The auction will start on 19.04.2024

Auction 93. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9027

1870 około obwoluta urzędowego listu poleconego z Pelplina do Lautenburga (Lidzbark).


50 PLN
9028

1870 kartka z Nowego Sącza na Morawy.


15 PLN
9029

1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy.


50 PLN
9030

1871 TYMOWA, austriacki znaczek za 10 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Tymowej, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.38
80 PLN
9031

1872 DZIERŻONIÓW - I WYDANIE ZNACZKÓW RZESZY NIEMIECKIEJ UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, znaczek pierwszego (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydania znaczków ogólnoniemieckich za 1 Gr. - wprowadzony do obiegu 1.1.1872, na liście z sądu powiatowego datowanym 4.1 (czwartek), a wysłanym 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED., na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; wczesna przesyłka z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.4
1 600 PLN
9032

1872 POLANÓW, znaczek niemiecki za ½ Gr I wydania skasowany na wycinku efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) POLLNOW w Polanowie - wysoka wyceniana katalogowa (Feuser +600.-); bardzo dobry stan zachowania.


Mi.14
600 PLN
9033

1872 kartka ze Lwowa do Czortkowa.


60 PLN
9034

1873 list z Goerbersdorf (Sokołowsko) do Krakowa.


70 PLN
9035

1873 obwoluta listu z Marienwerder (Kwidzyn) do Christburg (Dzierzgoń).


25 PLN
9036

1873 składany list polecony z Marienwerder (Kwidzyn) do Grudziądza.


60 PLN
9037

1874 TORUŃ, znaczek niemiecki za 1 Gr skasowany efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) THORN w Toruniu; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.19
80 PLN
9038

1874 karta pocztowa z napisami niemieckim i ukraińskim znacznie przesunięty znak opłaty - wydrukowano go częściowo na ramce okalającej kartę; wysłana 24/7 z miejscowości Mikulińce do Lwowa, datownik odbiorczy z 25/7 na froncie; dobry stan zachowania.


Mi.P21
150 PLN
9039

1874 obwoluta listu z Stuhm (Sztum) do Christburga (Dzierzgoń).


50 PLN
9040

1876 CZĘSTOCHOWA, karta pocztowa za 4 kop wysłana 10.11 z Częstochowy do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem z ozdobnikiem, datownik odbiorczy WARSZAWA EKSPEDYCJA PRZYJMOWANIE I WYDAWANIE KORESPONDENCJI ZWYKŁEJ i PACZEK (ВАРШАВА ЭКСП.ВЫД.ПРОСТ.КОР.и.ПОСЫЛОКЪ) z tego samego dnia; tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; walor w bardzo dobrym stanie zachowania;

1883 karta pocztowa za 3 kop wysłana 16.11 z Częstochowy do Liverpoolu, znak opłaty unieważniony ozdobnym datownikiem odciśniętym dodatkowo poniżej, przesłana ambulansem nr.27 relacji WARSZAWA-ALEKSANDRÓW datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ No.27) No.27 z wyróżnikiem "6"; dobry stan zachowania; na karcie albumowej.


Mi.P4, P5
150 PLN
SOLD
9041

1876 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 23.V z miejscowości Rożyszcze do Kijowa, 24.V przesłana ambulansem nr.54 relacji Grajewo-Kijów, znak opłaty unieważniony kasownikiem (РОЖИЩЕ ПОЧТ.СТ. ВОЛЫНСК.Г.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na odwrocie; również na odwrocie kasowniki odbiorcze z 25.V; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U25C
120 PLN
9042

1877 niewielki liścik wysłany 7.I z Londynu do Krakowa, ofrankowany 3 znaczkami jednopensowymi (z płyty 183), dwa z nich użyto częściowo jako zalepki do zabezpieczenia listu, unieważnione stemplem typu duplex z numerem W9, na odwrocie krakowski stempel odbiorczy z 10.I; treść pisana po hebrajsku; niespotykany walor w bardzo słabym stanie zachowania.


Mi.16
60 PLN
9043

1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór.


80 PLN
9044

1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
9045

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.


30 PLN
9046

1878 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Conitz (Chojnice).


60 PLN
9047

1878 składany druk z Garzyna k. Wschowy do Leszna.


45 PLN
9048

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.


40 PLN
9049

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
9050

1881 potwierdzenie pocztowe z Hohenstein (Pszczółki) do Gdańska.


Mi.41, 42
36 PLN
SOLD
9051

1881 makulatura - wadliwie przycięta karta pocztowa, wysłana 26(15).I z Warszawy do Hamburga; bardzo ciekawy i rzadko spotykany walor ponieważ kontrola jakości była wtedy niezwykle dokładna i wychwytywała wszelkiego rodzaju usterki.


Mi.P5 
200 PLN
9052

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.


25 PLN
9053

1881 kompletna gazeta SŁOWO w języku rosyjskim wysłana z Przemyśla opłacona austriackim znaczkiem gazetowym.


80 PLN
9054

1881 kompletny składany list z Canth Stadt (Ka ątów Wrocławskich) do Szprotawy.


90 PLN
9055

1882 kompletny składany list z Zakopanego na Morawy.


Mi.37
120 PLN
9056

1882 ŁÓDŹ, karta pocztowa za 3 kop wysłana 7.11 z Łodzi do Liverpoolu, znak opłaty unieważniony datownikiem ЛОДЗЬ ПОЧТ.КОНТ. 4 ПЕТРОКОВСК.Г., tego samego dnia przewieziona ambulansem nr.27 relacji WARSZAWA-ALEKSANDRÓW datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ No.27) No.27 z wyróżnikiem "6"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania;

1886 karta pocztowa za 3 kop wysłana 30.5 z Łodzi do Jawora (Jauer i/Schl), znak opłaty unieważniony datownikiem ЛОДЗЬ ПОЧТ.КОНТ. 6 ПЕТРОКОВСК.Г., dodatkowo ozdobna kaszetka nadawcy ADOLF ROSENTHAL; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej.


Mi.P5, P6
100 PLN
9057

1882 KALISZ, karta pocztowa za 3 kop wysłana 29.11 z Kalisza do Liverpoolu, znak opłaty unieważniony datownikiem z ozdobnikiem u dołu odciśniętym dodatkowo poniżej, obok znaku opłaty odciśnięto następnego dnia inny datownik kaliski; bardzo dobry stan zachowania;

1891 karta pocztowa za 4 kop wysłana 17.10 z Kalisza do Wiesbaden, znak opłaty unieważniony datownikiem КАЛИШЪ 2 ПОЧТ.ТЕЛЕГР.КОНТ.; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej.


Mi.P5, P11
80 PLN
SOLD
9058

1882 list wysłany 12.6 z miejscowości Zdroje (Finkenwalde) do Szczecina, pomimo, że przesyłka została oznaczona adnotacją zwalniającą od opłaty pocztowej "Portopfl.d.S.", na froncie wpisano dużymi cyframi wysokość dopłaty "20", na odwrocie dekoracyjny zielony stempelek nadawcy z wizerunkiem palmy i łacińską dewizą "UT PALMA VIRESCIT" z miejscowości Podjuchy, a także datownik odbiorczy.


80 PLN
9059

1882 obwoluta listu pobraniowego z Gollub (Golub Dobrzyń) do Bydgoszczy.


50 PLN
9060

1883 składany list z Ryńska (dziś województwo kujawsko - pomorskie) do Torunia, na odwrocie stempel odbiorczy.


130 PLN
9061

1883 list składany z Ostrowa do Essen, niedoręczony zwrócony do nadawcy z nalepką cesarskiego postamtu.


70 PLN
9062

1885 karta pocztowa z Łodzi do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, datownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - rzadki ośmiokątny datownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", kasownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania.


Mi.30 
800 PLN
9063

1885 list składany z Oppeln (Opola) do Rybnika.


Mi.34
50 PLN
9064

1885 Oświęcim, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1883 roku unieważniony polskim kasownikiem w Oświęcimiu, znaczek z rzadkim mieszanym ząbkowaniem 9½ : 10, Michel 200,- Euro.


Mi.46
400 PLN
9065

1885 dowód doręczenia z Nowego Sącza.


35 PLN
9066

1885 obwoluta listu pobraniowego z Bukowitz (Bukowca) do Schwetz (Świecie).


50 PLN