
Mi.2794 
10 PLN
24944

1982 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w Częstochowie, koperty FDC, znaczek za 65 zł z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2660-2672B1
Mi.2818-20
20 PLN
24945

1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines).

Fi.2661MK
Mi.2809
400 PLN
24946

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, ojciec Augustyn Kordecki - karta maksimum.

Fi.2670
Mi.2818 
10 PLN
24947

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
25 PLN
24948

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
35 PLN
24949

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
24950

1982 ojciec Maksymilian Kolbe, znaczek z błędem "uszkodzona podstawa litery Ł z lewej w skrócie ZŁ".

Fi.2683B1
Mi.2831
25 PLN
24951

1982 stare miasta nad Wisłą, parka znaczków z przesuniętą perforacją, poziome zgięcie.

Fi.2686MK
Mi.2834
40 PLN
24952

1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
24953

1982 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Syrii.


15 PLN
24954

1982 seria wydawnictwa poczty podziemnej Solidarności.


40 PLN
24955

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
24956

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list lotniczy wsłany 4.1 z Hamburga do Warszawy, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 783".


30 PLN
SOLD
24957

1983 list opłacony znaczkiem wydania dywersyjno - propagandowego wykonanego przez Solidarność nauczycieli z Łodzi, list prawidłowo opłacony wysłany z Łodzi 16.2.83 do Pabianic, bardzo rzadkie, fotoatest Walocha.

Fi.2466 dyw.
2 000 PLN
24958

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
24959

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
24960

1983 kompletny rocznik w parkach.

Fi.2700-50, bl.121-123
Mi.2848-98, Bl.91-93
120 PLN