Auction 95. WW1 military postage

26895

1917 dekoracyjna widokówka z dopłatą na fundusz inwalidzki dla weteranów 91 pułku piechoty "IR 19 INVALIDENFOND ROKKANTALAP" wysłana 4.II za pośrednictwem poczty polowej 296 (datownik z wyróżnikiem "b") do Wiednia przez Polaka służącego w armii austriackiej; okrągła pieczęć formacyjna z godłem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

80 PLN
26896

1917 kartka z poczty polowej ze Lwowa 7.1.17 na Morawy, stempel formacyjny i cenzury wojskowej we Lwowie, widokówka - gmach Sejmowy we Lwowie.

80 PLN
26897

1917 list z obozu jeńców wojennych w Reisen (Rydzyna) koło Leszna w Wielkopolsce do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, rzadkie stemple i zalepki cenzury obozowej, na odwrocie stempel odbiorczy. Piękny stan.

450 PLN
26898

1917 kartka na formularzu węgierskiej poczty polowej z Modlina do Piotrkowa, stempel odbiorczy Departamentu Wojskowego N.K.W.

60 PLN
26899

1917 list z Śniatynia do jeńca wojennego w obozie przy koszarach w twierdzy Belwedere w Florencji we Włoszech, stempel cenzury.

100 PLN
26900

1917 list z obozu internowania dla oficerów w Reisen (Rydzyna) do Moskiewskiego Komitetu Pomocy przy Czerwonym Krzyżu w Kopenhadze, stemple i zalepki cenzorskie.

150 PLN
26901

1917 kartka z niemieckiej poczty etapowej do Niemiec, widokówka z Ljubaschewa na froncie wschodnim, ilustrująca grupę oficerów na tle starego klasztoru.

60 PLN
26902

1917 kartka z poczty etapowej w Lublinie na Morawy, stempel cenzury wojskowej, widokówka z Lublina - magistrat.

45 PLN
26903

1917 Reisen (Rydzyna) - obóz jeniecki dla oficerów armii rosyjskiej (między innymi Polaków), koperta formularz z obozu wysłana do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze; stempelki i zalepki cenzorskie; dekoracyjna całość w bardzo dobry stanie zachowania.

180 PLN
26904

1917 kartka z austriackiej poczty polowej w Noworadomsku, stempel formacyjny "K.k.Lst Etpp Baon 424 / 2 Kompagnie".

80 PLN
26905

1917 pocztówka z widokiem dworca w Baranowiczach wysłana 14.10.17 z 3. pułku II Brygady Legionów podczas pobytu w Baranowiczach do Tarnowca, datownik FELDPOSTAMT 378, stempel formacyjny "3. Pułk / Legionów Polskich".

75 PLN
26906

1917 "Błękitna Armia" gen. Józefa Hallera, kartka z obozu szkoleniowego w Sille de Guillaume gdzie formowano jednostkę z ochotników polskiego pochodzenia, bardzo wczesne użycie z lipca 1917 w drugim miesiącu rozpoczęcia werbunku i formowania jednostki, datownik "SILLE - GUILLAUME SARTHE" z datą 25.7.17 stempel formacyjny "DEPOT des TROUPES POLONAISES * Camp de Sille - le - Guillaume * / Le Commandant", bardzo rzadkie, dobry stan zachowania.

1 700 PLN
26907

1917 "Błękitna Armia" gen. Józefa Hallera, kartka z obozu szkoleniowego w Sille de Guillaume gdzie formowano jednostkę z ochotników polskiego pochodzenia, datownik "SILLE - GUILLAUME SARTHE" z datą 2.11.17 stempel formacyjny "DEPOT des TROUPES POLONAISES - Camp de Sille - le - Guillaume - / Le Vaguemesne", dobry stan zachowania.

800 PLN
26908

1917 list z kanadyjskiego obozu szkoleniowego w Canp Borden w Ontario gdzie szkolono między innymi polskich żołnierzy, którzy zasilili w tym mniej więcej okresie polski obóz szkoleniowy Niagara Camp gdzie szkolono ochotników, którzy następnie zasilili armię gen. Hallera.

300 PLN
26909

1917 kartka z austriackiej poczty etapowej nr 199 do Lwowa, stempel formacyjny "Dowództwo III. Batalionu 6. Pułku piechoty / Wojsk Polskich".

90 PLN
26910

1918 X Armia - poczta lokalna z rejonu Baranowicz i Nowogródka, piękna karta ze Słonimia do Niemiec, wysłana 30.10. z terenów kontrolowanych przez X Armię niemiecką (Fischer t.II str.40), a zwracana do niepodległej już Polski; opłacona znaczkiem za 30 Pf. i zgodnie z przepisami niemieckim znaczkiem za 10 Pf., oba unieważniono dawnym rosyjskim datownikiem СЛОНИМЪ ГРОДН., datownik odbiorczy z Trebnitz, kilka stempelków pomocniczych, przeadresowanie, liczne adnotacje, słowem piękny obieg pocztowy, gwarancja Schmutz.

3 500 PLN
26911

Fi.1-11
2 600 PLN
26912

Fi.1-11
4 200 PLN
26913

1918 seria I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego na wycinkach, gwarancja Jungjohann.

Fi.1-11
3 600 PLN
26914

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. - dwa czworobloki rozdzielone międzypolem złożone wzdłuż jego krawędzi (Fi.1600.-), z czytelnym kasownikiem poczty polowej na marginesie, gwarancja.

800 PLN
26915

25 PLN
26916

Fi.11
1 200 PLN
26917

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta kasowana, dwa znaczki na wycinkach, gwarancja Mikstein, Krawczyk,.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
100 PLN
26918

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta, bez lub z minimalnym śladem podlepki, gwarancja Mikstein, Krawczyk,.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
70 PLN
26919

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 800 PLN
26920

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, piękny stan zachowania, gwarancja Rachmanow, Gryżewski, Ćwiertnia.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 800 PLN
26921

Fi.12A
25 PLN
26922

1918 wydanie przedrukowe poczty I Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Mikstein.

Fi.12A
15 PLN
26923

Fi.12A
40 PLN
26924

Fi.13aA
25 PLN
26925

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym, w sześciobloku, gwarancja Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B
120 PLN
26926

Fi.15A
50 PLN
26927

Fi.15A
30 PLN
26928

Fi.Cp2
150 PLN
26929

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, ostemplowana 21.5 w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu (Fi.180.-); dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową).

Fi.Cp2
50 PLN
26930

Fi.Cp2
800 PLN
26931

Fi.Cp4
120 PLN
26932

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.160.-); słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty).

Fi.Cp4
100 PLN
26933

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
150 PLN
26934

Mi.P62
400 PLN