The auction will start on 09.09.2022

Auction 94. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17765

1850 znaczek na wycinku unieważniony stemplem numerowym "48" z Arolsen w Prusach Zachodnich.


Mi.2
40 PLN
17766

1850 BIALA, austriacki znaczek za 9 kr I wydania z 1850 roku, skasowany dwuwierszowym stemplem w Białej, znaczek z jednej strony cięty po ramce; słabszy stan zachowania.


Mi.5
50 PLN
SOLD
17767

1851 składany list z Beuthen (Bytom) do Tarnowa.


30 PLN
17768

1854 składany list z Beuthen (Bytom) do Zabrza.


30 PLN
17769

1857 parka znaczków unieważnionych stemplem numerowym "103".


Mi.6a
120 PLN
17770

1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin).


Mi.10a
300 PLN
17771

1859 list urzędowy z Śmigiel.


40 PLN
17772

1859-62 znaczki unieważnione stemplami: Sorau (Żary), Wendwanow i Clempenow.


50 PLN
17773

1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Alt Colziglow (Kołczygłowy).


Mi.11a
150 PLN
17774

1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice).


Mi.18
120 PLN
17775

1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel).


30 PLN
17776

1864 składany list z Beuthen (Bytom) do Zabrza.


30 PLN
17777

1868 list polecony wysłany 29.8 z Wiednia do Tarnowa na ręce biskupa tarnowskiego Jego Ekscelencji Józefa Alojzego Pukalskiego, owalny datownik nadawczy WIEN RECOMMAND; na odwrocie dwie pieczęci lakowe, w tym biskupia; walor w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN
17778

1869 THORN, znaczki Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz (parka pionowa) skasowane w Toruniu prostokątnym datownikiem, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.16
40 PLN
SOLD
17779

1869 SKALMIERZYCE, znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany na wycinku w Skalmierzycach prostokątnym datownikiem, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.16
50 PLN
17780

1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1 grosz, wysłany 17 5 z Kwidzyna do miejscowości Lipowa koło Śliwic (Königsbruch bei Gr.Schliewitz), jednoobrączkowy datownik nadawczy MARIENWERDER; na odwrocie stempelek nadejścia i pieczęć lakowa nadawcy; dobry stan zachowania.


Mi.4
50 PLN
17781

1871 kompletny składany list ze Lwowa do Nowego Targu, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.37
100 PLN
17782

1871 kartka z Kołomyi do Wiednia.


30 PLN
17783

1871 kartka z Tarnopola do Pragi.


40 PLN
17784

1871 kartka z Ropczyc do Krakowa.


25 PLN
17785

1872 dwujęzyczna całostka z Rudnika do Wiednia.

Fi.Cp3I
30 PLN
17786

1872 kartka z Stanisławowa do Wiednia.


40 PLN
17787

1873 BRESLAU, znaczek niemiecki za ⅓ Gr skasowany na wycinku we Wrocławiu dwuobrączkowym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.17a
60 PLN
SOLD
17788

1873 TRZEMESZNO, znaczek niemiecki za 1 Gr skasowany w Skalmierzycach jednoobrączkowym datownikiem, zwraca uwagę niekatalogowany błąd "przerwana górna poprzeczka litery E w DEUTSCHE"; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.19
80 PLN
17789

1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 10 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ, na odwrocie kasownik odbiorczy (GROSS-KOTTULIN) z 23.10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


Mi.16
100 PLN
17790

1874 kartka z Złoczowa do Pestu.


40 PLN
17791

1874 kartka z Krakowa do Wiednia.


25 PLN
17792

1875 karta pocztowa za 5 kop wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), datownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P2a 
50 PLN
17793

1876 kartka z Kołomyi do Wiednia.


30 PLN
17794

1876 list całostka I Rzesza z Neustettin (Szczecinek) do Berlina, pięknie odbity okrągły kasownik Szczecinka.


80 PLN
17795

1878 ZABRZE, znaczek wydania Niemiec PFENNIGE za 5 fenigów, skasowany 25 5 na wycinku dwuobrączkowym datownikiem w Zabrzu, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.32
50 PLN
17796

1878 składany list z Rawicza do Gostynia.


50 PLN
17797

1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan).


20 PLN
17798

1880 list z Wilna do Francji do rodziny Rothschildów (najbogatszej w ówczesnym świecie) - na odwrocie stempel odbiorczy.


250 PLN
17799

1882 zgrabny wystawowy list z Buczacza ( Ukraina Zachodnia ) do małej agencji pocztowej Hluboczka Wielkiego, na odwrocie stempel odbiorczy i pieczęć lakowa


Mi.37
90 PLN
17800

1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 4 ЭКСПЕД." odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania.


Mi.P5
40 PLN
17801

1882 karta pocztowa za 3 kop datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, datownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P5 
80 PLN
17802

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie).


Mi.U30C 
40 PLN
17803

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie).


Mi.P6 
50 PLN
17804

1884 kartka z Wrocławia do Niemiec.


10 PLN