Auction 93. Foreign Postage on Polish territory

9067

70 PLN
9068

1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym.

60 PLN
9069

1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina.

60 PLN
9070

1886 list z Warszawy do Ciechocinka.

15 PLN
9071

1888 list do Wilna, na froncie odbiorczy godzinnik z Wilna.

80 PLN
9072

1889 Zwierzyniec, austriacki znaczek za 5 kr. unieważniony polskim kasownikiem z Zwierzyńca.

Mi.46
15 PLN
9073

1889 Zakopane, austriackie znaczki za 5 i 10 kr. wydania z 1883 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Zakopanem, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2.

Mi.46, 47
20 PLN
9074

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).

Mi.P12
80 PLN
9075

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach).

Mi.P15
80 PLN
9076

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce).

Mi.U33A
40 PLN
9077

1889 kartka z Konstantynopola do Krakowa.

45 PLN
9078

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą).

Mi.K1
40 PLN
9079

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.K6
60 PLN
9080

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop, rozmiar: 88x376mm; dobry stan zachowania (niewielkie przybrudzenia, opaska nieznacznie krótsza).

Mi.S1
40 PLN
9081

1890 obwoluta listu z Cosel (Koźle) do Kostenthal (Gościęcin).

40 PLN
9082

80 PLN
9083

30 PLN
9084

1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, datownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.65
80 PLN
9085

70 PLN
9086

1894 list polecony z Cieszyna do Wiednia.

Mi.54, 65
80 PLN
9087

70 PLN
9088

1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy.

70 PLN
9089

1895 niemiecka całostka za 10 Pf wysłana 26.9 z Poznania do miejscowości Iwaniska, znak opłaty skasowany datownikiem POSEN z wyróżnikiem "*1d", datownik odbiorczy ИВАНИСКАЯ П.О. РАДОМСК.Г. z wyróżnikiem "1" z dnia 17.9; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P25
50 PLN
9090

20 PLN
9091

1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka (litografia) ofrankowana znaczkiem za 2 1/2 Pf przesłana lokalnie 16 5; minimalnie słabszy stan zachowania, sygnowana B.Żwinklewicz.

Mi.E9
120 PLN
9092

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.

30 PLN
9093

1897 Brzeżany, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1890 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Brzeżanach, ząbkowanie 10 1/2.

Mi.53
10 PLN
9094

70 PLN
9095

100 PLN
9096

70 PLN
9097

Fi.Iax
Mi.1aB
500 PLN
9098

1898 pokwitowanie telegramu z Wiednia do Tarnowa.

50 PLN
9099

1899 Horodenka, austriackie znaczki za 1 i 24 kr. wydania z 1890 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Horodence.

Mi.50, 58
20 PLN
9100

1900 list z Przemyślan do Niemiec, koperta przycięta od góry.

50 PLN
9101

1901 kartka Warszawy do Brna.

50 PLN
9102

60 PLN
9103

1901 kartka do Wiednia nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ciechocinek - Warszawa.

60 PLN
9104

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VI; odręcznie dopisano w trzech narożnikach znaczka wartość nominału 25 i obrysowano odciśnięte datowniki; dobry stan zachowania.

Mi.28
150 PLN
9105

1902 Dukla, austriacki znaczek za 10 hal. wydania z 1901 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Dukli.

Mi.89A
10 PLN
9106

20 PLN