Auction 95. Communist Poland 1945-1952

31135

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II typ 1, niewielkie uszkodzenie na dolnej perforacji, fotoatest Walocha.

Fi.376b
Mi.409a
900 PLN
31136

Fi.376b F.I
Mi.409a
1 600 PLN
31137

Fi.376b F.II T.1+2
Mi.409a
3 200 PLN
31138

Fi.376b F.II t.2 B
Mi.409a
800 PLN
31139

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo nadrukiem formy II z poz. 4, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376b FII typ 2
Mi.409a
1 400 PLN
31140

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
31141

Fi.376b typ 1 i 2
Mi.409a
2 500 PLN
31142

1945 wydanie przedrukowe, list z Chorzowa do warszawy opłacony znaczkiem w rzadkiej odmianie koloru ciemno czerwonobrązowym, Fischer 1.000,- zł, gwarancja i oznaczenie.

Fi.376d
Mi.409
600 PLN
31143

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.376d
1 060 PLN
31144

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
31145

1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL 10¾ parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.377
Mi.410
50 PLN
31146

Fi.377
Mi.410
200 PLN
31147

Fi.377, 378
Mi.410, 411
20 PLN
31148

Fi.377, 379A
Mi.410, 412B
30 PLN
31149

1945 zabytki Gdańska, seria cięta na wycinku oryginalnego listu z Krakowa wysłanego w pierwszym dniu obiegu znaczków, liczone jako same znaczki (Fi.240.-).

Fi.377-79 nz
Mi.410-12A U
300 PLN
31150

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL 11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.378
Mi.411
60 PLN
31151

Fi.378, 379B
60 PLN
31152

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany czworoblokiem znaczków wysłany 2.1.1946 z urzędu Warszawa 44 do Krakowa; czarny stempelek polecenia z dopisanym numerem; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.380
Mi.414
80 PLN
31153

Fi.381
Mi.415
60 PLN
31154

Fi.381
Mi.415
45 PLN
31155

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
31156

Fi.383
Mi.417
50 PLN
31157

1945 firmowy list polecony dużego formatu z Głuchołaz 17.4.45 do Łodzi, prowizoryczny stempel z datownikiem z Głuchołaz.

Fi.384
Mi.418
140 PLN
31158

1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; 385 P1 piękny stan, gwarancja Gryżewski, Mikstein.

Fi.385 P1, 385 P1 FF
Mi.419
3 200 PLN
31159

1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 7.11.1946 z Ząbkowic Śląskich do Gdańska, prowizoryczny stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z dwóch stron rozcięta).

Fi.385, 408a
Mi.419, 441a
40 PLN
31160

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
31161

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
31162

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
31163

Fi.386
Mi.413
60 PLN
31164

1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Schmutz.

Fi.386
Mi.413
60 PLN
31165

1945 Powstanie Listopadowe, znaczek na kopercie prawidłowo i bardzo ładnie skasowany 4.II stemplem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR." w urzędzie Warszawa 1; doskonały stan zachowania (Myślicki 46 001).

Fi.387
Mi.420
160 PLN
31166

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego.

Fi.387
Mi.420
20 PLN
31167

1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł.

Fi.387
Mi.420
30 PLN
31168

1945 Powstanie Listopadowe, ładnie cięty znaczek za 10 zł. (Fi.10000.-), stan idealny, gwarancja L.Plewka, fotoatest Krawczyk.

Fi.387 nz
Mi.420 U
6 000 PLN
31169

1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z Łodzi do Kielc z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką", stempel cenzury wojskowej nr 833.

Fi.CfkVIII
80 PLN
31170

1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi do Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 259.

Fi.CfkVIII
80 PLN
31171

1945 kartka z Kielc 27.6.45 do Brzeźnicy, stempel cenzury wojskowej nr 1787.

Fi.Cp92
80 PLN
31172

1945 kartka z Głuchowa do Milanówka, stempel cenzury wojskowej nr 1667, dziury po archiwizacji.

Fi.Cp92
60 PLN
31173

1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" całostka, ostemplowana okolicznościowo 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202).

Fi.Cp95
27 PLN
31174

1945 kartka ze Strzegomia do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3010 i stempel brytyjskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp95
50 PLN