Auction 91. Communist Poland 1945-1952

38610

1945 Liga Morska, seria.

Fi.367-70
Mi.399-402
50 PLN
38611

1945 Liga Morska, seria na liście poleconym z Warszawy 11.8.45 do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1455, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.367-70
Mi.399-402
200 PLN
38612

Fi.367-70
Mi.399-402
240 PLN
38613

Fi.367-70 P1
Mi.399-402
7 500 PLN
38614

1945 Liga Morska, rzadko oferowana seria ciętych znaczków z marginesami, Fischer 7.300,- zł, gwarancja.

Fi.367-70nz
Mi.399-402U
6 000 PLN
38615

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399
50 PLN
38616

1945 Liga Morska, podwójny druk ciętego marginesowego znaczka za 3+5 zł, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.370nzDp
Mi.402DD
3 000 PLN
38617

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych praktycznie niewidocznych przebarwień na końcach ząbków.

Fi.371
Mi.403
80 PLN
38618

Fi.371
Mi.403
100 PLN
38619

Fi.371
Mi.403
150 PLN
38620

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403
35 PLN
38621

Fi.371
Mi.403
35 PLN
38622

1945 FDC znaczka z okazji I Kongresu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403
60 PLN
38623

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, skasowany oryginalnie choć grzecznościowo (cięte nie były w obiegu) w Zduńskiej Woli w okresie obiegu znaczka, świetny stan zachowania - pełna oryginalna guma, nie wiadomo czy istnieje drugi egzemplarz tak wzorcowo kasowany, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403 U
1 500 PLN
38624

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
38625

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy cięty znaczek za 1+5 zł. z drugiego nakładu, z mniej wyraźnym rastrem rysunku, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz MK
Mi.403 U
350 PLN
38626

Fi.371, 358, 362
Mi.403, 391, 393
100 PLN
38627

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
35 PLN
38628

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
38629

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.372
Mi.405
50 PLN
38630

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
38631

Fi.372
Mi.405
70 PLN
38632

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł. (Fi.800.-), lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
600 PLN
38633

1945 znaczki wydań okolicznościowych stemplowane na kopercie.

Fi.372, 373
95 PLN
38634

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, 1 rocznica Manifestu Lipcowego, 2 rocznica Manifestu Lipcowego - znaczki na kopercie skasowane grzecznościowo 9.11.46 stemplem okolicznościowym "WYSTAWA PRZEMYSŁU ŚLĄSKA OPOLSKIEGO GLIWICE 14.X. - 15.XI.1946"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 45 066).

Fi.372, 373, 407
Mi.405, 406, 439
160 PLN
38635

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.180.-).

Fi.373
Mi.406
160 PLN
38636

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
20 PLN
38637

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, list z Gniezna 14.2.46 do Poznania.

Fi.373
Mi.406
280 PLN
38638

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany we Wrocławiu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
70 PLN
38639

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy znaczek cięty za 3 zł. na pękniętym papierze i ze zmatowioną na dole gumą, bardzo wysoko wyceniany (Fi.12000.-) z niską ceną wywoławczą; stara, znana z wybitnych walorów sygnatura PR, gwarancja Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.400 U
3 000 PLN
38640

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, unikalny marginesowy znaczek cięty za 3 zł., bardzo wysoko wyceniany (Fi.12000.-); stara, znana z wybitnych walorów sygnatura PR, gwarancja Malinowski, Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.406 U
12 000 PLN
38641

Fi.374
Mi.407
120 PLN
38642

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
38643

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
130 PLN
38644

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
38645

Fi.374
Mi.407
25 PLN
38646

Fi.374
Mi.407
60 PLN
38647

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407
60 PLN
38648

1945 Westerplatte, niespotykana makulatura znaczka za 1+9 zł., gwarancja i opis Schmutz.

Fi.374 MK
Mi.407
1 600 PLN
38649

1945 Westerplatte - UNIKALNA PRÓBA";rzadko spotykana próba znaczka za 1+9 zł w kolorze ciemno niebieskawoszarym na papierze szarożółtym średnim, bardzo staranny druk - UWAGA nie mylić ze znaczkami ciętymi, gwarancja i opis "374 P1" Schmutz.

Fi.374 P1
Mi.407
6 000 PLN