The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 95. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34223

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 40, gwarancja Petriuk.

Fi.Cp90
900 PLN
SOLD
34224

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 41, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cp90
900 PLN
SOLD
34225

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 49, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cp90
900 PLN
SOLD
34226

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 53, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cp90
900 PLN
SOLD
34227

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 55, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cp90
900 PLN
SOLD
34228

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty zamek w Mirze z ilustracją nr 20, przedrukowano niewielką ilość tych całostek z odmiennym rozstawem kwadratów, doskonały stan zachowania, gwarancja Petriuk.

Fi.Cp90I (Cp77)
2 500 PLN
34229

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
34230

1945 całostka z napisem Łódź z nadrukiem, hasło propagandowe nr 2, karton kremowy.

Fi.Cp91I
160 PLN
34231

1945 całostka z napisem Łódź z nadrukiem, hasło propagandowe nr 3, karton kremowy.

Fi.Cp91I
160 PLN
34232

1945 całostka z napisem Łódź z nadrukiem, hasło propagandowe nr 2, karton piaskowy.

Fi.Cp91I
160 PLN
34233

1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 3, karton piaskowy.

Fi.Cp91II
130 PLN
34234

1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 4, karton piaskowy.

Fi.Cp91II
130 PLN
34235

1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 1a, karton piaskowy.

Fi.Cp91II
130 PLN
34236

1945 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy z hasłem propagandowym 7b.

Fi.Cp92
70 PLN
34237

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 2 - "WRACAMY NAD POLSKIE MORZE", karta wysłana 12.VII z Poznania do Grodziska Mazowieckiego, znak opłaty skasowany datownikiem POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "cc"; stempelek cenzury wojskowej nr.1616; bardzo dobry stan zachowania (karta w rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej niż na skanie, chodzi o przebarwienia).

Fi.Cp92II
150 PLN
34238

1945 całostka z obiegu pocztowego z Hanny koło Włodawy z hasłem propagandowym 2, ze stemplem prowizorycznym typu lubelskiego, gwarancja M.Wysocki

Fi.Cp92, 362
90 PLN
34239

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie pionowym, uszkodzone pierwsze "P" w sygnaturze nakładu; dobry stan zachowania.

Fi.Cp94B
100 PLN
34240

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
34241

1945 Belweder 1,50 zł, karta z prywatną ilustracją Święto Sportu Śląskiego, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, skasowana 18.VI w Katowicach stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO SPORTU ŚLĄSKIEGO CZERWIEC 1946 SPORT TO ZDROWIE" (Myślicki 46 044); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp95AI
200 PLN
34242

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN
34243

1945 formularz kartkowy, okolicznościowy "PIERWSZA POCZTA POLSKA W SZCZECINIE 5.5.1945" wydany nakładem Koła Pocztowego P.Z.Z. w Poznaniu.


30 PLN
34244

1946 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, dobry stan zachowania (delikatne nadgięcia - nie złamania).

Fi.Cp96IA
40 PLN
34245

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, z napisem "Ob.", hasło propagandowe 12 - "Ziemie Odzyskane za Odrą ...", dobry stan zachowania.

Fi.Cp96IIa
50 PLN
34246

1947 Oświęcim strażnica kontrolna całostka wydania poświęconego ofiarom Oświęcimia.

Fi.Cp97
35 PLN
34247

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 12.8.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
40 PLN
34248

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
34249

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
34250

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 24.4.1948 ze Sztumu do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
50 PLN
34251

1947 całostka z podobizną Ignacego Daszyńskiego.

Fi.Cp102I
25 PLN
34252

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
34253

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu (Fi.60.-); na odwrocie niewielkie ślady podlepek.

Fi.Cp102II
50 PLN
34254

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
60 PLN
34255

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
34256

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 12.

Fi.Cp106
45 PLN
34257

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp106
45 PLN
34258

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp106
45 PLN
34259

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp106
45 PLN
34260

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp106
45 PLN
34261

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp106
45 PLN
34262

1948 wydanie ze znakiem opłaty przedstawiającym trzy walczące orły, komplet całostek z 22 różnymi ilustracjami w dobrym stanie, Fischer 1.584,- zł.

Fi.Cp106 il.1-22
1 200 PLN