Auction 97. Foreign Postage on Polish territory

119

1874 JAROCIN, znaczek Niemiec za 1 grosz, skasowany okrągłym datownikiem w Jarocinie, dobry stan zachowania (krótszy narożnik).

Mi.19
40 PLN
120

1875 obszar I Rzeczypospolitej, rosyjska koperta za 10 kop, o wymiarach 145x81mm, wysłana z miejscowości Krasiłów w Guberni Wołyńskiej do Petersburga, znak opłaty skasowany 2.III stemplem nadawczym ST.KRASIŁÓW.WOŁ.G.(СТ.КРАСИЛОВѢ.ВОЛ.Г.) z ozdobnikiem, na odwrocie dodatkowa odbitka stempla nadawczego i kasownik odbiorczy Petersburg 7.III; idealnie zachowana nieuszkodzona pieczęć lakowa nadawcy; Krsiłów w II rozbiorze zagarnięty przez Rosję, nie powrócił już w granice Rzeczypospolitej; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.U16C
60 PLN
121

80 PLN
122

1878 Królestwo Polskie, karta pocztowa za 4 kop wysłana 13.X z Łodzi do Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem z ozdobnikiem, datownik odbiorczy WARSZAWA 5 EKSPEDYCJA (ВАРШАВА 5.ЭКСПEД.) z tego samego dnia; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P4
150 PLN
123

1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.

40 PLN
124

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.

30 PLN
125

1878 składany list z Rawicza do Gostynia.

50 PLN
126

1878 całostka prywatnej poczty miejskiej ze Szczecina.

250 PLN
127

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.

40 PLN
128

1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan).

20 PLN
129

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.

40 PLN
130

1880 list z Wilna do Francji do rodziny Rothschildów (najbogatszej w ówczesnym świecie) - na odwrocie stempel odbiorczy.

250 PLN
131

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.

25 PLN
132

1882 zgrabny wystawowy list z Buczacza ( Ukraina Zachodnia ) do małej agencji pocztowej Hluboczka Wielkiego, na odwrocie stempel odbiorczy i pieczęć lakowa

Mi.37
90 PLN
133

1883 AMBULANS 28, niemiecka karta pocztowa za 10 f wysłana 23/3 z Wrocławia do Łodzi, znak opłaty skasowany jednoobrączkowym datownikiem "BRESLAU 2" z wyróżnikiem "d", datownik ambulansu nr.28 relacji Warszawa-Aleksandrów - datownik POCZTOWY WAGON No.28 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.28) z wyróżnikiem "6"; dodatkowy stempelek cyfrowy - 5; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P8
60 PLN
134

1885 Oświęcim, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1883 roku unieważniony polskim kasownikiem w Oświęcimiu, znaczek z rzadkim mieszanym ząbkowaniem 9½ : 10, Michel 200,- Euro.

Mi.46
400 PLN
135

1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym.

60 PLN
136

1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina.

60 PLN
137

1886 list z Warszawy do Ciechocinka.

15 PLN
138

1887 Hammonia prywatna poczta miejska, kartka miejscowo użyta we Wrocławiu.

250 PLN
139

1888 obszar I Rzeczypospolitej Mitawa - GODZINNIK RYSKI "Р.Г.П.К. 6Ч.30.М.У.", rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 113x73 mm; dofrankowana i wysłana 24/XI z Mitawy do Rygi, znaki opłaty unieważnione kasownikiem (МИТАВА 3 ПОЧТ.ТЕЛГР.КОНТ.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo obok; na froncie doskonale odciśnięty bardzo rzadko spotykany godzinnik urzędu odbiorczego w Rydze "Р.Г.П.К. 6Ч.30.М.У." (Ryski Główny Urząd Pocztowy/ godzina 6.30 rano) i fioletowy stempelek Ryga (Рига); na odwrocie kasownik odbiorczy z 25.XI; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U29B; 30
600 PLN
140

1889 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 15 3 z Zakopanego do Wiednia, kasownik odbiorczy, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem K.K.FACHSCHULE FÜR HOLZ-INDUSTRIE IN ZAKOPANE; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp.6
Mi.P46
80 PLN
141

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.P13
30 PLN
142

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.P15
80 PLN
143

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x80 mm; wysłana 27.VII z Białegostoku do Rygi, znak opłaty unieważniony kasownikiem (БѢЛОСТОКЪ 2 ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo obok; na odwrocie kasownik odbiorczy z 28.VII; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U30C
60 PLN
144

80 PLN
145

1891 list wartościowy ze Lwowa do Liska.

Mi.52, 65
120 PLN
146

Mi.S4B
100 PLN
147

1891 obszar I Rzeczypospolitej - TAUROGI, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 115x81 mm; wysłana 31/XII z Taurogów do Rygi, znak opłaty unieważniony kasownikiem (ТАУРОГЕНЪ 2 КОВЕН.Г. ПОЧТ-ТЕЛГР.КОНТ.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo poniżej; na froncie dodatkowy fioletowy stempelek Ryga (Рига); na odwrocie kasownik odbiorczy z 2.I; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.U33C
40 PLN
148

30 PLN
149

1891 obwoluta listu z Inowrocławia do Stargardu.

60 PLN
150

1891 kompletny składany list urzędowy z Podgórza do Dębnik.

40 PLN
151

1892 list wartościowy z Ustrzyk Dolnych do Lwowa.

Mi.52, 65
140 PLN
152

Mi.65
150 PLN
153

Mi.77, 88
120 PLN
154

1893 list wartościowy z Sambora do Lwowa.

Mi.50, 63
120 PLN
155

1893 list z Warszawy do Łodzi.

70 PLN
156

1895 Spisz, węgierska karta pocztowa wysłana 15.9 z miejscowości Kieżmark do Brzeska, znak opłaty unieważniony węgierskim datownikiem KÉSMÁRK, stempelek nadawcy, stempel odbiorczy Brzesko; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P6
40 PLN
157

20 PLN
158

1896 list wartościowy z Niżankowic do hrabiego Jana Czarneckiego z Rawicza, dodatkowo list z ciekawą treścią załączony do gotówki, wyliczona taryfa 27 kr, piękny stan.

Mi.52, 58
500 PLN