The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9107

1902 specjalna kartka z życzeniami noworocznymi z Krakowa do Wiednia.


80 PLN
9108

1902 list ze Lwowa do Bukaczowic, stempel odbiorczy na froncie, koperta lekko uszkodzona jak na skanie.


50 PLN
9109

1902 kartka z Nowego Sącza do Ubrzeża, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano znaczkami dopłaty w Łapanowie, widokówka z Tatr.


80 PLN
9110

1903 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 23.11 z Tangeru do Warszawy, opłacona hiszpańskim znaczkiem za 10 C z przedrukiem CORREO ESPAÑOL MARRUECOS , datownik odbiorczy Warszawa 16.XI; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.2
150 PLN
9111

1903 widokówka (nastrojowa litografia z jeleniami) wysłana 2 VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - datownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); datownik odbiorczy z 4 VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.43y 
120 PLN
9112

1903 list polecony z Krakowa do Tarnobrzega.


Mi.93A
100 PLN
9113

1903 list polecony z Warszawy do Wiednia.


60 PLN
9114

1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim.


80 PLN
9115

1903 obwoluta listu z Festenberg (Twardogóra) do Bochum, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
9116

1903 adres przesyłkowy do paczki z Krakowa Zabierzów do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
9117

1903 karta wysłana ambulansem pocztowym na trasie Przeworsk - Dembica nr 490.


150 PLN
9118

1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową wysłaną 15.VII z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy z 16.VII na odwrocie ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.47yII, 54y
120 PLN
9119

1904 Sądowa Wisznia, austriacki znaczek za 5 hal. unieważniony polskim kasownikiem z Sądowej Wiszni.


Mi.87A
10 PLN
9120

1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, datownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie datownik odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P13
50 PLN
9121

1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy.


20 PLN
9122

1904 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata.


70 PLN
9123

1905 Tarnobrzeg, austriacki znaczek za 10 hal. wydania z 1901 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Tarnobrzegu.


Mi.89A
10 PLN
9124

1905 Tarnobrzeg, austriacki znaczek za 3 hal. wydania z 1904 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Tarnobrzegu.


Mi.107
10 PLN
9125

1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci...", znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; obok odciśnięty datownik urzędu nadawczego i odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).


400 PLN
9126

1906 kartka z Przemyśla do Grodziska.

Fi.Cp29
10 PLN
9127

1906 Sanok, austriackie znaczki za 5 hal. wydania z 1904 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Sanoku.


Mi.108
10 PLN
9128

1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony stemplem rusztowym WADOWICE 6, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.134
40 PLN
9129

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Halle - Breslau (Wrocław) nr 106.


80 PLN
9130

1907 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 10.8 z miejscowości Żychlin do Odessy, znak opłaty skasowany datownikiem ЖИХЛИНЪ ВАРШ. z wyróżnikiem **a, odciśniętym dodatkowo u dołu, obok jednowierszowy fioletowy stempelek ЖИХЛИНА, u góry jednowierszowy w ramce stempelek ВАРШАВСКОЙ ГУБЕРНIИ, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie datownik odbiorczy z 13 8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.A4
100 PLN
9131

1907 opaska gazetowa Polskiej Macierzy Szkolnej z warszawy do Kocka.


400 PLN
9132

1907 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
9133

1907 adres przesyłkowy do paczki z Gródka jagiellońskiego do Czech.


100 PLN
9134

1908 kartka z Zakopanego do Krakowa.

Fi.Cp31
10 PLN
9135

1908 Załuż, austriacki znaczek za 10 hal. unieważniony polskim kasownikiem z Załuża.


Mi.110
15 PLN
9136

1908 przekaz pieniężny z Warszawy do Grodna.


60 PLN
SOLD
9137

1909 pokwitowanie telegraficzne z napisami niemieckimi, polskimi i ukraińskimi, wystawione na telegram nadany 14.3 ze Lwowa do Berlina, znak opłaty unieważniony datownikiem urzędu Lwów 5; rzadki walor w słabszym stanie zachowania (formularz pionowo złożony i podgięty u góry).

Fi.Ct10b
Mi.TA48
100 PLN
9138

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P21 
40 PLN
9139

1909 niedostatecznie opłacony list wysłany 23.8 z Legnicy do Szwajcarii, znaczek skasowany datownikiem LIEGNITZ z wyróżnikiem "*1e", wysokość dopłaty "25" oznaczona niebieskim ołówkiem, potwierdzona stempelkiem "T 25Ct", szwajcarskie zielone znaczki dopłaty skasowane 24.VIII w Interlaken, ten sam datownik odciśnięty na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN
9140

1909 opaska gazetowa z Liverpoolu do Sosnowca, stempel odbiorczy Sosnowca na odwrocie.


60 PLN
9141

1910 kartka z Niżniowa 13.9.1910 do Grodźca.


20 PLN
9142

1910 kartka pięknie wytłaczana z Warszawy do Rosji.


50 PLN
9143

1910 list składany z Festenberg (Twardogóra) do Rentfort, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


80 PLN
9144

1911 sekretnik z Przemyśla 21.X.1911 do Grodziec, oderwany fragment tylnej połowy.


20 PLN
9145

1911 kartka firmowa z Zabrza na Morawy.


15 PLN
9146

1911 firmowy list polecony z Warszawy do Francji, koperta przycięta od góry.


40 PLN