38330 |
1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł. z bardzo rzadkim na tym wydaniu błędem "brak cyfr nominału"; przy przesunięciu 50 nadruków z górnej połowy arkusza ku górze tylko dziesięć znaczków z poz.41-50 pozostawało bez nadruku nominału, tu skrajne znaczki z poz.49/50, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.344 Mi.386 |
| 600 PLN | |
38331 |
1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów (czysty Fi.225.-, kasowane są 2x droższe), gwarancja. | Fi.344 B8 Mi.386 |
| 250 PLN | |
38332 |
1944 K.R.N., miejscowy list polecony z Lublina z pierwszego dnia obiegu znaczka wydania przedrukowego, ręcznie pisana erka, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 8. | Fi.344, 342 Mi.386, 383 |
| 1 000 PLN | |
38333 |
1944 wydanie rocznicowe, seria w czworoblokach, gwarancja Petriuk. | Fi.344-6 Mi.386-8 |
| 100 PLN | |
38334 |
1944 K.R.N., znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 95, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.344Np Mi.386DD |
| 1 620 PLN SOLD | |
38335 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3.45 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.345 Mi.387 |
| 1 600 PLN | |
38336 |
1944 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.345 B4 Mi.387 |
| 60 PLN | |
38337 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław. | Fi.346 Mi.388 |
| 65 PLN | |
38338 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław. | Fi.346 Mi.388 |
| 55 PLN | |
38339 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.346 Mi.388 |
| 70 PLN | |
38340 |
| 100 PLN | |
38341 |
1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem. | Fi.346 Mi.388 |
| 100 PLN | |
38342 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 5 z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, dodatkowo nominał odbity na górnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 225 PLN SOLD | |
38343 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na górze i częściowo na dole znaczka, gwarancje Ways, Petriuk. | Fi.346 Mi.388 |
| 100 PLN | |
38344 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 11 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancje Petriuk. | Fi.346 Mi.388 |
| 135 PLN SOLD | |
38345 |
1944 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk. | Fi.346 Mi.388 |
| 800 PLN | |
38346 |
| 60 PLN | |
38347 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.346 B7 Mi.388 |
| 1 250 PLN | |
38348 |
1944 R.T.R.P., arkuszowa odbitka kontrolna formy przedrukowej, nadruk z poz. 24, gwarancja. | Fi.346ok Mi.388 |
| 150 PLN | |
38349 |
1944 R.T.R.P., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja. | Fi.346x Mi.388 |
| 108 PLN SOLD | |
38350 |
1944 R.T.R.P., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z nominałem na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie. | Fi.346x Mi.388 |
| 150 PLN | |
38351 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 130 PLN | |
38352 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem z poz. 27 - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 120 PLN SOLD | |
38353 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał z poz. 35 na dole znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 200 PLN | |
38354 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 50 z błędem "prawa kreska przerwana" z dodatkowym nadrukiem nominału z przesuniętego druku dolnej połowy arkusza z poz. 60, gwarancja i oznaczenie. | Fi.346yB8 Mi.388 |
| 350 PLN | |
38355 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czworoblok odbitek kontrolnych na różowopomarańczowym papierze z bardzo ciekawym układem typów - próba typu 1 z okrągłą kropką po gr. w prawym górnym i lewym dolnym narożniku, próba typu 2 z kwadratową kropką po gr. w lewym górnym i prawym dolnym narożniku, wszystkie kombinacje poziome i pionowe w jednym czworobloku, gwarancja. | Fi.VII P |
| 2 400 PLN | |
38356 |
1944 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list z oznaczeniem Wojskowy wysłany 8.12. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek cenzury wojskowej nr 109, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
38357 |
1944 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list wojskowy wysłany 26.10. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek radzieckiej cenzury wojskowej nr 25276, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
38358 |
1944 URUCHOMIENIE PIERWSZEGO URZĘDU LUBELSKIEGO, okupacyjny formularz kartkowy z trzywierszowym stempelkiem "Opłata pocztowa/ uiszczona gotówką/ ______ gr." z dopisaną liczbą 50 i numerem kolejnym przesyłki "Nr 91", ostemplowany 5.8.44 w dniu uruchomienia urzędu Lublin 1 datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie). | |
| 120 PLN | |
38359 |
1944 kartka z poczty polowej nr 38246 Głąpczyc, stempel cenzury wojskowej nr 79. | |
| 60 PLN | |
38360 |
1944 kartka z radzieckiej poczty polowej do Rosji, stempelek "Wojskowy" i stempel cenzury wojskowej nr 107. | |
| 80 PLN | |
38361 |
1945 KRZYŻATKA - wycinek znaku opłaty z koperty GG, z przekreślonym napisem i godłem Rzeszy, kilkakrotnie kreślony i skasowany stemplem prowizorycznym w Kowarach - datownikiem okupacyjnym z usuniętymi pozostałymi napisami, dodatkowo jednowierszowy stempelek "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.(Ck2) |
| 80 PLN | |
38362 |
1945 list z Tarnowa do Katowic, prowizoryczny kasownik Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 531 na odwrocie. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
38363 |
1945 kartka z Krakowa do Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1647. | Fi.343 Mi.384 |
| 40 PLN | |
38364 |
1945 list z Katowic 18.6.45 do Myszkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1967, koperta przycięta z prawej strony. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN | |
38365 |
1945 list polecony z Łańcuta do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 273. | Fi.343 Mi.384 |
| 300 PLN | |
38366 |
| 50 PLN | |
38367 |
1945 list polecony z Lublina do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 307. | Fi.343 |
| 80 PLN | |
38368 |
1945 kartka na formularzu niemieckiej poczty polowej z Kielc do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 708. | Fi.343 |
| 60 PLN | |
38369 |
1945 list polecony z Łodzi 9.2.45 do Maszewa, ręcznie pisana erka, stempel cenzury wojskowej nr 396. | Fi.343 |
| 70 PLN | |