The auction will start on 10.04.2020

Auction 97. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3651

1943 kartka z grafika obozową z obiegu pocztowego, adres umieszczony z braku miejsca na froncie kartki na jej odwrocie, gwarancja Korszeń.

Fi.24
160 PLN
3652

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.24
60 PLN
3653

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie ozdobionej drzeworytem z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych; na froncie napis POCZTÓWKA; znaczek skasowany 04 VII datownikiem; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.24
500 PLN
3654

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.11 30F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 000 PLN
3655

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 31.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.25
150 PLN
3656

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowanyą Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta z obiegu pocztowego wysłana 8.IV.44; gwarancja Korszeń.

Fi.25
150 PLN
3657

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.25
15 PLN
3658

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

Fi.25
160 PLN
3659

1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką bożonarodzeniową, gwarancja Korszeń.

Fi.25
160 PLN
3660

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem wykonanym na zamówienie oficerów baraku 14B, w największym chyba zbiorze grafik użytkowych obozu w Woldenbergu prof.St.Barańskiego nie było takiego wzoru!!! na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 23.XII; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.25
800 PLN
3661

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarofioletowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.8. 18E5, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.26 P3
2 000 PLN
3662

1943 Hetmani, znaczek z Karolem Chodkiewiczem na karcie z oryginalnego obiegu, wysłanej 31.XII z dodatkowym stemplem propagandowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na froncie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.27
200 PLN
3663

1943 list polecony przesłany 19.10.43, stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel odbiorczy, dekoracyjny walor, gwarancja Schmutz.

Fi.27, 28
160 PLN
3664

1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28
280 PLN
3665

1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze matowoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.3. w kolorze mattblau 22E5, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.28 P1
2 000 PLN
3666

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
3667

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
3668

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
3669

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
3670

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, kasowany znaczek za 20 f. w ciemniejszym odcieniu na szarym papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.31
25 PLN
3671

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "Święto Żołnierza".

Fi.31
140 PLN
3672

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja Korszeń.

Fi.31
30 PLN
3673

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja Korszeń.

Fi.31
20 PLN
3674

1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, znaczek kasowany; Obrona Warszawy, znaczek kasowany 25.IX w dniu wejścia do obiegu; 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek kasowany okolicznościowo 11.XI, odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy w kolorach zbliżonych do jednej z prób, a nie do znaczka definitywnego, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Korszeń, Krawczyk, Schmutz.

Fi.31, 32, 33, 33 E
800 PLN
3675

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. Władysława Sikorskiego, próbna odbitka autorska na papierze bibułkowym z podpisem autora Mariana Stępnia ołówkiem pod obrazkiem znaczka, drobne zagięcia, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, gwarancja Schmutz.

Fi.31P
4 200 PLN
3676

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
60 PLN
3677

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja Korszeń.

Fi.32
40 PLN
3678

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 20+80 f. z fragmentem kasownika okolicznościowego z 11.XI dnia Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk.

Fi.33
35 PLN
3679

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, gwarancja Korszeń.

Fi.33
15 PLN
3680

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na dużym wycinku skasowany okolicznościowo 11.XI w dniu Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk.

Fi.33
60 PLN
3681

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja Korszeń.

Fi.33 E
300 PLN
3682

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i lawendowozielonym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.9. 25F3/30D3, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryzewski.

Fi.33 P9
9 000 PLN
3683

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt", gwarancja Korszeń.

Fi.33P
250 PLN
3684

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja Schmutz.

Fi.33P
260 PLN
3685

1943 Polska YMCA, karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem, ozdobiona grafiką Koła Filatelistów, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919; gwarancja Korszeń.

Fi.34
200 PLN
3686

1943 Polska YMCA, znaczek na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 24.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.34
200 PLN
3687

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.34
80 PLN
3688

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowy "Uczymy się latać".

Fi.34
120 PLN
3689

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu zielonego, gwarancja Korszeń,

Fi.34
50 PLN
3690

1943 Polska YMCA, dwie odmiany, gwarancja Korszeń.

Fi.34
25 PLN