The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 95. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34063

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
SOLD
34064

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
34065

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
40 PLN
34066

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
20 PLN
34067

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
34068

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
34069

1921kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
25 PLN
34070

1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 20.VI.22 z Warszawy do Krakowa;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy jasny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 11.VII.22 z Warszawy do Krakowa;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 14.X.22 z Warszawy do Krakowa;

karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp40I-II, 41
280 PLN
34071

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
34072

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego, 8+8 mk - część na odpowiedź, wysłana 9.5.22 z Siedlec do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp41B
30 PLN
34073

1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach).

Fi.Ct15
1 000 PLN
34074

1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację.


60 PLN
34075

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
34076

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, rysunek nieretuszowany, format 140x90 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 5/10 z Trzebini do Warszawy, znak opłaty skasowany datownikiem poaustriackim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp42
40 PLN
34077

1926 kartka z Trzebini 9.X.26 do Wiednia, sygnatura P.Z.G. 76.

Fi.Cp43I
10 PLN
34078

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); karta dofrankowana i 20.X jako ekspresowa wysłana z miejscowości Bytom Nowy do Trzebini; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp43I, 192
30 PLN
34079

1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp44IB
60 PLN
34080

1926 kartka z sygnaturą 235-5.000.000-26 z Katowic do Niemiec.

Fi.Cp45
15 PLN
34081

1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia.

Fi.Cp45I
50 PLN
34082

1926 całostka z Mysłowic do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
34083

1926 kartka wysłana z Lędzin

Fi.Cp45I
20 PLN
34084

1927 kartka z Torunia 4.7.27 do Wielkiego Komorska, sygnatura II-1927.

Fi.Cp46
10 PLN
34085

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.60.-).

Fi.49IIA
40 PLN
34086

1928 kartka z sygnaturą II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
34087

1928 kartka z sygnaturą VIII.1928.

Fi.Cp48
10 PLN
34088

1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
34089

1931 kartka z Łobieżnicy do Niemiec, sygnatura I-1931 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp48I
10 PLN
34090

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Cp50IIa
150 PLN
34091

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
34092

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
34093

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Barbakan w Krakowie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i jako polecona przesłana 13.IV.32 z Wadowic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
30 PLN
SOLD
34094

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIc
150 PLN
34095

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
15 PLN
SOLD
34096

1931 całostka z sygnaturą XI-1931druk rotograwiurą, ilustracja nr 30.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
34097

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
15 PLN
SOLD
34098

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
15 PLN
SOLD
34099

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
15 PLN
SOLD
34100

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
15 PLN
SOLD
34101

1931 całostka z ilustracją nr 16 Gdynia Widok z Kamiennej Góry z obiegu pocztowego Nowy Bytom.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
34102

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN