Auction 91. Air mail

41962

1938 Pierwszy lot liniowy Warszawa - Kaunas, koperta z efektownym stemplem okolicznościowym wysłana 15.VII, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.138a
200 PLN
41963

1938 Watykan, list lotniczy wysłany 22.6 do Neapolu; na odwrocie stemple: tranzytowy i odbiorczy.

Mi.49, 60
60 PLN
41964

1938 Francja, znaczek lotniczy za 50 franków - "banknot" na froncie koperty poleconego listu lotniczego (sam znaczek kasowany Fi.300 euro) wysłanego 14.II z Cherbourga do Hamburga; na odwrocie stempel odbiorczy 24.2.

Mi.321
800 PLN
41965

1938 Austria, ostatni dzień obiegu znaczków austriackich, polecony list lotniczy, wysłany 31.X z Wiednia do Berlina, datownik odbiorczy; po włączeniu Austrii do III Rzeszy znaczki austriackie w dniu 31.X utraciły ważność obiegową.

Mi.473, 473
100 PLN
41966

1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im.A.Wańkowicza w Mościcach, balon "Pomorze", wycięty adres odbiorcy (uzupełniony).

Fi.29d
120 PLN
41967

1939 list z Krajowych Zawodów Balonowych o Puchar Przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach przewieziony balonem Mościce I, przesyłka z rzadką nalepka balonową.

Fi.29h
320 PLN
41968

1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im.A.Wańkowicza w Mościcach, balon "Mościce I", wycięty adres odbiorcy (uzupełniony).

Fi.29h
120 PLN
41969

Fi.141c
120 PLN
41970

1939 list z pierwszego lotu na trasie Bejrut - Warszawa - Berlin.

Fi.141e
200 PLN
41971

Fi.142a
80 PLN
41972

1939 Pierwszy lot Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, koperta przesłana 15.V na trasie Warszawa Kopenhaga, znaczki skasowane datownikiem Warszawa 2 "LOT", ładnie odciśnięty dodatkowy stempel okolicznościowy lotu, na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w słabszym stanie zachowania (przebarwienia).

Fi.144a
80 PLN
41973

1939 pierwszy lot Warszawa-Belgrad, koperta przesłana do Belgradu, omyłkowo ostemplowana stemplem okolicznościowym lotu Gdynia - Warszawa - Wenecja - Rzym (oba loty odbywały się tego samego dnia 14.VI); unikalna, wyjątkowo ciekawa kombinacja.

Fi.148a
400 PLN
41974

1939 dofrankowana koperta (całostka) wysłana drogą lotniczą 22.II z Gdyni do Hildesheim, znaki opłaty skasowane ozdobnym datownikiem z wyróżnikiem "i"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 30 008).

Fi.314, Ck9
Mi.335
60 PLN
41975

1939 Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie, list lotniczy wysłany 1.X z Las Palmas do Hamburga przez marynarza statku ss "Everene" należącego do Woermann-Linie Adolfa Woermanna uważanego za największego na świecie prywatnego armatora, zalepka i pieczątka hiszpańskiej cenzury wojskowej.

Fi.772, 795I, 796II
120 PLN
41976

1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, znaczki dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, w kolorze sepia i ciemnobrunatnej na papierze żółtym w układzie tête-bêche, bardzo ładny stan zachowania; gwarancja Mikulski.

400 PLN
41977

1940 Grecja, polecony list lotniczy wysłany 23.X z Aten do miejscowości Wasen w Szwajcarii, stempelki i zalepka cenzury greckiej, kasownik odbiorczy 29.X; koperta pionowo zgięta; przesyłka wysłana na kilka dni przed agresją włoską na Grecję, rozpoczętą 28.X atakiem z terytorium Albanii.

Mi.376y, 377y, 392,
150 PLN
41978

1941 Kuba, list lotniczy wysłany 5.VI z Hawany do Genewy, bardzo dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta).

Mi.81, 82
80 PLN
41979

1942 Słowacja, widokówka wysłana 20.IX jako lotnicza z miejscowości Tatranská Polianka do Drewitz b.Potsdam, stempelki cenzur, nalepka poczty lotniczej i EXPRES; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.45A, 68, 84
120 PLN
41980

1942 Australia, list lotniczy wysłany z Edgeclife do Szwajcarii, stempelki i zalepki cenzur australijskiej i niemieckiej, tylna klapa rozdarta ale kompletna.

Mi.148, 168
80 PLN
41981

1943 Algieria, polecony list lotniczy wysłany 19.8 z Tipasa do Szwajcarii, stemple i zalepki różnych cenzur, kasownik odbiorczy 15.IX; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.128, 188IA
150 PLN
41982

1943 (?) Wenezuela, list lotniczy wysłany z Caracas do Fribourga, różne cenzury i zalepki cenzur; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.267, 344
100 PLN
41983

1943 Meksyk, list lotniczy wysłany 8.IV z Iraputo do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta).

Mi.719X, 720X
60 PLN
41984

1945 Madagaskar, list lotniczy wysłany 17.8 z Antananarywy (Tannanarive) do Genewy, frankatura wielokrotna, wyjątkowo rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony przy otwieraniu koperty).

Mi.358
300 PLN
41985

1945 Czechosłowacja, ekspresowy list lotniczy wysłany 20.XI z miejscowości Nove Zamky do Genewy; kasowniki odbiorcze na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.416, 455
80 PLN
41986

1946 Brazylia, polecony list lotniczy wysłany z Rio Grande do Sul do Fribourga w Szwajcarii, słabo widoczny jednowierszowy stempelek "BY AIR MAIL UNTIL U.S.A.", stempel tranzytowy Nowy Jork 2.II, datownik odbiorczy 8.III; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.620, 682
150 PLN
41987

1946 USA, polecony list lotniczy wysłany 4.IX z Baltimore do Warszawy, znaczki unieważnione stemplami niemymi; stemple tranzytowe i odbiorcze na odwrocie.

100 PLN
41988

1947 Algieria, list lotniczy wysłany 17.5 z Oranu do Tarnowa, na odwrocie przejściowy datownik warszawski z 21.5; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.190, 226, 253
40 PLN
41989

1947 Egipt, list lotniczy wysłany 16.IV z Aleksandrii do Szwajcarii, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta poziomo zgięta).

Mi.254, 268, 272, 31
60 PLN
41990

1947 ONZ w Nowym Jorku, prekursor znaczków ONZ - list lotniczy opłacony znaczkiem poczty USA, wysłany 30.IX z urzędu pocztowego przy ONZ do Polski, datowniki odbiorcze 24.10 i 26.10; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.561
100 PLN
41991

1949 Persja, polecony list lotniczy wysłany z Teheranu do Genewy, datownik odbiorczy 16.II; koperta pionowo zgięta.

Mi.764, 770
40 PLN
41992

1949 Persja, polecony list lotniczy wysłany z Teheranu do USA, stemple odbiorcze.

Mi.767, 771
40 PLN
41993

1950 Persja, polecony list lotniczy wysłany 5.IV z Teheranu do Filadelfii ze znaczkiem dodatkowej opłaty za 50D na rzecz Stowarzyszenia Czerwonego Lwa i Słońca (Czerwony Krzyż) oraz walki z gruźlicą, stempelki kontroli celnej, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjny walor; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Z12, 765, 770, 77
120 PLN
41994

1952 Japonia, koperta FDC, dofrankowana i wysłana pocztą lotniczą przez Zurych do Polski, wewnątrz oryginalna zawartość; dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Mi.524, 526, 574-75
150 PLN
41995

1954 "MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SZYBOWCOWE POLSKA 13-27.VI LESZNO" Leszno 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 26.6 (Myślicki 54 010).

Fi.712
Mi.851
20 PLN
41996

1955 Nowa Zelandia, pierwszy pocztowy lot helikoptera na trasie Western Springs - Auckland, znaczek na liście skasowany 5.II w Auckland; minimalne przebarwienia.

Mi.357
40 PLN
41997

1955 Chińska Republika Ludowa, widokówka wysłana 3.11 drogą lotniczą z Pekinu do Warszawy, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
41998

1956 okolicznościowa karta pocztowa wysłana 1.3 drogą lotniczą z Lipska do Zielonki.

Mi.518-19
40 PLN
41999

1956 Iran, list lotniczy wysłany 13.IX z Teheranu do Paryża, dekoracyjnie frankowany, m.in. znaczkami o tematyce skautowej; bardzo dobry stan zachowania; temat - HARCERSTWO.

Mi.967, 867, 947
80 PLN
42000

1956 I lot linii "Lufthansa" na trasie Warszawa - Berlin, list polecony wysłany 4.2, dekoracyjna i bardzo efektowna całość.

20 PLN
42001

1957 AUSTRALIJSKIE TERYTORIUM ANTARKTYCZNE, list (koperta FDC) lotniczy ofrankowany pierwszym znaczkiem AAT wysłany 27.III z Hobart na Tasmanii do Pruszcza Gdańskiego.

Mi.1
40 PLN