Auction 98. Overprint editions 1918-1919

10388

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 25/36, znaczek z poz. 26 z błędem "wcięcie w o w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66 B
Mi.130
750 PLN
10389

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 86/97, znaczek z poz. 87 z błędem "skrócone c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66 B
Mi.130
750 PLN
10390

1919 wydanie poznańskie, ekspres polecony z Poznania 21.8.19 do Niemiec opłacony kompletną serią, taryfa pocztowa niedopłacona - za mała, mimo to przesyłka została dostarczona do adresata - na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.66-70
Mi.130-4
180 PLN
10391

1919 wydanie poznańskie, seria, gwarancja.

Fi.66-70
Mi.130-4
180 PLN
10392

1919 wydanie poznańskie, seria kasowana, najdroższy marginesowy znaczek z 5 fen., gwarancja Schmutz.

Fi.66-70
Mi.130-34
80 PLN
10393

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 23/34, znaczek z poz. 33 z błędem "uszkodzone lewe 5 i grube s w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66B
Mi.130
750 PLN
10394

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 27/38, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzona prawa 5 i o i a w Poczta", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66B1
Mi.130
750 PLN
10395

1919 wydanie poznańskie, znaczek z podniesionym nadrukiem, gwarancja.

Fi.67
Mi.131
80 PLN
10396

1919 wydanie poznańskie, koperta z Poznania adresowana do Warszawy, opłata jak za list zagraniczny, najprawdopodobniej bez obiegu pocztowego, gwarancja pod znaczkami Ryblewski.

Fi.67
Mi.131
120 PLN
10397

1919 wydanie poznańskie, znaczek z podwójnym nadrukiem na wycinku koperty, przedrukowano dwa arkusze tego wydania z podwójnym nadrukiem zawierające po dziewięćdziesiąt znaczków z tym błędem - rzadkie, ładny stan zachowania, mini fotoatest Ways.

Fi.67Np
Mi.131DD
3 800 PLN
10398

1919 wydanie poznańskie, znaczek z abklaczem nadruku z pozycji 96.

Fi.68
Mi.132
80 PLN
10399

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 23/34, znaczek z poz. 33 z błędem "uszkodzone lewe 5, grube s", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.68 B
Mi.132
90 PLN
10400

1919 wydanie poznańskie, parka z poz. 27-28, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone prawe 5, p i a w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.68 B1
Mi.132
80 PLN
10401

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 25/36, znaczki z błędami poz. 26 - "kreska pod a w Polska", poz. 35 - "plamka wysoko nad o", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B
Mi.133
250 PLN
10402

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 29/40, znaczki z błędami poz. 29 - "plamka wysoko nad c", poz. 30 - "plamka nad kreską", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B
Mi.133
250 PLN
10403

Fi.69 B4, B
Mi.133
280 PLN
10404

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 3/14, znaczki z błędami poz. 4 - "plamka nad końcem kreski", poz. 13 - "duża plama nad c", poz. 14 - "podłużna plamka za a w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B5
Mi.133
280 PLN
10405

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 27/38, znaczek z poz. 27 z błędem "owalna plamka nad oc", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B10
Mi.133
280 PLN
10406

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
10407

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
10408

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
10409

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
10410

Fi.70 B5
Mi.134
280 PLN
10411

1919 wydanie poznańskie, czworoblok kasowanych znaczków za 10/40 f., prawy dolny z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk - gwóźdź", bardzo ładny wycinek, gwarancja i oznaczenie

Fi.70 B7
Mi.134
60 PLN
10412

Fi.70 B8, B
Mi.134
280 PLN
10413

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek z nadrukiem ty 7 z silnym abklaczem nadruku na stronie gumowanej, bardzo rzadki i ciekawy błąd nadruku, ślady minimalnych przygięć arkusza widoczne po stronie gumowanej, ogólnie znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Landre.

Fi.71
Mi.135
3 000 PLN
10414

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria znaczków w pięknym stanie, znaczek za 10 fen. z poz. 79, znaczek za 5 fen. z nadrukiem typ 3 i silnym rzadkim abklaczem nadruku, gwarancja i oznaczenie Landre, dodatkowa gwarancja Schmutz.

Fi.71-2
Mi.135-6
7 000 PLN
10415

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria w pięknym stanie, znaczek za 5 fen. z nadrukiem typ 5 z poz. 89, znaczek za 10 fen. z nadrukiem z poz. 23, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.71-2
Mi.135-6
4 400 PLN
10416

1919 wydanie gnieźnieńskie, miejscowy list polecony z Trzemeszna 11.10.19, na odwrocie stempel odbiorczy z wyróżnikiem a, gwarancja przy znaczkach Rachmanow.

Fi.71-2, 87B
Mi.135-6, 103
1 400 PLN