The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3771

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.42-4
100 PLN
3772

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, pionowe zagięcie.

Fi.42-4
80 PLN
3773

1944 wystawa Tydzień Ziem Wschodnich, seria, gwarancja.

Fi.42-4
45 PLN
SOLD
3774

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.42-4
90 PLN
SOLD
3775

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
60 PLN
3776

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek za 100 f. na przesyłce wysłanej poza teren obozu!!! potwierdzenie otrzymania paczki do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym w dniu 10.XI, szedł długo ponad miesiąc, ale doszedł - datownik odbiorczy STOCKHOLM z 11.12; przesyłka niezgodna z ordynacją pocztową, której wysłanie było najprawdopodobniej możliwe podczas zamieszania związanego z przenoszeniem jeńca między obozami; unikalna walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja (pod znaczkiem) Schmutz.

Fi.45
6 000 PLN
3777

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM".

Fi.45
200 PLN
3778

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Ryblewski.

Fi.45
20 PLN
3779

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM", drobne uszkodzenia.

Fi.45
80 PLN
3780

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja.

Fi.45
20 PLN
3781

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja.

Fi.45
15 PLN
3782

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, dwa znaczki za 100 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu olikowozielonego, gwarancja Krawczyk.

Fi.45
50 PLN
3783

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
200 PLN
3784

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. autorstwa Jana Knothego i Stefana Michalskiego, rytowana przez Stefana Michalskiego, odbita z pojedynczych klisz w kolorach czerwonobrązowymwym i cynobrowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 44.0.3 z podaniem nakładu - 10 szt., ale bez szczegółowego zapisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 8D8; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i szczegółowy opis Schmutz.

Fi.45 P1
3 600 PLN
3785

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, próba znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze brązowoczarnym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 45.0.10 z podaniem nakładu - 10 szt., ale z niedokładnym opisem koloru, bo autor kupił ją już po wydaniu katalogu - winien być opisany jako 8F2 (jest 7/8F4); na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i szczegółowy opis Schmutz.

Fi.46 P
2 400 PLN
3786

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z grafiką obozową ze stemplem pierwszego dnia obiegu - FDC.

Fi.46
180 PLN
3787

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
40 PLN
3788

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja.

Fi.46
15 PLN
3789

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, dwa znaczki za 70 f. w kolorze niebieskim o skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

Fi.46
50 PLN
SOLD
3790

1944 odrastający dąb, znaczek za 10 fen na druku bibliotecznym wysłanym 14.XI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.47
150 PLN
3791

1944 odrastający dąb, znaczek za 10 fen na karnecie ozdobionym suchym tłoczeniem przedstawiającym opłatek z dwoma aniołami, gwiazdę betlejemską i gałązkę choinki z dodatkowym "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.47
350 PLN
3792

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze jasnozielonooliwkowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 47.0.5 z podaniem nakładu - 10 szt., ale bez szczegółowego zapisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako D7/E7; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja ze szczegółowym opisem Schmutz.

Fi.47 P1
1 500 PLN
3793

1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
3794

1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50
50 PLN
SOLD
3795

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
3796

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie.

Fi.47P2
350 PLN
3797

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 fen na karcie z dodatkowym fioletowym stempelkiem CLUB, wysłanej 9 X; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.47a
300 PLN
3798

1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe.

Fi.47a
250 PLN
3799

1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 fen; czarna próba znaczka bez cyfry wartości; znaczek za 10 fen na pocztówce przesłanej 3.X (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Ryblewski.

Fi.47-50, 48 P2
350 PLN
3800

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen ostemplowany 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.48
150 PLN
3801

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.350.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
300 PLN
3802

1944 znaczek dopłaty unieważniony 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na karcie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.D2
80 PLN
3803

1944 znaczek dopłaty za 10 fen na karcie, ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja.

Fi.D2
40 PLN
3804

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, użyta na kartce z życzeniami inwazyjnymi (w tekście na odwrocie), przesyłka miała tajny charakter, znaczek bez mocy obiegowej stąd opłata przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, nalepka użyta na korespondencji bardzo rzadka, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.D4
3 000 PLN
3805

1944 znaczek dopłaty ostemplowany okolicznościowo 22.VIII czerwonym datownikiem na karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

Fi.D5
100 PLN
3806

1944 znaczki dopłaty stemplowane na pocztówce z grafiką obozową upamiętniającą rocznicę utworzenia polskiej żandarmerii przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie.

Fi.D5, D6
80 PLN
3807

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
50 PLN
3808

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
20 PLN
SOLD
3809

1944 Cyfry, nowy rysunek, unikalna odbitka autorska parki znaczków za 20 f. i 10 f. autorstwa Mariana Puchalskiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; odbita z kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba P3./4.0.6 z podaniem nakładu - około 10 szt., fotoatest.

Fi.D6+D5 E
4 800 PLN
3810

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
130 PLN