Auction 93. PoW Woldenberg camp

12713

1943 kartka z grafiką obozową.

Fi.35
120 PLN
12714

Fi.35, 40
120 PLN
12715

1943 Orzeł - znak opłaty z karty pocztowej, czarne odbitki z unieważnionej oryginalnej matrycy - jedna z dużymi marginesami na nietypowym żółtawym papierze z lekką przeswitką, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp6
80 PLN
12716

Fi.Cp6
80 PLN
12717

Fi.Cp6
120 PLN
12718

Fi.Cp6
100 PLN
12719

1943 znaczek na karcie ostemplowany 29.VIII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską i kościół Dominikanów we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.D2
80 PLN
12720

Fi.bl.3
300 PLN
12721

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
280 PLN
12722

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
12723

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
12724

Fi.bl.3
300 PLN
12725

Fi.bl.4
320 PLN
12726

Fi.bl.4
550 PLN
12727

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
320 PLN
12728

1943 Wystawa konkursu na zagrodę - okolicznościowy formularz karty pocztowej ze specjalnym stempelkiem ozdobnym, na rzadkiej w Woldenbergu białej gąbczastej bibule - na podobnej wydrukowano w Murnau rzadką odmianę karty menażka w kolorze czarnym.

150 PLN
12729

1943 Wystawa konkursu na zagrodę - unikalny (najprawdopodobniej próbny) egzemplarz ilustrowanego formularza karty pocztowej ze zwielokrotnioną odbitką stempelka ozdobnego na odwrocie.

320 PLN
12730

1943 zestaw 4 pocztówek ozdobionych grafikami autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiające widok na cerkiew Wołoską i kościół Dominikanów we Lwowie.

350 PLN
12731

1943 kasownik okolicznościowym z okazji odzyskania niepodległości na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
12732

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie; na odwrocie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA.

160 PLN
12733

1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową sygnowaną grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy, wewnątrz stempelek Jurek Józef; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (delikatne punktowe przebarwienia wewnątrz).

1 200 PLN
12734

1943-44 odbitki znaczków z unieważnionych matryc.

120 PLN
12735

1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.".

240 PLN
12736

1943 (?) KS "ORLE" - godło klubu sportowego wykonane drzeworytem, odbitka na niewielkiej karcie - być może wycinek z legitymacji klubowej.

500 PLN
12737

1943 ilustrowana okolicznościowa karta z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia dla jeńców wysłana przez Polski Czerwony Krzyż, wydrukowany tekst "NAJLEPSZE,/ NAJSERDECZNIEJSZE/ ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE/ przesyła/ POLSKA YMCA/ BIBLIOTEKA JEŃCA POLSKIEGO", na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.30; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie i kilka punktowych przebarwień).

400 PLN
12738

1943 grafika obozowa na dyplomie udziału i zwycięstwa w zawodach Turnieju Piłkarskiego Drużyn o puchar Koła Łodzian Oflagu IIC, dwa załamania, pomimo tego dobry stan zachowania, rzadkie.

800 PLN
12739

1944 znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim skasowany 4 IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowaną Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław), na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

80 PLN
12740

Fi.24
220 PLN
12741

1944 kartka świąteczna z grafiką obozową.

Fi.24
80 PLN
12742

1944 znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowaną Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław) przesłanej skasowany 8 IV, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

120 PLN
12743

1944 znaczki: ze Stanisławem Żółkiewskim i wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym unieważnione 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.25, 36a
90 PLN
12744

1944 prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany znaczkami z Janem Zamoyskimi, Stanisławem Żółkiewskim i Ignacym Paderewskim, wysłany 12.I, co bardzo rzadkie kopertę sporządzono z niemieckiej gazety; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.35, 23, 25
800 PLN
12745

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
40 PLN
12746

1944 kartka ze stempelkiem "DRUK BEZPŁATNY", gwarancja pod znaczkiem Schmutz.

Fi.36
70 PLN
12747

1944 kartka wielkanocna z obiegu z grafiką obozową.

Fi.36
180 PLN
12748

Fi.36
80 PLN
12749

1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.36
80 PLN
12750

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 24.III; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław Skirmunt; gwarancja.

Fi.36a
120 PLN
12751

1944 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
160 PLN
12752

1944 wydanie obiegowe, parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym na świątecznej pocztówce wysłanej 8.IV, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i dwa podpisy; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
250 PLN