Auction 93. Inter-war Poland 1919-1939

11262

Fi.259
Mi.280
60 PLN
11263

Fi.260
Mi.281
120 PLN
11264

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
11265

1933 II Wszechpolska wystawa filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
11266

Fi.260
Mi.281
100 PLN
11267

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
11268

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
11269

Fi.260D
Mi.281
130 PLN
11270

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, marginesowy znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), jedna lekka zachowana w całości podlepka na pełnej oryginalnej gumie.

Fi.260D
Mi.281Y
60 PLN
11271

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
11272

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
11273

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
100 PLN
11274

Fi.261
Mi.282
300 PLN
11275

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282
100 PLN
11276

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
120 PLN
11277

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
11278

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.262
Mi.283
1 000 PLN
11279

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty (Fi.240.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
11280

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
160 PLN
11281

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
100 PLN
11282

Fi.263, 243
Mi.284, 262
50 PLN
11283

Fi.263D
Mi.284
30 PLN
11284

Fi.263D
Mi.284
40 PLN
11285

1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.295, 296
80 PLN
11286

1933 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zbąszyń - Poznań nr 192 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp50
40 PLN
11287

Fi.Cp51
120 PLN
11288

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255.

Fi.Cp51
80 PLN
11289

1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.Cp73
10 PLN
11290

20 PLN
11291

50 PLN
11292

1934 POCZTA PERONOWA TORUŃ, karta pocztowa zakupiona na dworcu kolejowym w Toruniu w stoisku Poczty Peronowej - stempelek "POCZTA PERONOWA TORUŃ", napisana w drodze do Warszawy - datowana 22/IX Toruń i przesłana następnego dnia balonem "Legionowo" podczas XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGJONOWO"; datownik odbiorczy z miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b"; adresowana do pracownicy urzędu Komisarza Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Gdańsku; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.7a
500 PLN
11293

1934 list polecony ze Lwowa do Pragi.

Fi.214
Mi.242
30 PLN
11294

Fi.251
Mi.272
20 PLN
11295

1934 ekspresowy list polecony z Lwowa do Warszawy.

Fi.251, 254, 263
40 PLN
11296

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Cieszyn - Bielsko nr 341, widokówka Cieszyn.

Fi.254
80 PLN
11297

Fi.256
Mi.277
60 PLN
11298

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 121.

Fi.263
Mi.284
50 PLN
11299

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
11300

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
11301

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6
380 PLN