The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 91. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38330

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł. z bardzo rzadkim na tym wydaniu błędem "brak cyfr nominału"; przy przesunięciu 50 nadruków z górnej połowy arkusza ku górze tylko dziesięć znaczków z poz.41-50 pozostawało bez nadruku nominału, tu skrajne znaczki z poz.49/50, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.344
Mi.386 
600 PLN
38331

1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów (czysty Fi.225.-, kasowane są 2x droższe), gwarancja.

Fi.344 B8
Mi.386 
250 PLN
38332

1944 K.R.N., miejscowy list polecony z Lublina z pierwszego dnia obiegu znaczka wydania przedrukowego, ręcznie pisana erka, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.344, 342
Mi.386, 383
1 000 PLN
38333

1944 wydanie rocznicowe, seria w czworoblokach, gwarancja Petriuk.

Fi.344-6
Mi.386-8
100 PLN
38334

1944 K.R.N., znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 95, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.344Np
Mi.386DD
1 620 PLN
SOLD
38335

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3.45 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345
Mi.387 
1 600 PLN
38336

1944 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B4
Mi.387 
60 PLN
38337

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
38338

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
38339

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
38340

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
38341

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
38342

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 5 z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, dodatkowo nominał odbity na górnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.346
Mi.388
225 PLN
SOLD
38343

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na górze i częściowo na dole znaczka, gwarancje Ways, Petriuk.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
38344

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 11 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancje Petriuk.

Fi.346
Mi.388
135 PLN
SOLD
38345

1944 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk.

Fi.346
Mi.388 
800 PLN
38346

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
38347

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.346 B7
Mi.388 
1 250 PLN
38348

1944 R.T.R.P., arkuszowa odbitka kontrolna formy przedrukowej, nadruk z poz. 24, gwarancja.

Fi.346ok
Mi.388
150 PLN
38349

1944 R.T.R.P., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.346x
Mi.388
108 PLN
SOLD
38350

1944 R.T.R.P., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z nominałem na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.346x
Mi.388
150 PLN
38351

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
130 PLN
38352

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem z poz. 27 - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
120 PLN
SOLD
38353

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał z poz. 35 na dole znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
200 PLN
38354

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 50 z błędem "prawa kreska przerwana" z dodatkowym nadrukiem nominału z przesuniętego druku dolnej połowy arkusza z poz. 60, gwarancja i oznaczenie.

Fi.346yB8
Mi.388
350 PLN
38355

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czworoblok odbitek kontrolnych na różowopomarańczowym papierze z bardzo ciekawym układem typów - próba typu 1 z okrągłą kropką po gr. w prawym górnym i lewym dolnym narożniku, próba typu 2 z kwadratową kropką po gr. w lewym górnym i prawym dolnym narożniku, wszystkie kombinacje poziome i pionowe w jednym czworobloku, gwarancja.

Fi.VII P
2 400 PLN
38356

1944 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list z oznaczeniem Wojskowy wysłany 8.12. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek cenzury wojskowej nr 109, bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
38357

1944 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list wojskowy wysłany 26.10. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek radzieckiej cenzury wojskowej nr 25276, bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
38358

1944 URUCHOMIENIE PIERWSZEGO URZĘDU LUBELSKIEGO, okupacyjny formularz kartkowy z trzywierszowym stempelkiem "Opłata pocztowa/ uiszczona gotówką/ ______ gr." z dopisaną liczbą 50 i numerem kolejnym przesyłki "Nr 91", ostemplowany 5.8.44 w dniu uruchomienia urzędu Lublin 1 datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie).


120 PLN
38359

1944 kartka z poczty polowej nr 38246 Głąpczyc, stempel cenzury wojskowej nr 79.


60 PLN
38360

1944 kartka z radzieckiej poczty polowej do Rosji, stempelek "Wojskowy" i stempel cenzury wojskowej nr 107.


80 PLN
38361

1945 KRZYŻATKA - wycinek znaku opłaty z koperty GG, z przekreślonym napisem i godłem Rzeszy, kilkakrotnie kreślony i skasowany stemplem prowizorycznym w Kowarach - datownikiem okupacyjnym z usuniętymi pozostałymi napisami, dodatkowo jednowierszowy stempelek "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.(Ck2)
80 PLN
38362

1945 list z Tarnowa do Katowic, prowizoryczny kasownik Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 531 na odwrocie.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
38363

1945 kartka z Krakowa do Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1647.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
38364

1945 list z Katowic 18.6.45 do Myszkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1967, koperta przycięta z prawej strony.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
38365

1945 list polecony z Łańcuta do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 273.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
38366

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384 
50 PLN
38367

1945 list polecony z Lublina do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 307.

Fi.343
80 PLN
38368

1945 kartka na formularzu niemieckiej poczty polowej z Kielc do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 708.

Fi.343
60 PLN
38369

1945 list polecony z Łodzi 9.2.45 do Maszewa, ręcznie pisana erka, stempel cenzury wojskowej nr 396.

Fi.343
70 PLN