3731 |
1944 kartka wielkanocna z obiegu z grafiką obozową. | Fi.36 |
| 180 PLN | |
3732 |
1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym wystawy konkursu na zagrodę. | Fi.36 |
| 80 PLN | |
3733 |
1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.36 |
| 80 PLN | |
3734 |
1944 kartka z grafiką obozową "Ostra Brama w Wilnie" i stemplem okolicznościowym z okazji 150. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego. | Fi.36 |
| 60 PLN | |
3735 |
1944 kartka z grafika obozową z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.36 |
| 60 PLN | |
3736 |
1944 kartka z grafiką obozową "kościół św. Jadwigi w Pszczynie", na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.36 |
| 80 PLN | |
3737 |
1944 kartka z życzeniami świątecznymi z grafika wielkanocna na odwrocie, gwarancja. | Fi.36 |
| 120 PLN | |
3738 |
1944 kartka z biblioteki obozowej. | Fi.36 |
| 80 PLN | |
3739 |
1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.36 |
| 120 PLN | |
3740 |
1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich. | Fi.36 |
| 50 PLN | |
3741 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja. | Fi.36a |
| 80 PLN | |
3742 |
1944 wydanie obiegowe, parka pozioma znaczków w kolorze brązowoczerwonym i znaczek dopłaty za 10 fen na karcie ostemplowane 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja. | Fi.36a, D2 |
| 50 PLN | |
3743 |
1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczków o bardzo kontrastujących kolorach, jasny ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE", ciemny ostemplowany 15.X datownikiem i pocztówka ozdobiona wielkanocnym drzeworytem sygnowanym Z.S. opłacona pojedynczym znaczkiem, wysłana 7.IV, (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bohna z Norwegii; gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
3744 |
1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczków za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 40 PLN | |
3745 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czworobloki znaczków za 5 f., po dwa czyste i kasowane w kolorach brazowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a, b |
| 140 PLN | |
3746 |
1944 wydanie obiegowe, znaczki za 5 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,. | Fi.36a, b |
| 60 PLN | |
3747 |
1944 wydanie obiegowe, odmiany kolorów, gwarancja Ryblewski. | Fi.36a, b |
| 45 PLN | |
3748 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czyste czworobloki znaczków za 5 f., po dwa w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, zamiast dwóch cztery odmiany koloru czerwonego, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
3749 |
1944 okolicznościowy karnet z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego. | Fi.37 |
| 200 PLN | |
3750 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego przedstawiającym Bartosza Głowackiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.37 |
| 400 PLN | |
3751 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja. | Fi.37 |
| 15 PLN | |
3752 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.37P |
| 80 PLN | |
3753 |
1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempel odbiorczy; gwarancja. | Fi.38 |
| 140 PLN | |
3754 |
1944 święto 3 Maja, znaczek stemplowany kasownikiem z pierwszego dnia obiegu na pocztówce z grafika obozową. | Fi.38 |
| 100 PLN | |
3755 |
1944 święto 3 Maja, koperta z pierwszego dnia obiegu fantazyjnie zaadresowana. | Fi.38 |
| 120 PLN | |
3756 |
1944 święto 3 Maja, znaczek stemplowany kasownikiem z pierwszego dnia obiegu na okolicznościowym karnecie. | Fi.38 |
| 160 PLN | |
3757 |
1944 święto 3 maja, gwarancja. | Fi.38 |
| 15 PLN | |
3758 |
1944 Święto 3 Maja, unikalna odbitka autorska znaczka za 35 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem z dedykacją "kochanemu Rysiowi za szczerą krytykę"; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 37.0.10 z podaniem nakładu - około 10 szt., fotoatest. | Fi.38 E |
| 3 600 PLN | |
3759 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.39 |
| 150 PLN | |
3760 |
1944 prezydent Władysław Raczkowski, znaczek stemplowany na specjalnym karnecie z wytłoczonym napisem "PREZYDANT RZECZYPOSPOLITEJ WŁADYSŁAW RACZKIEWICZ". | Fi.39 |
| 120 PLN | |
3761 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja. | Fi.39 |
| 120 PLN | |
3762 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja. | Fi.39 |
| 15 PLN | |
3763 |
1944 Święto Morza, gwarancja. | Fi.40 |
| 20 PLN | |
3764 |
1944 Święto Morza, kartka z grafiką ze stemplem pierwszego dnia obiegu. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
3765 |
1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym "Miłuj Bliźniego". | Fi.40 |
| 60 PLN | |
3766 |
| 15 PLN | |
3767 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na dekoracyjnej pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu w kolorze zielonym ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.41 |
| 600 PLN | |
3768 |
1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.41 |
| 30 PLN | |
3769 |
1944 Rok Olimpijski, czysty znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.41 |
| 35 PLN SOLD | |
3770 |
1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie. | Fi.42 |
| 110 PLN | |