Auction 91. WW2 PoW and internment camps

38147

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", list ofrankowany znaczkiem za 25 Pf "Orzeł" z poddrukiem wysłany 20.VIII z Freiman pod Monachium do polskiego obozu Rheine w Kilonii, znaczek skasowany stemplem "POCZTA POLSKA MONACHIUM", dodatkowo odciśnięty kasownik "KOMITET POLSKI MONACHIUM" z datą 20.AUG.1945; na odwrocie dokładny adres nadawcy; bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania.

400 PLN
38148

1945 Freiman, znaczek w wydania "orzeł".

30 PLN
38149

1945 Syrena, arkusik znaczka poczty międzyobozowej bez dolnego marginesu.

110 PLN
38150

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", marginesowy znaczek poczty międzyobozowej za 25 f. z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, nieprecyzyjnie skatalogowany.

Fi.1 MK
240 PLN
38151

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", marginesowe znaczki poczty międzyobozowej za 25 f., oba z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, jeden bardzo rzadki na cienkim białym papierze i z białą gumą, nieprecyzyjnie skatalogowane.

Fi.1 MK, 1a MK
1 200 PLN
38152

1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, szeroko cięta seria znaczków - reprodukcje malarstwa polskiego, z dopłata na PCK.

Fi.1-4A
60 PLN
38153

1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Polskie Dzieci arkusik na cele PCK.

Fi.1-4A
25 PLN
38154

1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, cięty arkusik z dopłatą na PCK. - reprodukcje malarstwa polskiego.

Fi.1-4A
40 PLN
38155

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Spakenberg i Havkruk, seria czysta, w tym kilka znaczków marginesowych, z odmianami kolorów nadruku znaczków za 3 i 30 f., idealny stan zachowania (Fi.1560.- +100% za pełną oryginalną gumę bez podlepki ani jej śladu), gwarancja Danowski.

Fi.1-9, 2b, 9b
3 000 PLN
38156

Fi.1a-9b
5 000 PLN
38157

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", unikalna parka znaczków za 10 pf. na papierze gumowanym deseniowo, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, poza lekkim przebarwieniem zachowana w bardzo dobrym stanie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.1y
800 PLN
38158

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Tereny Północnoniemieckie - "Libertas", znaczek za (20 f.) bez napisu "Hamburg Fischbeck" na karcie pocztowej, wysłanej 7.V z Pöhls do Lubeki, kasownik odbiorczy Poczty Polskiej; znaczki te przeznaczone do opłacania kart i listów zwykłych, a więc przesyłek najpopularniejszych, wydano w niewielkim nakładzie 680 szt. z czego część wykupiono dla celów kolekcjonerskich; reszta został zużyta w kilkanaście dni i całości z oryginalnego obiegu zachowało się niewiele - może kilkanaście sztuk; bardzo przyzwoity stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Schmutz.

2 800 PLN
38159

40 PLN
38160

1945 Lubeka, znaczek wydania "Żaglowiec".

15 PLN
38161

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, znaczek za 40 f.

15 PLN
38162

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, marginesowy czworoblok pięknie kasowanych znaczków za 40 f., lewy dolny z błędem na poz.31 "wiosło".

Fi.2+2 B1
300 PLN
38163

1945 Lubeka, znaczek wydania "Żaglowiec", górny znaczek z błędem "wiosło".

Fi.2B1
100 PLN
38164

Fi.3y
150 PLN
38165

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas", typografia z formy cynkowej; znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym na papierze białym średnim.

Fi.3y
120 PLN
38166

1945 Helmstedt, cięty, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 1 Mk., w kolorze jasnozielonym na białym papierze, lekka prześwitka po podlepce.

Fi.8A
100 PLN
38167

1945 Helmstedt, cięty, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 1 Mk., w kolorze jasnobrązowym na białym papierze.

Fi.10A
200 PLN
38168

1945 Helmstedt, cięte, nie wprowadzone do obiegu znaczki za 1 Mk., w kolorze czerwonym, w czteroznaczkowym arkusiku o szerokich marginesach, gwarancja Ryblewski.

Fi.Ark.13A
800 PLN
38169

Fi.Bl.5xB
40 PLN
38170

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze "E/0281" wysłana 9.XII.1946 ze zgrupowania polskich byłych jeńców wojennych w Rümpel Oldesloe do polskiego obozu nr.5 w Geesthacht-Heideberg; znak opłaty unieważniony stemplem: "Poczta Pol. Okr. Wojsk. Wentort"; doskonały stan zachowania.

500 PLN
38171

1945 Syrena, całostka dla polskich poczt międzyobozowych w Niemczech.

60 PLN
38172

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
38173

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygnaturą "L.Z.6.45.25000(1008)" o wyjątkowo intensywnym karminowoczerwonym/czarnym znaku opłaty wysłana 20.7 z Polskiego Urzędu Pocztowego w obozie wojskowym w Pöhls do Szkocji, dwuobrączkowy datownik gumowy PÖHLS z dostawioną datą 20.7.45, obok trzywierszowy fioletowy stempel "Urzad Pocztowy Obozu Wojskowego w Niemczech"; datownik przejściowy angielskiej poczty polowej "FIELD POST OFFICE 294"; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp2a
800 PLN
38174

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze L.Z.6.45.25000(1008), czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2a
60 PLN
38175

Fi.bl.5A
300 PLN
38176

1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż.

Fi.bl.1A
35 PLN
38177

Fi.bl.5B
300 PLN
38178

Fi.bl.5B
35 PLN
38179

Fi.bl.5B
35 PLN
38180

Fi.bl.1B
35 PLN
38181

Fi.bl.3
200 PLN
38182

Fi.bl.3A
70 PLN
38183

Fi.bl.3B
70 PLN
38184

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo", napis typu 1 - lekko pochyły, nieco większa niż zwykle (5 mm) wysokość bloku.

Fi.bl.3xA
90 PLN
38185

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk. w granatowym i czerwonym na papierze bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły.

Fi.bl.3B
50 PLN
38186

Fi.bl.4yA, 4yB
400 PLN