The auction will start on 19.04.2024

Auction 94. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17845

1902 Dukla, austriacki znaczek za 10 hal. wydania z 1901 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Dukli.


Mi.89A
10 PLN
17846

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


70 PLN
17847

1902 kartka z Nowego Sącza do Ubrzeża, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano znaczkami dopłaty w Łapanowie, widokówka z Tatr.


80 PLN
17848

1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska). Stempelek odbiorczy.


70 PLN
17849

1903 karta wysłana ambulansem pocztowym na trasie Przeworsk - Dembica nr 490.


150 PLN
17850

1904 widokówka wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 2, obok datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 1; datownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania.


Mi.40y 
50 PLN
17851

1904 Sądowa Wisznia, austriacki znaczek za 5 hal. unieważniony polskim kasownikiem z Sądowej Wiszni.


Mi.87A
10 PLN
17852

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Petersburga.


50 PLN
17853

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Petersburga.


50 PLN
17854

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Warszawy.


30 PLN
17855

1904 telegram z Wrocławia do miejscowości Kotulin odebrany 23 stycznia, formularz o sygnaturze C.187., zamknięty zalepką; dobry stan zachowania.


50 PLN
17856

1905 Tarnobrzeg, austriacki znaczek za 10 hal. wydania z 1901 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Tarnobrzegu.


Mi.89A
10 PLN
17857

1905 Tarnobrzeg, austriacki znaczek za 3 hal. wydania z 1904 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Tarnobrzegu.


Mi.107
10 PLN
17858

1905 widokówka z Krakowa do Tarnobrzegu.


15 PLN
17859

1906 Sanok, austriackie znaczki za 5 hal. wydania z 1904 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Sanoku.


Mi.108
10 PLN
17860

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).


Mi.P20 
80 PLN
17861

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U37B 
80 PLN
17862

1907 list wysłany 30.4 z miejscowości Kaliska (Dreidorf) do sądu rejonowego w Starogardzie Gdańskim (Das Königliche Amtsgericht zu Pr.Stargard), przesyłka dotarła do adresata tego samego dnia - datownik odbiorczy na odwrocie; list z sądu po przenicowaniu zaadresowano do zainteresowanej osoby, czyli poprzedniego nadawcy w miejscowości Cieciorka (Königswalde p.Dreidorf), a ponieważ była to przesyłka urzędowa z opłatą pocztową, którą pokrywał odbiorca - oznaczono ją "Portopfl. Dienstsache" i 2.5 wysłano; list dotarł do Cieciorki 3.5, ale z nieznanych przyczyn odbiorcy nie udało się odnaleźć, a przesyłkę odesłano do Starogardu i tu zaczęły się problemy, ponieważ na liście nie umieszczono ani adresu zwrotnego, ani danych nadawcy!!! przesyłka przez kilka dni bezskutecznie krążyła po mieście, w międzyczasie naliczono dopłatę w wysokości 10 fen. za zwrot; po wyczerpaniu wszelkich możliwości doręczenia na list naklejono kartkę informującą o niemożliwości ustalenia adresu nawet przy pomocy policji "Ohne richtige Wohnungsangabe oder sonstige nähere Bezeichnung ist der Empfänger auch polizeilich nicht zu ermitteln. Kaiserl. Postamt" i 7/5 w urzędzie pocztowym komisyjnie ją otworzono, następnie za pomocą zalepki urzędu pocztowego zamknięto i prawdopodobnie ostatecznie doręczono; bardzo rzadki walor o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w dość dobrym stanie zachowania.


500 PLN
17863

1907 karta pocztowa w ambulansie pocztowym nr 25 na trasie Warszawa - Sosnowiec, stempel odbiorczy Wierki.


50 PLN
17864

1908 austriacka jubileuszowa ilustrowana karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim; czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp35
50 PLN
17865

1908 Załuż, austriacki znaczek za 10 hal. unieważniony polskim kasownikiem z Załuża.


Mi.110
15 PLN
17866

1909 sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich - RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo w Rosji (Mi.250 euro), na ziemiach polskich znacznie rzadsze.


Mi.1 
500 PLN
17867

1909 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 15.3 z Pekinu do Krakowa za pośrednictwem Niemieckiej Poczty w Chinach, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.30 
250 PLN
17868

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.K9 
60 PLN
17869

1909 polecony list urzędowy wysłany 11.12 z miejscowości Krościenko nad Dunajcem do Czorsztyna, trzywierszowy stempelek "za recepisem zwrotnym/ Sprawa urzędowa/ wolne od opłaty pocztowej"; żółta nalepka polecenia; rusztowy datownik odbiorczy z 12.11 na odwrocie; dobry stan zachowania.


40 PLN
17870

1910 sądowy znaczek doręczeniowy za 10 h. w kolorze niebiesko/czarnym używany w Galicji.

Fi.IIIb
Mi.3b 
40 PLN
17871

1910 ekspres polecony z Strzyżowa do Wiednia.


Mi.151, 164
120 PLN
17872

1910 kartka z Pławanic do Wiednia, widokówka z widokiem Wawelu.


100 PLN
17873

1910 kartka z opłacona odpowiedzią z Biblioteki Polskiej w Wiedniu.


60 PLN
17874

1910 znaczek kwestarski Towarzystwa Szkoły Ludowej.


10 PLN
17875

1911 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 1.5 z Victorii w Kamerunie do Krakowa, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.7 
400 PLN
17876

1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, datownik Bochnia 23.I.10, gwarancja i opis Krawczyk.


Mi.71 
500 PLN
17877

1911 list polecony z Tarnowa do Krakowa.


40 PLN
17878

1911 list z Niemiec nadany w ambulansie pocztowym na trasie Halle- Poznań.


70 PLN
17879

1911 kartka nadana ambulansem pocztowym na trasie Przeworsk - Dębica nr 495.


60 PLN
17880

1912 karta pocztowa z niezwykle efektownym nadrukiem firmowym warszawskiej fabryki Emila Rauera przedstawiającym m.in. widok ogólny zakładów i tekstem: "PIERWSZA W KRAJU FABRYKA METALOWYCH WIEŃCÓW, KWIATÓW, ROŚLIN, DEKORACYI KOŚCIOŁÓW, GALANTERYI I KWAIATÓW DO LAMPEK ELEKTR."; wysłana 5.4 z Warszawy do Brzezin; kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia i ślady archiwizacji).


Mi.65A
200 PLN
17881

1912 dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.10 z Warszawy do Wickersdorf w Niemczech, nadana w ekspedycji pocztowej na Dworcu Kolei Wiedeńskiej, znaki opłaty unieważnione ładnie odciśniętym owalnym datownikiem z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).


Mi.P21, 63 
30 PLN
17882

1912 składny druk z urzędu skarbowego w Cieszynie.


30 PLN
17883

1912 list polecony z Lublina do Warszawy, na odwrocie czerwony stempel odbiorczy z Warszawy.


100 PLN
SOLD
17884

1913 karta pocztowa wysłana 26.10 z urzędu na dworcu kolejowym w Koluszkach do Brzezin, owalny datownik nadawczy КОЛЮШКИ ВОКЗАЛ z wyróżnikiem "a", kasownik odbiorczy z 26.10 na froncie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).


Mi.P13
60 PLN