The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 92. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2290

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
2291

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282
100 PLN
2292

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
SOLD
2293

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
120 PLN
2294

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
2295

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.262
Mi.283
1 000 PLN
2296

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
100 PLN
2297

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Dziembowo -Poznań nr 197, bardzo krótkie kursowanie ambulansu na tej trasie.

Fi.Cp64
140 PLN
SOLD
2298

1933 "Opłacono gotówką" - ilustrowana koperta reklamowa (druki) wysłana 3.2 z Poznania do miejscowości Rozdzień.


40 PLN
2299

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


20 PLN
2300

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
2301

1934 kartka ekspresowa z gimnazjum w Gdyni do Poznania, charakterystyczny kasownik Gdyni.

Fi.245, 251, Cp51
50 PLN
2302

1934 "49 PUŁK PIECHOTY" i "OPŁATA ULGOWA /Rozp.M.P.i T. No PW. 501/70 z r. 1933/" - bardzo wyraźnie odciśnięte stemple uprawniające żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 5.II z Kołomyi do Baligrodu; minimalnie słabszy stan zachowania (delikatne przebarwienia).

Fi.251
Mi.272
60 PLN
2303

1934 list z Jasła do Warszawy.

Fi.251, 254
Mi.272, 275
30 PLN
2304

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Łuniniec - Brześć nr 283 z wyróżnikiem a.

Fi.251, 254
80 PLN
SOLD
2305

1934 list polecony z Julianki do Biórkowa, frankatura wielokrotna znaczka za 20 gr.

Fi.254
50 PLN
2306

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255.

Fi.255
50 PLN
2307

1934 ekspres polecony z Krakowa 1.V.34 do Austrii, list opłacony według specjalnej niższej taryfy na listy do Austrii 0,50 zł zamiast 0,60 zł opłaty za list plus 0,60 zł za polecenie i 1 zł za ekspres.

Fi.257, 263
Mi.278, 284 
20 PLN
2308

1934 list polecony z Siedlec 20.8.34 do Warszawy.

Fi.258
Mi.279 
30 PLN
2309

1934 perforacja firmowa P.B.K. - Powszechny Bank Kredytowy, znaczek za 60 gr 700-lecie Torunia z perforacją firmową, kasowany; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.258G
Mi.279
40 PLN
2310

1934 kartka z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 9.V.34 z kasownikiem okolicznościowym.

Fi.264
Mi.285 
140 PLN
2311

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
2312

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na okolicznościowej kopercie stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
2313

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
2314

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany m.in. obydwoma znaczkami z nadrukiem, wysłany 6.V z Katowic do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie winietki wystawowe w rożnych kolorach i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
200 PLN
2315

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta (Fi.650.-), gwarancja Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86
500 PLN
2316

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, oba znaczki z nadrukiem ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym na ilustrowanej pamiątkowej kopercie listu do Częstochowy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007).

Fi.264-65
Mi.285-86 
160 PLN
2317

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy).

Fi.264-65, 268-69
Mi.285-86, 289-90
200 PLN
2318

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis.

Fi.265P
Mi.286 
120 PLN
2319

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
SOLD
2320

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr.

Fi.268
Mi.289
400 PLN
2321

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
130 PLN
2322

1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, seria w czworoblokach, gwarancja Kalinowski.

Fi.268-9
Mi.289-90
280 PLN
2323

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria stemplowana.

Fi.268-9
15 PLN
2324

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria znaczków z przedrukiem na kopercie listu do Dr Józefa Reymonta w Klinice Chirurgicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego wysłanego 11.IX z Warszawy do Krakowa, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" Warszawa 19 Port Lotniczy z wyróżnikiem "d"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 014).

Fi.268-69
Mi.289-90
100 PLN
2325

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.160.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.268-69
Mi.289-90
120 PLN
2326

1934 FDC - Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria znaczków z przedrukiem na kopercie listu poleconego z Warszawy do Przemyśla wysłanego 28 VIII - w dniu wejścia znaczków do obiegu, znaczki skasowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY 28.VIII-16.IX CHALLENGE 1934" Warszawa 3 z wyróżnikiem "d", na odwrocie dodatkowy stempel okolicznościowy "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY 28.VIII-16.IX CHALLENGE 1934" Warszawa 19 Port Lotniczy z wyróżnikiem "d"; na odwrocie datownik odbiorczy Przemyśl z następnego dnia dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 014 + 34 015); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.268-69
Mi.289-90
500 PLN
2327

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30 gr - frankatura mieszana, list wysłany 29.XII z Chrzanowa do Wiednia.

Fi.269, 253
Mi.290, 274 
30 PLN
2328

1934 wydanie przedrukowe, seria z dwoma odmianami znaczka za 1 zł.

Fi.270, 271, 272I, II
20 PLN
2329

1934 wydanie przedrukowe, seria na podlepkach z odmianami znaczka za 1/1,20 zł.

Fi.270-1, 272I, II
Mi.291-2, 293I, II
60 PLN
SOLD