Auction 94. Foreign Postage on Polish territory

17885

1913 karta pocztowa wysłana 22.IV z Wilna do Elbląga, dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT.

Mi.P26
30 PLN
17886

Mi.U52A
60 PLN
17887

1913 kartka z Warszawy do Lubartowa.

25 PLN
17888

1913 kartka z Warszawy do Niemiec, stempel dworcowy.

50 PLN
17889

25 PLN
17890

1914 Kolej Herbsko-Kielecka, list polecony wysłany 3.4 z Warszawy do miejscowości Złoty Potok leżącej na linii kolejowej Herbsko-Kieleckiej, opłacony znaczkiem rosyjskim za 14 kop wydania z 1908 roku, unieważnionym datownikiem "ВАРШАВА 1 ЭКСПЕД:", odciśniętym dodatkowo poniżej w kolorze czerwonoliliowym, nalepka polecenia z nazwą urzędu Warszawa centralna (Варшава централная); na odwrocie czytelnie odciśnięty datownik odbiorczy urzędu na stacji kolejowej "СТ.ЗЛОТЫЙ ПОТОКЪ ГЕРБ.КѢЛ.Ж.Д."; koperta firmowa "Krzysztof Brun i Syn"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.70IAa
500 PLN
17891

1914 telegram z Miechowitz (Miechowic).

100 PLN
17892

Mi.69
60 PLN
17893

1915 formularz poczty polowej wysłany 14.IX z miejscowości Bystra Śląska na adres poczty polowej nr.74, dwujęzyczny niemiecko-polski datownik "BISTRAI. SCHLES. BYSTRA, ŚLĄSK.", bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN
17894

60 PLN
17895

1915 kartka z Dzialyn (Działyń powiat gnieźnieński) do Wolsztyna.

70 PLN
17896

1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony w kopercie firmy z Białegostoku!!! wysłany 2.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 26.8, skąd 29.9 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 8.AUG; stempelek polecenia z napisami grażdanką; kasownik odbiorczy 2.10 bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
160 PLN
17897

1916 ekspres polecony ze Lwowa do Nowego Targu, stempel cenzury.

Mi.193, 194
65 PLN
17898

1916 koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120mm; dofrankowana i jako polecona wysłana 26.V z miejscowości Winnica (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Odessy, stempelek cenzury i kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U47B, 65A, 69A
100 PLN
17899

1917 ekspres polecony z Radziechowa do Nowego Targu.

Mi.186, 193, 194
60 PLN
17900

1917 widokówka wysłana 6.IX ze Lwowa na adres poczty polowej 153, stempelek cenzury lwowskiej, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.188
40 PLN
17902

1917 formularz poczty polowej wysłany 5.III z miejscowości Libiąż Mały do Horodła, stempelek cenzury w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
17903

1917 urzędowy miejscowy list pobraniowy z Bydgoszczy, stempel PORTO.

50 PLN
17904

1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu.

Mi.186, 194, 222
60 PLN
17905

Mi.188, 196
70 PLN
17906

Mi.194, 224
60 PLN
17907

1918 list wysłany 22/4 z miejscowości Sułkowice do Ystad w Szwecji, stempelek cenzury cieszyńskiej, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.223
100 PLN
17908

1918 list z Wrześni, stempel "Porto" z Wrocławia.

140 PLN
17909

Mi.151, 161
40 PLN
17910

1935 kartka niemiecka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Legnitz (Legnica) - Haydebreck (Kedzierzyn Koźle) nr 406.

80 PLN
20698

Mi.414
100 PLN
20699

1930 Nowa Marchia (Neumark), list wysłany z pośrednictwa pocztowego w miejscowości Kamień Mały (Stolberg) leżącej na linii Pruskiej Kolei Wschodniej (Ostbahn) do Gdańska, stempelek agencji "Stolberg Vietz (Ostbahn) Land", znaczek unieważniony 3.9 w AMBULANSIE NR.346 relacji BERLIN-SCHNEIDEMÜHL (PIŁA), na froncie pieczęć nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.414
100 PLN
20700

Mi.469
50 PLN