The auction will start on 19.04.2024

Auction 99. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25041

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.137(93); Fi.63.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
25042

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.132,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
90 PLN
25043

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 242 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
140 PLN
25044

1988 wojna obronna 1939 roku, dolny znaczek z błędem "ścieniałe 0 w nominale".

Fi.3013B1
Mi.3161
15 PLN
25045

1988 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z zdwojonym drukiem głowy i przesuniętą perforacją.

Fi.3015MK
Mi.3168
60 PLN
25046

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
25047

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA ODRODZENIE KIELCE 1988.11.11".

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
25048

1988 200. rocznica Sejmu czteroletniego, górny lewy znaczek z błędem "czerwona plama na lewo od buławy".

Fi.3020B1
Mi.3167
20 PLN
25049

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 200 zł z marszałkiem Józefem Piłsudskim na ilustrowanej kopercie skasowany 26.11 stemplem okolicznościowym "KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA RAWICZ '88".

Fi.3027
Mi.3175
30 PLN
25050

1988 Statki pożarnicze, 15 zł ŻAR - połowa arkusza sprzedażnego, z błędem na poz.12 ""bombka" nad rufą" w części nakładu; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.3037 B
Mi.3185
40 PLN
25051

1988 statki pożarnicze, cztery arkusze sprzedażne (niepełna seria).

Fi.3038-41 ark.
Mi.3186-9
50 PLN
25052

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości Polski, pasek z bloku z marginesami, czyste (Fi.70.-).

Fi.A3026-28
Mi.3174-6
55 PLN
25053

1988 70-lecie odzyskania niepodległości, karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 11.XI w Sulejówku; temat - PIŁSUDSKI.

Fi.Cp984
15 PLN
25054

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.136 (bl.93)
Mi.Bl.107
35 PLN
25055

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
50 PLN
25056

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
70 PLN
25057

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
50 PLN
25058

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107 
70 PLN
25059

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
25060

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
25061

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, seria z blokiem i kompletem kopert pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137, 3021-8
Mi.Bl.107, 3169-76
50 PLN
25062

1988 SOLIDARNOŚĆ - "TO JEST CEGIEŁKA NA NAGROBEK BARBARY (Sadowskiej) I GRZEGORZA (Przemyka)", bloczek z dwoma znaczkami za 50 zł.


30 PLN
25063

1988 SOLIDARNOŚĆ - KW NSZZ "Solidarność" Zagłębia Miedziowego, bloczek za 300 zł "Zerwij kajdany, połam bat".


20 PLN
25064

1988 seria znaczków podziemnej poczty Solidarności.


50 PLN
25065

1989 POSTED ON HIGH SEA - widokówka nadana 30.-6 w Brunsbüttel, opłacona polskim znaczkiem oraz oznaczona dwoma stempelkami POSTED ON HIGH SEA i s/y WARS PZ-1240, co umożliwiało marynarzom i żeglarzom wysyłkę z portów morskich przesyłek ofrankowanych znaczkami kraju, z którego pochodzi jednostka pływająca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2151
Mi.2299
40 PLN
25066

1989 rocznik kopert FDC (bez bl.: 138I(94I), 138II(94II), 139A(95A), 139B(95B); Fi.67,80).

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
70 PLN
25067

1989 rocznik znaczków czystych (Fi.109,20).

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
65 PLN
25068

1989 Konie, 30 zł - drugi najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny, czysty (Fi.70.-).

Fi.3046
Mi.3194
30 PLN
25069

1989 Konie, 70 zł - najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny, czysty (Fi.140.-).

Fi.3047
Mi.3195
60 PLN
25070

1989 45-lecie MO i SB, parka znaczków z błędem perforacji w postaci braku jednego ząbka w perforacji poziomej.

Fi.3063
Mi.3211
100 PLN
25071

1989 45. lecie bitwy pod Falaise, górny znaczek z błędem "przerwa w linii rzeki Laizon".

Fi.3065B1
Mi.3213 
25 PLN
25072

1989 Światowy Dzień Poczty, komplet znaczków w układzie: przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.3076
Mi.3224
20 PLN
25073

1989 poczet królów i książąt polskich, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3079-80 ark.
Mi.3227-8
120 PLN
25074

1989 poczet królów i książąt polskich, znaczek z uszkodzonym napisem "KOPECKI".

Fi.3080B1
Mi.3228
15 PLN
25075

1989 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 500 zł./4 zł. z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem.

Fi.3086 Mk
Mi.3234 
40 PLN
25076

1989 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z przesuniętym odwróconym nadrukiem, górne znaczki bez nadruku, wszystkie znane odwrotki pochodzą z jednego 150-cio znaczkowego arkusza i są dużo rzadsze niż nadruki podwójne, parek z nadrukiem odwróconym i bez nadruku mogło być tylko 15 sztuk, gwarancja Jungjohann.

Fi.3086No+2589
Mi.3234K+2752 
750 PLN
25077

1989 wydanie przedrukowe, parka z nadrukiem podwójnym jednym tak zwanym "suchym), gwarancja i oznaczenie MK.

Fi.3086Np (MK)
Mi.3234DD
600 PLN
25078

1989 głowy wawelskie (IX) znaczki za 60 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek siedmiu sztuk w tym dwa z numerami na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.3088
Mi.3236
40 PLN
25079

1989 kwiaty w malarstwie polskim, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3089-96 ark.
Mi.3237-44
100 PLN
25080

1989 Rośliny lecznicze - dzika róża, BRAK FARBY DRUKARSKIEJ, pasek znaczków z miejsca skończenia się farby drukarskiej, po lewej znaczki bez rysunku, w środku znaczek z częściowym brakiem rysunku gwarancja, po prawej znaczki wydrukowane resztką farby, dodatkowo przesunięcie ząbkowania pionowego w prawo na wszystkich znaczkach.

Fi.3097 MK3
Mi.3245
800 PLN