38530 |
1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.358nz Mi.391U |
| 140 PLN | |
38531 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie. | Fi.358s Mi.391 |
| 80 PLN | |
38532 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z podwójny ząbkowanie poziomym na dolnym marginesie. | Fi.358t Mi.391 |
| 70 PLN | |
38533 |
1945 wydanie łódzkie, odmiany kolorów i papierów. | Fi.359 Mi.404 |
| 25 PLN | |
38534 |
1945 wydanie łódzkie, czworoblok z przesuniętą perforacją. | Fi.359 Mi.404 |
| 110 PLN | |
38535 |
1945 list z Góry Kalwarii do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 649. | Fi.359 Mi.404 |
| 60 PLN SOLD | |
38536 |
1945 lotniczy list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 2070 i stempel kontroli dewizowej, wielokrotna frankatura znaczka za 3 zł. | Fi.359 |
| 80 PLN | |
38537 |
1945 list polecony z Katowic do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 743. | Fi.359, 375 |
| 60 PLN | |
38538 |
1945 wydanie łódzkie, rzadka arkuszowa próba znaczka za 3 zł cięta na papierze gumowanym w kolorze brązowo czerwonym, fotoatest M. Wysocki | Fi.359P2 Mi.404 |
| 1 900 PLN | |
38539 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL9. | Fi.359a Mi.404C |
| 45 PLN | |
38540 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek za 3 zł. z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL9, przedstawia pomnik T.Kościuszki, gwarancja Krawczyk. | Fi.359a Mi.404C |
| 100 PLN | |
38541 |
1945 list polecony z Bydgoszczy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1710, na odwrocie stempel odbiorczy, koperta i znaczek przycięte. | Fi.360 Mi.392 |
| 30 PLN SOLD | |
38542 |
1945 list polecony z Kalkowa koło Nysy do Poznania, prowizoryczna erka Kalkowa, znaczek stemplowany w Nysie 11.9.45, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.360 Mi.392 |
| 200 PLN | |
38543 |
1945 lotniczy list polecony z Grudziądza do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 210. | Fi.360 |
| 180 PLN SOLD | |
38544 |
1945 list polecony z Lublina 12.7.45 do Hrubieszowa, prowizoryczny kasownik Lublina 1 z ręcznie wpisana datą, stempel cenzury wojskowej nr 1910, na odwrocie prowizoryczny kasownik odbiorczy z Hrubieszowa. | Fi.360 |
| 240 PLN | |
38545 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków za 5 zł. odmiana na drzewnym papierze ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem pionowym; prawy znaczek ma prawidłowe ząbkowanie po prawej, ale po lewej już znacznie przesunięte w prawo; lewy znaczek ma już oba ząbkowania przesunięte; to jest właśnie miejsce powstania wady perforacji, która to wada będzie powielana do lewego skraju arkusza, bardzo ciekawe, sygnowane. | Fi.360 MK Mi.392 |
| 200 PLN | |
38546 |
1945 wydanie łódzkie, dwa marginesowe cięte znaczki za 5 zł. w kolorze czerwonym, jeden na szarożółtym, a drugi rzadki na białym papierze (Fi.800.-), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.360x, y nz Mi.392U |
| 700 PLN | |
38547 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, arkusz bez bocznych marginesów, błędy nadruku: B1, B2, B4. | Fi.361 B1, B2, B4 Mi.398 |
| 700 PLN | |
38548 |
1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego, próba znaczka za 50 gr. bez nadruku w kolorze zielonym, ząbkowana i gumowana, pięknie centrowana, rzadko trafia się zachowana w tak wyśmienitym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.361 P3a |
| 250 PLN | |
38549 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, próba znaczka bez nadruku, gwarancja. | Fi.361P3 Mi.398 |
| 160 PLN | |
38550 |
1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, czyste znaczki za 5 zł./50 gr. w kolorach jasnozielonym, zielonym i ciemnozielonym. | Fi.361a, b ,c Mi.398 |
| 80 PLN | |
38551 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, komplet odmian kolorów. | Fi.361a, b, c Mi.398 |
| 300 PLN | |
38552 |
1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz znaczka za 50 gr, w kolorze jasnozielonym z błędami: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" (Fi.100.-); na poz.15 rzadki - występuje w niewielkiej części nakładu "przesunięta górna belka" (Fi.200.-) i dodatkowo wieloma błędami na znaczku podstawowym i marginesie opisanymi przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999; opisane błędy gwarancja Krawczyk. | Fi.361a B1, B2, B7, B10 Mi.398 |
| 600 PLN | |
38553 |
1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, znaczek ciemnozielony drukowany dużą ilością farby, drobne ślady przywarcia na gumie. | Fi.361b Mi.398 |
| 20 PLN | |
38554 |
1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, prawie cały arkusz znaczków za 50 gr, w kolorze zielonym; w ostatnim rzędzie znaczki bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.1200.-); błędy nadruku: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" (Fi.100.-), na poz.15 rzadki - występuje w niewielkiej części nakładu "przesunięta górna belka" (Fi.200.-), dodatkowo błędy na znaczkach podstawowym i marginesie opisane przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999. | Fi.361b MK1, B1, B2 Mi.398 |
| 2 200 PLN | |
38555 |
1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz (bez marginesów) znaczka za 50 gr, w kolorze bardzo intensywnie ciemnozielonym z błędami: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" i na poz.21 "gruby łącznik w 5" (Fi.1132,50), oraz na poz.18 w znaczku podstawowym "kropka nad głowa Kościuszki", dodatkowo pięć górnych rzędów znaczków z przesuniętą w górę perforacją poziomą, co bardzo ciekawe dolna perforacja pozioma nie jest przesunięta. | Fi.361c B1, B4, B10 Mi.398 |
| 700 PLN | |
38556 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, rzadki znaczek cięty z poz. 5 w arkuszu z usterką w postaci przesuniętej górnej kreski kasującej w lewo, bardzo rzadkie, fotoatest Więcław. | Fi.361nz Mi.398U |
| 3 000 PLN | |
38557 |
1945 "I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD PRACOWNIKÓW POCZTY I TELEKOMUNIKACJI w POZNANIU 16.VI.45" Poznań 1, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo (Myślicki 45 002 + 201). | Fi.362 Mi.393 |
| 20 PLN | |
38558 |
1945 kartka z Krakowa do zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 1642. | Fi.362 Mi.393 |
| 40 PLN | |
38559 |
1945 kartka z Kalisza 23.7.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 2168. | Fi.362 Mi.393 |
| 45 PLN | |
38560 |
1945 list polecony z Łodzi do Szwecji, stempel cenzury wojskowej nr 1025, prowizoryczny kasownik "Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ŁÓDŹ 8 / Nr_____". | Fi.362, 364 Mi.393, 395 |
| 180 PLN | |
38561 |
1945 list polecony z Bydgoszczy do Warszawy, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.362, 377 |
| 50 PLN | |
38562 |
1945 kartka polecona z Warszawy 7.11.45 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 552. | Fi.362, 379B Mi.393, 412A |
| 40 PLN | |
38563 |
1945 zabytki Krakowa, całostka dofrankowana znaczkiem za 50 gr wysłana 11.VIII z Piastowa do Londynu, znaki opłaty unieważnione kasownikiem prowizorycznym; stempelek cenzury wojskowej nr.1578; dobry stan zachowania (karta pionowo złamana). | Fi.362, Cp93 Mi.393 |
| 50 PLN | |
38564 |
1945 zabytki Krakowa, seria z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.362-6 Mi.393-7 |
| 50 PLN | |
38565 |
1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, zestaw prób i makulatury wszystkich wartości w tym aż pięć najwyższego nominału znaczka, różne kolory, papiery, gumowanie, inne niegumowane, jeśli nie widać różnic na skanie to są na różnych papierach lub w nieco innym odcieniu, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.362-66 P Mi.393-97 U |
| 1 800 PLN | |
38566 |
1945 zabytki Krakowa, 1 zł - frankatura pojedyncza, niemiecki okupacyjny formularz kartkowy wysłany 23.11 z Dzierżoniowa do Ostrowi Mazowieckiej, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami, obok odciśnięty jednowierszowy stempelek "Rychbach" (D119 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki) - jak do roku 1946 nazywał się Dzierżoniów (niem. Reichenbach im Eulengebirge); walor dobrym stanie zachowania. | Fi.363 Mi.394 |
| 80 PLN SOLD | |
38567 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik T.Kościuszki, próba znaczka za 1 zł na białym satynowanym papierze na kopercie listu miejscowego przesłanego 3.V w Lesznie (opłata niezgodna z taryfą); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.363 P2, 343 Mi.394 U, 384 |
| 150 PLN | |
38568 |
1945 zabytki Krakowa, parka makulaturowa nie ząbkowana z silnym abklaczem, węgielek w papierze. | Fi.363MK Mi.394U |
| 120 PLN | |
38569 |
1945 zabytki Krakowa, czworoblok próby w kolorze czerwonobrązowym na papierze niegumowanym x2, gwarancja i opis Walocha. | Fi.363P3 Mi.394 |
| 150 PLN | |