Auction 95. Communist Poland 1945-1952

31055

Fi.367-70
Mi.399-402
240 PLN
31056

Fi.367-70 P1
Mi.399-402
7 500 PLN
31057

1945 Liga Morska, 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, 1 rocznica Manifestu Lipcowego - znaczki na kopercie grzecznościowego listu poleconego, skasowane 11.10 stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA TARGI PRZEMYSŁU LUBELSZCZYZNY LUBLIN 25.IX. - 15.X.1945" i datownikiem LUBLIN 1; okolicznościowy stempel polecenia "I Wystawa i Targi Przemysłu Lubelszczyzny" - według Myślickiego stopień rzadkości C; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (znaczki), koperta z zagiętymi brzegami (Myślicki 45 207 + 45 208).

Fi.367-70, 372, 373
Mi.399-402, 405, 406
400 PLN
31058

1945 Liga Morska, rzadko oferowana seria ciętych znaczków z marginesami, Fischer 7.300,- zł, gwarancja.

Fi.367-70nz
Mi.399-402U
6 000 PLN
31059

1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go różowoczerwonym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i jak oferowany na tej aukcji z lat 1945+1946+1948 - najrzadszy wariant; karnet nosi numer "353"; dobry stan zachowania.

Fi.367-370, 406, 459
Mi.399-402, 440, 490
1 000 PLN
31060

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej, dolny znaczek jak cięty z jednej strony, sygnowany.

Fi.369 MK
Mi.401
400 PLN
31061

1945 Liga Morska, parka pozioma ciętych znaczków za 3+5 zł., prawy z błędem na poz.25 "przerwana trzecia kreska na dachu Żurawia", gwarancja Schmutz.

Fi.370 nz B
Mi.402
4 000 PLN
31062

1945 Liga Morska, podwójny druk ciętego marginesowego znaczka za 3+5 zł, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.370nzDp
Mi.402DD
3 000 PLN
31063

Fi.371
Mi.403
80 PLN
31064

Fi.371
Mi.403
100 PLN
31065

Fi.371
Mi.403
150 PLN
31066

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403
35 PLN
31067

Fi.371
Mi.403
35 PLN
31068

Fi.371
Mi.403
60 PLN
31069

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka ciętych prób na białym papierze satynowanym - nadużycie formy (kiedyś traktowane jako próba), gwarancja Krawczyk.

Fi.371 P
Mi.403 U
400 PLN
31070

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, marginesowy czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwe, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403U
1 700 PLN
31071

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
31072

Fi.371, 358, 362
Mi.403, 391, 393
100 PLN
31073

Fi.371nz FFI
Mi.403U FALSE
30 PLN
31074

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
35 PLN
31075

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
31076

Fi.372
Mi.405
50 PLN
31077

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
31078

Fi.372
Mi.405
15 PLN
31079

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu znaczek na wycinku z karty wydania łódzkiego, gwarancja.

Fi.372
Mi.405
60 PLN
31080

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok ciętych znaczków za 5 zł., bardzo rzadkie w takim wielobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
3 200 PLN
31081

1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek na kopercie, skasowany okolicznościowo 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007).

Fi.372, Cp95
Mi.405
50 PLN
31082

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.372nz
Mi.405U
500 PLN
31083

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.180.-).

Fi.373
Mi.406
160 PLN
31084

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
15 PLN
31085

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany we Wrocławiu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
70 PLN
31086

Fi.373
Mi.406
30 PLN
31087

1945 FDC - "1 rocznica Manifestu Lipcowego", znaczek na odwrocie karty pocztowej skasowany 22.7 w urzędzie Warszawa 1, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.373, Cp93
Mi.406
400 PLN
31088

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowa parka znaczków ciętych w doskonałym stanie, fotoatest Schmutz.

Fi.373nz
Mi.406U
25 000 PLN
31089

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
31090

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
31091

Fi.374
Mi.407
25 PLN
31092

Fi.374
Mi.407
60 PLN
31093

Fi.374
Mi.407
30 PLN
31094

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407
60 PLN