Auction 93. Inter-war Poland 1919-1939

10742

1919 wydanie w walucie markowej, marginesowy znaczek za 5 mk. z błędem na poz.71 "bomba przed koniem" (Fi.320.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.96B B2
Mi.114
200 PLN
10743

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z poz. 56 w arkuszu z błędem "fajka".

Fi.96B B3
Mi.114
25 PLN
10744

1919 wydanie w walucie markowej, makulaturowy znaczek z drukiem podwójnym.

Fi.96DpA
Mi.100DD
80 PLN
10745

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "buława nad łokciem", pęknięcie na gumie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.96axB B2
Mi.114
100 PLN
10746

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "bomba przed koniem", gwarancja i oznaczenie.

Fi.96xB B1
Mi.114
100 PLN
10747

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, kompletna seria w czworoblokach ciętych i ząbkowanych.

Fi.102-6A, B
Mi.118-22A, B
200 PLN
10748

1919 I Polska Wystawa Marek, seria ząbkowana i nieząbkowaną (w tym 5+5 fen z błędem "uszkodzone szeryfy cyfry I") na dwóch miejscowych kopertach, wysłane jako polecone z terenu wystawy, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, numery przesyłek odciśnięte automatycznym numeratorem, dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.102-105A, B
Mi.118-122A, B
53 PLN
10749

Fi.102AB1
Mi.118B
50 PLN
10750

Fi.102B
Mi.118A
25 PLN
10751

Fi.103A
Mi.119B
90 PLN
10752

Fi.103A
Mi.119B
40 PLN
10753

Fi.103A
Mi.119B
40 PLN
10754

1919 Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja Walisch.

Fi.103B MK
Mi.119A
90 PLN
10755

1919 I Polska Wystawa Marek, 15+5 fen + 25+5 fen - prawidłowo opłacona miejscowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, wysłana jako polecona z terenu wystawy, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, numer przesyłki odciśnięty automatycznym numeratorem, datownik odbiorczy; dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.104B, 105B
Mi.120B, 121B
53 PLN
10756

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek za 50 fen. z nadrukiem formą I (z poz. 92) przeznaczoną dla znaczków o nominałach 5-15 fen., znaczek pochodzi z jednego zachowanego arkusza sprzedażnego zawierającego 100 znaczków z tym klasycznym błędem, gwarancja i fotoatest Schmutz.

Fi.106IA
Mi.122BI
3 000 PLN
10757

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka znaczków za 10 fen. bez perforacji pionowej, lewy z piękną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, marginesowy z lekkim śladem podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.107 MK2
Mi.123 Us
375 PLN
10758

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, próba dwustronna znaczka za 10 fen.

Fi.107 P2
Mi.123
180 PLN
10759

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria.

Fi.107-13
Mi.123-9
20 PLN
10760

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria z odmianami.

Fi.107-13
Mi.123-9
25 PLN
10761

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie.

Fi.107MK
60 PLN
10762

1919 kartka z Koła do Włocławka, widokówka z Warszawy z widokiem mostu Śląsko - Dąbrowskiego przed i po zburzeniu.

Fi.108
80 PLN
10763

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, znaczek za 15 fen. z błędem "brak perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem", poza śladem podlepki na marginesie zachowany w ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.108 MK1
Mi.124 Uu
250 PLN
10764

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, próba dwustronna znaczka za 15 fen. (Fi.200.-)

Fi.108 P5
Mi.124
240 PLN
10765

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym.

Fi.108P5
300 PLN
10766

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, bardzo rzadka próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na barwnym kartonie, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P2
Mi.125
800 PLN
10767

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, narożny czworoblok makulatury prób znaczka za 20 fen. - niekatalogowanej jako potrójny druk, skrajnie jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
480 PLN
10768

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
120 PLN
10769

Fi.109nz/P3
Mi.125
400 PLN
10770

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, pasek znaczków za 20 fen. z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie (Fi.500.-), bardzo dekoracyjny walor, gwarancja.

Fi.110 MK3
Mi.126
400 PLN
10771

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, makulatury próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja.

Fi.110 P4 Dpt
Mi.126
120 PLN
10772

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, parka znaczków za 25 fen., oba całkowicie bez perforacji poziomej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.111 MK1
Mi.127 Uw
360 PLN
10773

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, kasowana parka znaczków za 25 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.111 MK1
Mi.127 UMw
250 PLN
10774

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, znaczek za 25 fen. z błędem "brak perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem", piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.111 MK2
Mi.127 Ur
250 PLN
10775

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, próba dwustronna znaczka za 25 fen. (Fi.250.-).

Fi.111 P3
Mi.127
300 PLN
10776

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, parka ciętych znaczków za 50 fen. o podwójnym druku, rzadkich z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki; katalogowana jest próba P2 - podobna, ale na cienkim białym papierze bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.112 nz Dp
Mi.128 U
480 PLN
10777

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, pionowa parka znaczków za 1 mk. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, lekki ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.113 MK1
Mi.129 UMw
250 PLN
10778

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, narożny znaczek za 1 mk. z błędem "brak perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem", poza lekkim śladem podlepki w górnej części marginesu poza rysunkiem zachowany w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.113 MK1
Mi.129 Uo
250 PLN
10779

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowy znaczek za 1 mk. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem, gwarancja.

Fi.113 MK2
Mi.129 Us
125 PLN
10780

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, próba znaczka za 1 mk., na odwrocie druk podwójny tej próby, to niekatalogowana dotąd odmiana druku dwustronnego - nowe odkrycie, zwykły dwustronny (Fi.200.-).

Fi.113 P(4)
Mi.129
300 PLN
10781

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowa próba znaczka za 1 mk., na odwrocie druk podwójny tej próby, co ciekawe przesunięty wzajemnie w pionie o jeden rząd, liniowany margines jednego druku na górnym rzędzie znaczków drugiego, to niekatalogowana dotąd odmiana druku dwustronnego - nowe odkrycie.

Fi.113 P(4)
Mi.129
1 600 PLN