PoW Woldenberg camp
12673

1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej wysłanej 23.XII, ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; z napisem POCZTÓWKA; dodatkowo pieczątka "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; na odwrocie podpisy członków zarządu koła; gwarancja Korszeń.

200 PLN
12674

1943 "Barbarka" zaproszenie w formie karnetu na obchody święta patronki górników św.Barbary organizowane przez Koło Górniczo-Hutnicze, na stronie tytułowej okolicznościowa artystyczna grafika, wewnątrz program uroczystości i podpisy organizatorów, na odwrocie znaczek za 5 f z hetmanem Janem Zamoyskim skasowany 4 XII; rzadki dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania (klejony, przebarwienia).

1 600 PLN
12675
Fi.23, 24, 28

1943 Hetmani, luzaki na wycinkach, gwarancja Korszeń.

25 PLN
12676
Fi.24

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

80 PLN
12677
Fi.24

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
12678
Fi.24

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
12679
Fi.24

1943 kartka z grafika obozową z obiegu pocztowego, adres umieszczony z braku miejsca na froncie kartki na jej odwrocie, gwarancja Korszeń.

160 PLN
12680
Fi.24 P2

2 250 PLN
12681

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
12682

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

160 PLN
12683
Fi.26 P1

2 000 PLN
12684
Fi.27, D4ax2

1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem i znaczek dopłaty za 20 f. na kopercie, skasowane stemplem okolicznościowy 11.XI w dniu Święta Niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

100 PLN
12685
Fi.28 P1

1 500 PLN
12686
Fi.28ax1 Pw

400 PLN
12687
Fi.28ax1 Pw

360 PLN
12688
Fi.29

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
12689
Fi.29

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
12690
Fi.30 E

1943 Hetmani - Tadeusz Kościuszko, unikalna odbitka autorska znaczka za 100 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym na miękkiej bibule - sygnowana przez autora "Pichel 1944" ołówkiem w prawym dolnym rogu; to pierwsza wersja tego projektu, w ostatecznej ryt został pogłębiony przez co rysunek i napisy stały się wyraźniejsze; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako "próba sygnowana" z numerem 29.0.11. i reprodukowana w wersji z pogłębionymi napisami, czarnych odbitek w obu wersjach wydrukowano w sumie 10 szt., z tej fazy oferowana była tylko jedna - na naszej LXXII aukcji, na życzenie fotoatest Korszeń.

6 000 PLN
12691
Fi.31

1943 Generał Sikorski znaczek wydania żałobnego skasowany 1.XI na karcie ozdobionej wizerunkiem orła w koronie z napisem "Cześć Zmarłym i Poległym"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

400 PLN
12692
Fi.31

25 PLN
12693
Fi.31

1943 kartka z grafiką obozową.

60 PLN
12694
Fi.31

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja Korszeń.

30 PLN
12695
Fi.31P

4 200 PLN
12696
Fi.32

30 PLN
12697
Fi.32

1943 grafika obozowa "Warszawa".

60 PLN
12698
Fi.32

1943 Obrona Warszawy, znaczek na dużym wycinku skasowany okolicznościowo 11.XI w dniu Święta Niepodległości; gwarancja Korszeń.

40 PLN
12699
Fi.32

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja Korszeń.

40 PLN
12700
Fi.33

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja Korszeń.

50 PLN
12701
Fi.33

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy w dniu Święta Niepodległości, na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Korszeń.

120 PLN
12702
Fi.33

120 PLN
12703
Fi.33

35 PLN
12704
Fi.33 E

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja Korszeń.

300 PLN
12705
Fi.33 P8

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach szaroniebieskim i żółtobrązowym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.8. 23D6/5DE4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

8 000 PLN
12706
Fi.34

800 PLN
12707
Fi.34

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
12708
Fi.34

120 PLN
12709
Fi.35

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

120 PLN
12710
Fi.35

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja Korszeń.

15 PLN
12711
Fi.35

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. - odmiany koloru szaroniebieska na białym papierze i ciemnoszaronieska na szarym papierze, gwarancja Krawczyk, Korszeń.

40 PLN
12712
Fi.35

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. w kolorze szaroniebieskim o ciemnym i jasnym odcieniu na szarym papierze, unieważnione datownikami obiegowymi w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja Korszeń.

35 PLN