Auction 93. Inter-war Poland 1919-1939

11222

1931-39 miesięcznik "Ilustrowanych Wiadomości Filatelistycznych" 50 zeszytów, niekompletne, bardzo rzadko spotykane.

2 000 PLN
11223

1931 formularz wezwania świadka wysłany z sądu w warszawie do Lwowa, napis "Sprawa karna wolna od opłaty / Opłata pocztowa ryczałtowa".

40 PLN
11224

1932 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 + 15 + 20 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 2 XII z urzędu Katowice 1 do Norymbergi, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł (60 gr list + obowiązkowa dopłata lotnicza 40 gr); na odwrocie datownik odbiorczy z 3.12; koperta firmowa HOTEL MONOPOL KATOWICE; dobry stan zachowania.

Fi.220, 221, 222
Mi.228, 229, 230
200 PLN
11225

1932 widokówka z Zakopanego do Śródek Jagiellońskich.

Fi.226
Mi.245
10 PLN
11226

1932 kartka z Zakopanego do Krakowa, widokówka Tatr Zielony Staw.

Fi.226
70 PLN
11227

1932 list z Krakowa 14.5.32 do Warszawy.

Fi.226, 243
Mi.245, 262
10 PLN
11228

Fi.238, 243
80 PLN
11229

1932 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czersk - Laskowice nr 436 z wyróżnikiem a.

Fi.243
100 PLN
11230

1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona.

Fi.250
Mi.271
10 PLN
11231

1932 małe doniczki - wydanie obiegowe, seria w czworoblokach.

Fi.251-7
Mi.272-8
150 PLN
11232

1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, seria.

Fi.251-7
Mi.272-8
70 PLN
11233

1932 Wydanie obiegowe tzw."małe doniczki", seria czysta w obu znanych położeniach znaku wodnego, w tym znaczki za 5 i 10 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L (Fi.po 20.-), znaczek za 15 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu W.II.P. (Fi.80.-) i znaczki za 20, 25 i 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L - dotąd niekatalogowane, znaczek za 60 gr. występuje tylko w położeniu W.II.P.

Fi.251-57
Mi.272-78
1 200 PLN
11234

1932 "KUP KSIĘGĘ/ KU CZCI/ POLEGŁYCH LOTNIKÓW" Lwów 2 wyróżnik "a", stempel propagandowy na karcie świątecznej wysłanej 23.XII do Krakowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 32 105).

Fi.252
Mi.273
60 PLN
11235

1932 "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT. KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 " Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 8 XII do Wilna, datownik odbiorczy na odwrocie; przesyłkę po opatrzeniu stosowną adnotacją z pieczątką i parafką urzędnika "Adresatka wyprowadziła się ul.Wierulskiego 4 m 15" dosłano na nowy adres; dobry stan zachowania (Myślicki 34 126).

Fi.255
Mi.276
50 PLN
11236

Fi.255FP
Mi.276PFä
300 PLN
11237

1932 list z Przemyśla.

Fi.256
Mi.277
10 PLN
11238

Fi.Cp50
40 PLN
11239

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Ząbkowice nr 349.

Fi.Cp51
80 PLN
11240

1933 list polecony z Katowic do Warszawy.

Fi.240
50 PLN
11241

Fi.240, 252, 254
Mi.259, 273, 275
20 PLN
11242

1933 list polecony z Radomia do Warszawy.

Fi.242, 252
40 PLN
11243

Fi.242, 252, 254
80 PLN
11244

1933 list polecony z Bydgoszczy do Warszawy.

Fi.242, 256, 258
45 PLN
11245

1933 ekspres polecony z Łodzi do Warszawy.

Fi.245, 252
40 PLN
11246

1933 "X-LECIE L.O.P.P. MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V - WARSZAWA" Warszawa 2 (wyróżnik "c") okolicznościowy wirnik czytelnie odciśnięty na widokówce wysłanej 7.V do Łodzi; w katalogu Myślickiego nie reprodukowany!!! (Myślicki 33 108); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karta ukośnie na długości ok.5 cm nadgięta - nie złamana); gwarancja Schmutz.

Fi.254
Mi.275
200 PLN
11247

Fi.254
Mi.275
50 PLN
11248

Fi.254, 256, 258
40 PLN
11249

Fi.254, 257
Mi.275, 278
20 PLN
11250

1933 miejscowy list polecony z Warszawy.

Fi.254, 263
40 PLN
11251

1933 "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I." Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 5 XII do Wilna; dobry stan zachowania (Myślicki 30 131).

Fi.256
Mi.277
50 PLN
11252

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok.

Fi.258
Mi.279
1 000 PLN
11253

1933 700-lecie założenia Torunia, narożny czworoblok.

Fi.258
Mi.279
1 200 PLN
11254

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki ślad po podlepce (Fi.300.-), gwarancja Falkowski.

Fi.258D
Mi.279Y
240 PLN
11255

Fi.258G
Mi.279
280 PLN
11256

Fi.258G, 260D, 255
Mi.279, 281Y, 276
100 PLN
11257

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
120 PLN
11258

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-).

Fi.259
Mi.280
440 PLN
11259

1933 zwycięzcy Challengu.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
11260

1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
100 PLN
11261

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
500 PLN