Auction 98. Polish People's Republic 1952-1989

15416

1969 25-lecie PRL, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.1784-92
Mi.1931-39
35 PLN
15417

1969 Wystawa filatelistyczna "Pierwszy Krok" w Białymstoku, dekoracyjna całość, temat - FAUNA.

Fi.1785
Mi.1933
20 PLN
15418

1969 pierwsze lądowanie na księżycu, znaczki z przywieszkami.

Fi.1793
Mi.1940
10 PLN
15419

Fi.1793 B1
Mi.Klb.1940
100 PLN
15420

1969 pierwsze lądowanie na księżycu, arkusik z błędem na drugim znaczku "kropka pod R w WYPRAWA".

Fi.1793 ark. B1
Mi.1940KB
70 PLN
15421

1969-1978 komplet arkusików kosmosu (Mi.110,50 euro, Fi.294.-).

Fi.1793-2417a ex
Mi.1940-B.71 ex
220 PLN
15422

Fi.1794-1801Pw
Mi.1941-1948Zf
40 PLN
15423

1969 Bezpieczeństwo ruchu na drogach publicznych, seria znaczków w arkuszach, kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1812-14
Mi.1959-61
80 PLN
15424

1969 rzemiosło polskie XVI-wiecznym malarstwie kodeksu Behema, znaczek bez druku barwy niebieskiej i zielonej na kopercie adresowanej do Niemiec unieważniony kasownikiem okolicznościowym z Warszawy.

Fi.1817MK
Mi.1964F
300 PLN
15425

Fi.1824 B
Mi.1971
50 PLN
15426

1969 Polska rzeźba ludowa, 20 gr arkusz sprzedażny, 4 sektor, z błędem na poz.27 "kreseczka pod prawym butem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.1824 B
Mi.1971
40 PLN
15427

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
350 PLN
15428

1969 współcześni pisarze polscy, seria 7 parek znaczków rozdzielonych przywieszkami z marginesami i dodatkowymi dwoma rzędami znaczków, rzadko spotkana w takiej formie; bardzo dobry stan zachowania (Fi.648.-).

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
700 PLN
15429

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
360 PLN
15430

1969 Rejs dookoła świata polskiego żeglarza Leonida Teligi na S/y "Opty", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 22.VI w Gdyni.

Fi.Cp384
10 PLN
15431

Fi.bl.57-64
Mi.Klb.1941-48
80 PLN
15432

1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 450 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1839-1994
Mi.1986-2141
350 PLN
15433

1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.1141,80).

Fi.1839-bl.66
Mi.1986-Bl.80
720 PLN
15434

1970 rocznik znaczków czystych (Fi.154,30).

Fi.1839-bl.76
Mi.1986-Bl.44
90 PLN
15435

1970 rocznik kopert FDC (bez bl.: 65(Ark.1850), 67-74; Fi.94.-).

Fi.1839-bl.76(39)
Mi.1986-Bl.44
40 PLN
15436

1970 turystyka - na piastowskim szlaku, kompletna seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.1852-6 ark.
Mi.2001-5
1 800 PLN
15437

1970 25.rocznica zjednoczenia Ziem Zachodnich i Północnych, 10-blok legitymacyjny z oznaczeniem walca 1 - znajdującym się nad 8 znaczkiem w arkuszu 8x5 znaczków, w tym 9 znaczków z błędami, na poz. 8, 15, 32, 40 "brak korony orła"; na poz. 23, 31 "zniekształcona korona w kształcie rogów"; na poz. 7, 16 "brak głowy orła"; na poz.24 "zniekształcona przednia część korony"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; zarówno budowa arkusza, jak układ i występowanie błędów inne niż podane w dostępnej literaturze.

Fi.1858 B1, B2, B5, B6
Mi.2000
200 PLN
15438

1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, brak podpisu Mikołaja Kopernika na prawo od portretu, niekatalogowane.

Fi.1868MK
Mi.2015
700 PLN
15439

1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, pasek trzech znaczków ze znaczkiem makulaturowym z błędem z poz. 7 "zalany druk litery A w wyrazie POLSKA", wyłapanym przez kontrolę jakości i przedziurkowanym jeszcze w drukarni.

Fi.1868B1
Mi.2015
160 PLN
15440

Fi.1870-77
Mi.2017-24
25 PLN
15441

Fi.1893II
Mi.2040
120 PLN
15442

Fi.1893Pw
Mi.2040Zf
40 PLN
15443

1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, czyste (Fi.80.-).

Fi.bl.67-74
Mi.Klb.2017-24
60 PLN
15444

1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, kasowane z pełną gumą, o wiele rzadsze od czystych (Fi.30.-).

Fi.bl.67-74
Mi.Klb.2017-24
60 PLN
15445

30 PLN
15446

1971 rocznik kopert FDC (bez bl.: 77, 78, 79-86, 87; Fi.82,30).

Fi.1903-94
Mi.2050-2141
45 PLN
15447

1971 rocznik znaczków czystych (Fi.177,40).

Fi.1903-94
Mi.2050-2141
140 PLN
15448

1971 Statki pod polską banderą, znaczki za 60 gr dolny rząd arkusza z pustopolami; znaczki i pustopola w bardzo dobrym stanie zachowania, marginesy lekko podgięte (Fi.200.-).

Fi.1904
Mi.2051
120 PLN
15449

1971 zamki polskie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem kolorów, nie katalogowane, gwarancja Walocha.

Fi.1912MK
Mi.2059
600 PLN
15450

1971 zamki polskie, znaczek z przesuniętą perforacją w dół na napisy pod znaczkiem.

Fi.1918
Mi.2065
25 PLN
15451

1971 Dzień Znaczka - kobieta w malarstwie polskim, zestaw czystych znaczków z przywieszkami z prawej i lewej strony (Fi.44.-).

Fi.1963-70
Mi.2110-17
40 PLN
15452

1971 Lotnictwo polskie w wojnie 1939 r., znaczek za 3,40 zł z błędem na poz.21 "plamka przed P w POLSKA"; gwarancja.

Fi.1974 B1
Mi.2121
40 PLN
15453

1971 VI Zjazd PZPR, seria: pasek trzech znaczków z pustopolem z prawej strony, dwa sześciobloki z pustopolami u góry i u dołu, czyste (Fi.58.-).

Fi.1977-84
Mi.2124-31
50 PLN
15454

1971 VI Zjazd PZPR, czworoblok znaczków z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.1979-82
20 PLN
15455

1971 pakiet reklamowy - FABRYKA MASZYN ŻNIWNYCH W PŁOCKU.

Fi.1979-84
Mi.2124-29
30 PLN