The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10942

1922 list z Katowic 15.7.22 do Niemiec opłacony znaczkami wydania dla Górnego Śląska.

Fi.152, 154
60 PLN
10943

1922 wydanie dla Górnego Śląska, list z Tarnowitz (Tarnowskie Góry) 10.2.22 do Niemiec, koperta lekko przycięta od góry.

Fi.153
240 PLN
10944

1922 wydanie dla Górnego Śląska, niegumowany makulaturowy czworoblok kreślony czerwonym tuszem, gwarancja Weźranowski.

Fi.153 MK
400 PLN
10945

1922 wydanie dla Górnego Śląska, parka prób arkuszowych kreślonych czerwonym tuszem.

Fi.153m
150 PLN
10946

1922 polecony list firmowy z Bismarkhütte (dzisiaj Chorzów) do Wrocławia.

Fi.154
110 PLN
10947

1922 wydanie dla Górnego Śląska - SKLEJONA WSTĘGA, marginesowa parka znaczków za 6 mk. - unikalny druk na sklejonej wstędze papieru, doskonale widoczny na skanie i bardzo poszukiwany w Europie rodzaj błędu, na polskich znaczkach występujący bardzo rzadko, gwarancja.

Fi.156 MK
Mi.13
2 400 PLN
10948

1922 wydanie dla Górnego Śląska, czworoblok znaczków za 6 mk, lewy górny znaczek z rzadkim błędem "duża pięść", niewielka podlepka na środku czworobloku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.156B1
250 PLN
10949

1922 wydanie dla Górnego Śląska, czworoblok znaczka za 6 mk.

Fi.156a
25 PLN
10950

1922 wydanie dla Górnego Śląska - 20 mk brązowofioletowy - multifrankatura, list opłacony 15 znaczkami wysłany 3.III.23 z miejscowości Żory do Gdańska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.158
Mi.15
1 200 PLN
10951

1922 wydanie dla Górnego Śląska, niegumowana makulaturowa parka kreślona czerwonym tuszem i stemplem Ministerstwa Skarbu, gwarancja Weźranowski.

Fi.160 MK
800 PLN
10952

1922 wydanie dla Górnego Śląska, niegumowany makulaturowy czworoblok kreślony czerwonym tuszem, gwarancja Weźranowski.

Fi.160 MK
1 800 PLN
10953

1922 wydanie dla Górnego Śląska, arkuszowa parka prób, gwarancja.

Fi.160m
300 PLN
10954

1922 wydanie dla Górnego Śląska, próba znaczka o wysokim nominale 200 mk. - kreślona, bardzo wysoko wyceniana w Niemczech (Mi.300 euro), gwarancja.

Fi.162 P (162m)
Mi.O19
600 PLN
10955

1922 czworoblok plakietek zbiórki "Skarbu Narodowego" na zakup srebra i złota, plakietki sprzedawano w urzędach pocztowych i często doklejano do korespondencji.


20 PLN
10956

1922 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH" z nadrukiem nowej wartości ze względu na inflację.


150 PLN
10957

1923 list z Łęczycy do Wiednia.

Fi.136
Mi.172
50 PLN
10958

1923 list urzędowy z Warszawy do Wiednia.

Fi.137, 141
60 PLN
10959

1923 duży orzeł na tarczy barokowej, seria w czworoblokach.

Fi.139-42
Mi.177-81
110 PLN
10960

1923 list polecony z Dąbrowy Górniczej do Belgii.

Fi.143, 165
Mi.181, 193
30 PLN
10961

1923 list z Pocztowej Kasy Oszczędności w Warszawie do Wiednia.

Fi.164
Mi.182
60 PLN
10962

1923 wydanie okolicznościowe, seria w czworoblokach.

Fi.164-6
Mi.182-4
70 PLN
SOLD
10963

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczki rozdzielone pustopolami, górny prawy margines pustopola rozerwany, w sumie jeden znaczek z pustopolem z prawej strony i jedna parka rozdzielona pustopolem.

Fi.165
Mi.183
80 PLN
10964

1923 150-lecie utworzenia KEN, pozioma parka znaczków za 3000 mk rozdzielona międzypolem.

Fi.165
Mi.183
50 PLN
10965

1923 150-lecie utworzenia KEN, czworoblok znaczków za 3000 mk., prawy górny z błędem "KONAPSKI", na górnych znaczkach jeden lekki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.165 B1
Mi.183I
50 PLN
10966

1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok prób, gwarancja Łaszkiewicz. Lewy dolny znaczek lekko zagięty.

Fi.165P
Mi.183 
500 PLN
10967

1923 Inflacja - zagraniczny list polecony za zwrotnym poleceniem odbioru (opłata 150.000 marek) wysłany 31.12 z Łodzi do Chicago, w USA przesyłkę, ze względu na "podejrzaną zawartość" - pieczątka "Suspected liable to Custom Duties", skierowano do kontroli celnej, stempelek amerykańskiej kontroli celnej w Chicago, datowniki odbiorcze na odwrocie; niecodzienny walor w słabszym stanie zachowania.

Fi.166, 167I, 169II
Mi.184, 185, 187
50 PLN
10968

1923 wydanie przedrukowe, seria z odmianami I i II, guma charakterystyczna dla tego wydania.

Fi.167-71I-II
Mi.185-90
190 PLN
10969

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.168
Mi.189
150 PLN
10970

1923-24 wydanie przedrukowe - ZNACZKI OKIENKOWE, osiemnastoblok znaczków za 20000/2 mk. z wklejonymi czterema znaczkami okienkowymi - czyli miejsce w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, świetna ilustracja w jaki sposób pojawiają się niekiedy znaczki z okienkowymi nadrukami odwróconymi - pasków mocujących nie traktuje jak podlepek, ładny stan zachowania.

Fi.168
Mi.189
400 PLN
10971

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem, górne znaczki podlepka, gwarancja Mikulski.

Fi.168
Mi.189 
120 PLN
10972

1923-24 wydanie przedrukowe, trzy znaczki za 20000/2 mk., pierwszy z uszkodzonym nadrukiem - dwa 0 otwarte od góry, druki z lekkim schmitzdrukiem (podwójny druk szczatkowy) - gwarancja Krawczyk, trzeci z mocnym schmitzdrukiem, prawie jak druk podwójny z pełnym dociskiem - gwarancja z oznaczeniem MK Schmutz.

Fi.168 MK
Mi.189
500 PLN
10973

1923-24 wydanie przedrukowe, dziesięcioblok znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.168 No
Mi.189
4 000 PLN
10974

1923-24 wydanie przedrukowe - ODWROTKA OKIENKOWA, parka znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym pochodząca z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotyka się tego typu odwrotki, na dodatek w tak pięknym stanie - pasków mocujących nie traktuję jak podlepek, gwarancja Schmutz.

Fi.168 No
Mi.189
1 200 PLN
10975

1923 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.169
Mi.186
95 PLN
10976

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z powtarzalnym błędem w części nakładu w postaci dużej kropki.

Fi.169I B
Mi.186
30 PLN
10977

1923 wydanie przedrukowe, prawy górny znaczek z błędem występującym w dużej części nakładu "duża kropka po lewym MK", naturalna fałda w papierze, jeden znaczek (bez błędu) podlepka.

Fi.169I B
Mi.186 
200 PLN
10978

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym nadrukiem.

Fi.169II
Mi.187
40 PLN
10979

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z obiegu pocztowego z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.169II
15 PLN
10980

1923 znaczek z dziurkowaniem firmowym banku Przemysłowego z obiegu pocztowego.

Fi.169II
20 PLN
SOLD
10981

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem i usterką nadruku w postaci wyszczerbionej drugiej cyfry 0 w górnej części.

Fi.171
Mi.190
30 PLN
SOLD