The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 98. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10148

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek.

Fi.28 B10
Mi.27
1 200 PLN
10149

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem odwróconym, dodatkowo prawy z błędem na poz.10 "brak liter ZTA" (Fi.6000.-), piękny stan, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.28 No B9
Mi.27 
3 600 PLN
10150

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem z błędem "brak liter ZTA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.28B9
Mi.27
80 PLN
10151

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K
1 000 PLN
10152

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Mikulski.

Fi.28No B11
Mi.27K 
900 PLN
10153

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
10154

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.29 B9
Mi.28
30 PLN
10155

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, dodatkowo z błędem na poz.8 "brak lewego poziomego ramienia litery T" (Fi.900.-), gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29 No B11
Mi.28
900 PLN
10156

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
65 PLN
10157

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
10158

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
10159

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
10160

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.29No
Mi.28K
250 PLN
10161

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą ze znanym od lat, ale dotąd niekatalogowanym błędem na poz. 7 "podstawa i nóżka litery P w POCZTA skośnie ścięte", piękny stan; gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.30 B
Mi.29
10 000 PLN
10162

1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer we Wiedniu; opłacony został - może przypadkowo, ale absolutnie wyjątkowo, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, same znaczki luzem (Fi.6040.-)

Fi.30-35 B1
Mi.29-34 
8 000 PLN
10163

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.30B1
Mi.29
1 750 PLN
SOLD
10164

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31
Mi.30
1 800 PLN
10165

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 9 z charakterystycznie wygiętymi literami A, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.31
Mi.30
1 250 PLN
10166

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.31
Mi.30
1 600 PLN
10167

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "ścięte S i pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30 
2 400 PLN
10168

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
10169

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
10170

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
10171

1919 wydanie krakowskie, wycinek z listu opłaconego dwoma znaczkami za 25/80 hal. w tym jednym z odwróconym nadrukiem oraz znaczkiem za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.19, wszystkie znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19, każdy znaczek gwarancja Mikstein.

Fi.32I, 38, 38 No
Mi.31, 48 
800 PLN
10172

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
10173

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
200 PLN
10174

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
10175

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
10176

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, lekko przygięty prawy górny narożnik (nie złamany), ogólnie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
10177

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 30, piękny stan zachowania, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
750 PLN
10178

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 7, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
10179

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
10180

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIE poz. 23, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany WITKOWSKI, gwarancja Bruba, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
360 PLN
10181

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 93, gwarancja Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 100 PLN
SOLD
10182

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 100 z charakterystyczną usterką "A jak Ą w POLSKA", gwarancja i oznaczenie Kronenberg.

Fi.33
Mi.32
1 500 PLN
10183

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.68 (Fi.1600.-), piękny stan, sygnowany Michel, ZAF KATOWICE, gwarancja i opis Mikstein, Mikulski.

Fi.33
Mi.34
1 500 PLN
10184

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 15 "cienkie Z", gwarancja i opis Mikstein, Mikulski.

Fi.33 B1
Mi.32 
1 800 PLN
10185

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ze względu na mały nakład i występowanie tego podstawowego błędu pierwszej formy tylko na jednej pozycji w arkuszu ilość znaczków z tym błędem wynosiła tylko 22! sztuki, dodatkowo znaczek z rzadko spotykanym na tym nominale nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, ślad po podlepce praktycznie nie widoczny gołym okiem w świetle dziennym, bardzo rzadki i poszukiwany walor, gwarancje; Gryżewski, Jungjohann, Mikstein.

Fi.33 B2
Mi.32
10 000 PLN
10186

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.34
Mi.33
180 PLN
10187

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
120 PLN