The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 98. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9056

1887 DUBLANY, austriacki znaczek za 5 kr wydania z 1883 roku, skasowany polskim datownikiem w Dublanach, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.46
50 PLN
9057

1887 obwoluta listu z Breslau (Wrocław) do Mysłowic.


60 PLN
9058

1889 DUKLA, list polecony z Dukli do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.37
320 PLN
9059

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).


Mi.P12
80 PLN
9060

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach).


Mi.P15 
80 PLN
9061

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce).


Mi.U33A 
40 PLN
9062

1889 kartka z Wilna do Niemiec.


10 PLN
9063

1889 adres przesyłkowy na austriackim dwujęzycznym (niemiecki i polski) formularzu do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.


40 PLN
9064

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą).


Mi.K1 
40 PLN
9065

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.K6
60 PLN
9066

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop, rozmiar: 88x376mm; dobry stan zachowania (niewielkie przybrudzenia, opaska nieznacznie krótsza).


Mi.S1 
40 PLN
9067

1891 list wartościowy ze Lwowa do Liska.


Mi.52, 65
140 PLN
9068

1892 list wartościowy z Samboru do Lwowa, drobny ubytek w górnym prawym rogu frontu koperty.


Mi.77, 88
140 PLN
9069

1892 sądowy dowód doręczenia (Post-Zustellungsurkunde) odesłany 30/12 z miejscowości Święta Anna do sądu w Koźlu, okrągły datownik nadawczy SANCT-ANNABERG i odbiorczy COSEL z 31.12; dobry stan zachowania.


60 PLN
9070

1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, datownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65 
80 PLN
9071

1894 list polecony z Zakliczyna do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.


60 PLN
9072

1895 niemiecka całostka za 10 Pf wysłana 26.9 z Poznania do miejscowości Iwaniska, znak opłaty skasowany datownikiem POSEN z wyróżnikiem "*1d", datownik odbiorczy ИВАНИСКАЯ П.О. РАДОМСК.Г. z wyróżnikiem "1" z dnia 17.9; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P25
50 PLN
9073

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17½ Kr niebiesko/czarne - parka pionowa o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane - wysoka wycena katalogowa; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Iax
Mi.1aB 
500 PLN
9074

1901 trójjęzyczna całostka, w tym w języku polskim, z Myślenic do Niemiec.

Fi.Cp18
10 PLN
9075

1901 DUBLANY, austriacki znaczek za 30 hal wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Dąbrówce, dobry stan zachowania.


Mi.77
30 PLN
9076

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VI; odręcznie dopisano w trzech narożnikach znaczka wartość nominału 25 i obrysowano odciśnięte datowniki; dobry stan zachowania.


Mi.28 
150 PLN
9077

1902 ŻABNO, austriacki znaczek za 40 hal wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Żabnie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.78
40 PLN
9078

1902 list wartościowy z Samboru do Ustrzyk Dolnych.


Mi.78, 106A
140 PLN
9079

1902 list polecony z Monasterzyska do Łukowa, ciekawy formularz w postaci prywatnego sekretnika z dodatkowymi kartkami w środku.


Mi.93
100 PLN
9080

1903 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 23.11 z Tangeru do Warszawy, opłacona hiszpańskim znaczkiem za 10 C z przedrukiem CORREO ESPAÑOL MARRUECOS , datownik odbiorczy Warszawa 16.XI; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.2
150 PLN
9081

1903 widokówka (nastrojowa litografia z jeleniami) wysłana 2 VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - datownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); datownik odbiorczy z 4 VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.43y 
120 PLN
9082

1903 obwoluta listu urzędowego z Patschkau (Paczków) do Kamitz (Kamienica).


40 PLN
9083

1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową wysłaną 15.VII z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy z 16.VII na odwrocie ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.47yII, 54y
120 PLN
9084

1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, datownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie datownik odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P13
50 PLN
9085

1904 kartka z Königswalde (Świerki), widokówka z Striegau ze Strzegomia.


50 PLN
9086

1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci serdeczne pozdrowienia", znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; obok odciśnięty datownik urzędu nadawczego i odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).


400 PLN
9087

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Lwów nr 57.

Fi.Cp22
30 PLN
9088

1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony stemplem rusztowym WADOWICE 6, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.134
40 PLN
9089

1907 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 10.8 z miejscowości Żychlin do Odessy, znak opłaty skasowany datownikiem ЖИХЛИНЪ ВАРШ. z wyróżnikiem **a, odciśniętym dodatkowo u dołu, obok jednowierszowy fioletowy stempelek ЖИХЛИНА, u góry jednowierszowy w ramce stempelek ВАРШАВСКОЙ ГУБЕРНIИ, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie datownik odbiorczy z 13 8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.A4
100 PLN
9090

1907 kartka z Wysocka Wyżnego, widokówka ze Skole.


50 PLN
9091

1907 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakroczym - Tarnopol nr 533.


100 PLN
9092

1908 Załuż, austriacki znaczek za 10 hal. unieważniony polskim kasownikiem z Załuża.


Mi.110
15 PLN
SOLD
9093

1909 pokwitowanie telegraficzne z napisami niemieckimi, polskimi i ukraińskimi, wystawione na telegram nadany 14.3 ze Lwowa do Berlina, znak opłaty unieważniony datownikiem urzędu Lwów 5; rzadki walor w słabszym stanie zachowania (formularz pionowo złożony i podgięty u góry).

Fi.Ct10b
Mi.TA48
100 PLN
9094

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P21 
40 PLN
9095

1909 niedostatecznie opłacony list wysłany 23.8 z Legnicy do Szwajcarii, znaczek skasowany datownikiem LIEGNITZ z wyróżnikiem "*1e", wysokość dopłaty "25" oznaczona niebieskim ołówkiem, potwierdzona stempelkiem "T 25Ct", szwajcarskie zielone znaczki dopłaty skasowane 24.VIII w Interlaken, ten sam datownik odciśnięty na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN