The new auction will start soon

Auction 95. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
33092

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
33093

1987 poczet królów polskich, parka znaczków z drukiem ramki przesuniętym lekko w LEWO. Ramka zachodzi już na druk stalorytu.

Fi.2983MK
Mi.3131
25 PLN
SOLD
33094

1987 poczet królów polskich, znaczek z przesunietym drukiem ramki w PRAWO (staloryt pozostaje właściwie scentrowany w stosunku do ząbkowania). Błąd pokazał się kilka lat temu, obecnie rzadko oferowany. Do specjalizacji wydania.

Fi.2983 MK2
Mi.3131
250 PLN
33095

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.131
Mi.Bl.102
110 PLN
33096

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
120 PLN
33097

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
110 PLN
33098

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
300 PLN
33099

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
33100

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
33101

1988 "70 LAT POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ", ilustrowana, dekoracyjna karta, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 28.XI w Gdyni; na stemplu sylwetka torpedowca ORP "Mazur".

Fi.2837, 2839
Mi.2985, 2987 
15 PLN
33102

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.137(93); Fi.53.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
33103

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.123,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
90 PLN
33104

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 217 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
170 PLN
33105

1988 wojna obronna 1939 roku, dolny znaczek z błędem "ścieniałe 0 w nominale".

Fi.3013B1
Mi.3161
15 PLN
33106

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
33107

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA ODRODZENIE KIELCE 1988.11.11".

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
33108

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości Polski, pasek z bloku z marginesami, czyste (Fi.70.-).

Fi.A3026-28
Mi.3174-6
55 PLN
33109

1988 statki pożarnicze, cztery arkusze sprzedażne (niepełna seria).

Fi.3038-41 ark.
Mi.3186-9
50 PLN
33110

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.136 (bl.93)
Mi.Bl.107
35 PLN
33111

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
70 PLN
33112

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
70 PLN
33113

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107 
70 PLN
33114

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
33115

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
33116

1988 SOLIDARNOŚĆ - "Jaruzel musi odejść" Poczta Uśmiechu, zielony znaczek za 270 zł "człowiek z żelazem" w formie bloczka.


30 PLN
33117

1988 SOLIDARNOŚĆ - "Medal za wytrwałość w pracy o ideały Solidarności" Poczta ROiP (Ruch Odwaga i Prawda) i ZNOW (Związkowa Niezależna Oficyna Wydawnicza), narożnikowa parka znaczków za 100 zł przedstawiających awers i rewers medalu.


40 PLN
33118

1988 SOLIDARNOŚĆ - "50 Lat Walki o Niepodległość" (3) Poczta Konfederacji Polski Niepodległej, znaczek za 50 zł "1940-1942 Związek Walki Zbrojnej".


20 PLN
33119

1988 seria znaczków podziemnej poczty Solidarności.


50 PLN
33120

1988 SOLIDARNOŚĆ - "Pakt Ribbentrop-Mołotow - Czwarty rozbiór Polski" Samorządna Rzeczpospolita-Poczta Solidarność, ARKUSZ DRUKARSKI składający się z trzech nieząbkowanych poziomych pasków trzyznaczkowych (20zł + 50zł + 30zł); rzadki walor, bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
33121

1989 rocznik kopert FDC (bez bl.: 138I(94I), 138II(94II), 139A(95A), 139B(95B); Fi.65,30).

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
70 PLN
33122

1989 rocznik znaczków czystych (Fi.104,60).

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
65 PLN
33123

1989 Konie, 30 zł - drugi najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny, czysty (Fi.70.-).

Fi.3046
Mi.3194
30 PLN
33124

1989 Konie, 70 zł - najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny, czysty (Fi.140.-).

Fi.3047
Mi.3195
60 PLN
33125

1989 20.rocznica pierwszego lądowania na Księżycu, nieząbkowany znaczek z bloku, czysty.

Fi.A3062
Mi.3206IIB
30 PLN
33126

1989 45. lecie bitwy pod Falaise, górny znaczek z błędem "przerwa w linii rzeki Laizon".

Fi.3065B1
Mi.3213 
25 PLN
33127

1989 Światowy Dzień Poczty, komplet znaczków w układzie: przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.3076
Mi.3224
20 PLN
33128

1989 poczet królów i książąt polskich, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3079-80 ark.
Mi.3227-8
120 PLN
33129

1989 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 500 zł./4 zł. z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem.

Fi.3086 Mk
Mi.3234 
40 PLN
33130

1989 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z przesuniętym odwróconym nadrukiem, górne znaczki bez nadruku, wszystkie znane odwrotki pochodzą z jednego 150-cio znaczkowego arkusza i są dużo rzadsze niż nadruki podwójne, parek z nadrukiem odwróconym i bez nadruku mogło być tylko 15 sztuk, gwarancja Jungjohann.

Fi.3086No+2589
Mi.3234K+2752 
750 PLN
33131

1989 głowy wawelskie (IX) znaczki za 60 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek siedmiu sztuk w tym dwa z numerami na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.3088
Mi.3236
40 PLN