Auction 92. Inter-war Poland 1919-1939

2250

1932 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty "paczki żywnościowe".

Fi.252
10 PLN
2251

Fi.255FP
Mi.276PFä
300 PLN
2252

1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji.

Fi.256
Mi.277
15 PLN
2253

1932 wydanie obiegowe - Godło Państwa tzw mała doniczka, próba matrycowa znaczka za 30 gr. w kolorze szarym odbita z pojedynczej kliszy na białym papierze bez znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.256 P3
Mi.277
4 000 PLN
2254

1932 zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego 27.4 z Bydgoszczy do Poznania z doklejonym znaczkiem LOPP za 5 gr, na odwrocie datownik odbiorczy Poznań 28.04; dobry stan zachowania.

80 PLN
2255

40 PLN
2256

1933 ekspresowy list polecony z Częstochowy do Warszawy.

Fi.240, 261
30 PLN
2257

1933 list z Lidy do Mińska Mazowieckiego, frankatura wielokrotna znaczka za 5 gr.

Fi.242
40 PLN
2258

1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33.

Fi.242, 258
Mi.272, 279
25 PLN
2259

1933 list polecony ze Lwowa do Rumunii.

Fi.248, 262
Mi.267, 283
70 PLN
2260

1933 firmowy list polecony z Krosna do Muszyny, frankatura wielokrotna znaczka za 20 gr., koperta ze względu na olbrzymi rozmiar złożona w połowie.

Fi.254
60 PLN
2261

1933 polecony list pobraniowy z Królewskiej Huty do Tych, na odwrocie stempel odbiorczy i adnotacja o odmowie przyjęcia listu.

Fi.254, 262
Mi.275, 283
120 PLN
2262

Fi.256
30 PLN
2263

1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty.

Fi.257
Mi.278
10 PLN
2264

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
240 PLN
2265

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok.

Fi.258
Mi.279
1 000 PLN
2266

1933 700-lecie Torunia, unikalny projekt fotograficzny znaczka za 60 gr. w rozmiarze 60x76 mm; jest powiększony w stosunku do małej odbitki z pramatrycy dla lepszej wyrazistości, co było pomocne przy przedstawianiu komisji rozpatrującej projekty znaczków; po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały próby tego znaczka; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych i adnotacje, fotopinia.

Fi.258 E
Mi.279
800 PLN
2267

1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (bez podlepki Fi.1300.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony tanio jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y
300 PLN
2268

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. czysty na podlepce, ładny stan.

Fi.258G
Mi.279
70 PLN
2269

Fi.258G
Mi.279
280 PLN
2270

1933 zwycięzcy Challengu.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
2271

1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
100 PLN
2272

1933 S/S "KOŚCIUSZKO" znaczek na wycinku skasowany 16.VIII w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. s/s "KOŚCIUSZKO", rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 020).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
2273

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
500 PLN
2274

1933 FDC - Zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, pasek trzech znaczków z marginesem na prawidłowo ofrankowanym lotniczym liście poleconym wysłanym z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do Poznania 15 IV - w dniu wejścia znaczków do obiegu; na odwrocie datowniki odbiorcze: Poznań 1 i Poznań 3 z tego samego dnia; dodatkowy stempelek urzędu odbiorczego "Nadeszła pocztą lotniczą"; jedna z dwóch znanych do tej pory kopert FDC z paskiem trzech znaczków; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.259
Mi.280
2 000 PLN
2275

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
110 PLN
2276

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
120 PLN
2277

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-).

Fi.259
Mi.280
440 PLN
2278

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura mieszana, list zagraniczny wysłany 17.XII z Warszawy do Madrytu, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.259, 263
Mi.280, 284
40 PLN
2279

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
2280

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
2281

1933 II Wszechpolska wystawa filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
2282

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.260
30 PLN
2283

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
2284

Fi.260D
Mi.281
130 PLN
2285

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
2286

Fi.260D
Mi.281Y
140 PLN
2287

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
2288

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
100 PLN
2289

Fi.261
Mi.282
120 PLN