Auction 98. Polish People's Republic 1952-1989

15055

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka 250 zamiast 2,50 zł".

Fi.1011B1
Mi.1155I
70 PLN
15056

Fi.1011B1
Mi.1155I
60 PLN
15057

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z poz. 18 z błędem "250 zamiast 2,50", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.1011B1
Mi.1155I
90 PLN
15058

1960 Polskie stroje ludowe (II), parki "normalne" (mężczyzna po lewej, kobieta po prawej), seria ząbkowana i nieząbkowana, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1012-21 A-B
Mi.1156-65 A-B
40 PLN
15059

1960 polskie stroje ludowe, list lotniczy z Poznania do Niemiec.

Fi.1018A
Mi.1162B
34 PLN
15060

1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, makulaturowy czworoblok bez gumy i bez suchego tłoczenia, gwarancja Łszkiewicz,.

Fi.1022-25A MK
Mi.1166-69B
1 500 PLN
15061

1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, znaczek z niespasowanym drukiem i suchym tłoczeniem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1022B
Mi.1166A
30 PLN
15063

1960 550. rocznica bitwy pod Grunwaldem, list z Poznania do Niemiec.

Fi.1032
Mi.1176
10 PLN
15064

1960 V Naukowy Zjazd farmaceutyczny, znaczek ze znakiem wodnym Zn.W III.1.

Fi.1034 Zn.W III.1
Mi.1178
10 PLN
15065

1960 ołtarz Wita Stwosza, zestaw znaczków z podwójnymi moletkami.

Fi.1038
Mi.1182
200 PLN
15066

Fi.1043 Zn.W III.8
Mi.1177
200 PLN
15067

1960 historyczne miasta polskie, znaczek z obiegu pocztowego z drukiem na sklejonej taśmie papieru - brak cześci rysunku po prawej stronie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1047s
Mi.1191
350 PLN
15068

1960 historyczne miasta polskie, znaczek bez poddruku w kolorze oliwkowym.

Fi.1052MK
Mi.1196
120 PLN
15069

1960 Ptaki chronione w Polsce, seria czysta (Fi.80.-)

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
45 PLN
15070

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
15 PLN
15071

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", 4 koperty (Fi.80.-).

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
60 PLN
15072

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek za 40 gr. z błędem "pogrubione NY w CZARNY", gwarancja.

Fi.1065 B1
Mi.1200
30 PLN
15073

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY", pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.70.-); gwarancja; temat - PTAKI.

Fi.1065 B1, 1062-73
Mi.1197-1208
100 PLN
15074

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek za 60 gr. ze źle spasowaną barwą brązową - nieostry kontur ptaka, pazury nie pasują do szponów, a napisy są lekko przesunięte w prawo, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.1067 Mk
Mi.1202
100 PLN
15075

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek makulaturowy z niespasowanym drukiem barw, gwarancja z opisem "zdwojone oczy" Schmutz.

Fi.1069MK
Mi.1204
35 PLN
15076

1960 ptaki chronione w Polsce, list lotniczy z Poznania do Niemiec.

Fi.1070
Mi.1205
25 PLN
15077

Fi.1070-73
Mi.1205-08
120 PLN
15078

Fi.1071
Mi.1206
25 PLN
15079

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
Mi.1151KB
260 PLN
15080

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypji" z identycznymi numerami.

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
1 400 PLN
15081

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z różnymi numerami.

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
1 100 PLN
15082

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", nieco niżej przycięty; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym; to najrzadsze bloki powojennej Polski, ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
1 400 PLN
15083

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 500 PLN
15084

Fi.bl.23
Mi.1152KB
260 PLN
15085

Fi.bl.25
Mi.1154KB
260 PLN
15086

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
15087

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2 (Fi.110.-).

Fi.bl.27
Mi.1177
60 PLN
15088

1960 wystawa filatelistyczna Polska 60, blok.

Fi.bl.27
Mi.1177
80 PLN
15089

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.

360 PLN
15090

1960 POCZTA HARCERSKA - "130 ROCZNICA POWSTANIA LISTOPADOWEGO" pamiątkowy "bloczek" sporządzony na bibułce, bardzo dobry stan zachowania; temat - HARCERSTWO.

40 PLN
15091

1960 nalepki okolicznościowe z wystawy filatelistycznej w czworoblokach.

15 PLN
15092

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.180,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
100 PLN
15093

1961 300. lat prasy polskiej, znaczek za 2,50 zł. z bardzo rzadkim położeniem - III.6 - znaku wodnego, gwarancja i opis.

Fi.1076
Mi.1220
70 PLN
15094

Fi.1088
Mi.1232
40 PLN
15095

1961 wielcy Polacy, znaczek ze znakiem wodnym Zn.W II.8.

Fi.1088 Zn.W III.8
Mi.1232
20 PLN