38147 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", list ofrankowany znaczkiem za 25 Pf "Orzeł" z poddrukiem wysłany 20.VIII z Freiman pod Monachium do polskiego obozu Rheine w Kilonii, znaczek skasowany stemplem "POCZTA POLSKA MONACHIUM", dodatkowo odciśnięty kasownik "KOMITET POLSKI MONACHIUM" z datą 20.AUG.1945; na odwrocie dokładny adres nadawcy; bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania. | Fi.1 |
| 400 PLN SOLD | |
38148 |
1945 Freiman, znaczek w wydania "orzeł". | Fi.1 |
| 30 PLN | |
38149 |
1945 Syrena, arkusik znaczka poczty międzyobozowej bez dolnego marginesu. | Fi.1 |
| 110 PLN | |
38150 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", marginesowy znaczek poczty międzyobozowej za 25 f. z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, nieprecyzyjnie skatalogowany. | Fi.1 MK |
| 240 PLN | |
38151 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", marginesowe znaczki poczty międzyobozowej za 25 f., oba z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, jeden bardzo rzadki na cienkim białym papierze i z białą gumą, nieprecyzyjnie skatalogowane. | Fi.1 MK, 1a MK |
| 1 200 PLN | |
38152 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, szeroko cięta seria znaczków - reprodukcje malarstwa polskiego, z dopłata na PCK. | Fi.1-4A |
| 60 PLN | |
38153 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Polskie Dzieci arkusik na cele PCK. | Fi.1-4A |
| 25 PLN | |
38154 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, cięty arkusik z dopłatą na PCK. - reprodukcje malarstwa polskiego. | Fi.1-4A |
| 40 PLN | |
38155 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Spakenberg i Havkruk, seria czysta, w tym kilka znaczków marginesowych, z odmianami kolorów nadruku znaczków za 3 i 30 f., idealny stan zachowania (Fi.1560.- +100% za pełną oryginalną gumę bez podlepki ani jej śladu), gwarancja Danowski. | Fi.1-9, 2b, 9b |
| 3 000 PLN | |
38156 |
1945 kompletna seria wydania przedrukowego dla obozów w Spakenberg i Havkruk, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.1a-9b |
| 5 000 PLN | |
38157 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", unikalna parka znaczków za 10 pf. na papierze gumowanym deseniowo, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, poza lekkim przebarwieniem zachowana w bardzo dobrym stanie, gwarancja Bojanowicz. | Fi.1y |
| 800 PLN | |
38158 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Tereny Północnoniemieckie - "Libertas", znaczek za (20 f.) bez napisu "Hamburg Fischbeck" na karcie pocztowej, wysłanej 7.V z Pöhls do Lubeki, kasownik odbiorczy Poczty Polskiej; znaczki te przeznaczone do opłacania kart i listów zwykłych, a więc przesyłek najpopularniejszych, wydano w niewielkim nakładzie 680 szt. z czego część wykupiono dla celów kolekcjonerskich; reszta został zużyta w kilkanaście dni i całości z oryginalnego obiegu zachowało się niewiele - może kilkanaście sztuk; bardzo przyzwoity stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 2 800 PLN | |
38159 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, kasowany znaczek za 40 f. | Fi.2 |
| 40 PLN | |
38160 |
1945 Lubeka, znaczek wydania "Żaglowiec". | Fi.2 |
| 15 PLN | |
38161 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, znaczek za 40 f. | Fi.2 |
| 15 PLN | |
38162 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, marginesowy czworoblok pięknie kasowanych znaczków za 40 f., lewy dolny z błędem na poz.31 "wiosło". | Fi.2+2 B1 |
| 300 PLN | |
38163 |
1945 Lubeka, znaczek wydania "Żaglowiec", górny znaczek z błędem "wiosło". | Fi.2B1 |
| 100 PLN | |
38164 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas", typografia z formy cynkowej; kasowany znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym na papierze białym średnim. | Fi.3y |
| 150 PLN | |
38165 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas", typografia z formy cynkowej; znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym na papierze białym średnim. | Fi.3y |
| 120 PLN | |
38166 |
1945 Helmstedt, cięty, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 1 Mk., w kolorze jasnozielonym na białym papierze, lekka prześwitka po podlepce. | Fi.8A |
| 100 PLN | |
38167 |
1945 Helmstedt, cięty, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 1 Mk., w kolorze jasnobrązowym na białym papierze. | Fi.10A |
| 200 PLN | |
38168 |
1945 Helmstedt, cięte, nie wprowadzone do obiegu znaczki za 1 Mk., w kolorze czerwonym, w czteroznaczkowym arkusiku o szerokich marginesach, gwarancja Ryblewski. | Fi.Ark.13A |
| 800 PLN | |
38169 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5xB |
| 40 PLN | |
38170 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze "E/0281" wysłana 9.XII.1946 ze zgrupowania polskich byłych jeńców wojennych w Rümpel Oldesloe do polskiego obozu nr.5 w Geesthacht-Heideberg; znak opłaty unieważniony stemplem: "Poczta Pol. Okr. Wojsk. Wentort"; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 500 PLN | |
38171 |
1945 Syrena, całostka dla polskich poczt międzyobozowych w Niemczech. | Fi.Cp1 |
| 60 PLN | |
38172 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281, czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 100 PLN | |
38173 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygnaturą "L.Z.6.45.25000(1008)" o wyjątkowo intensywnym karminowoczerwonym/czarnym znaku opłaty wysłana 20.7 z Polskiego Urzędu Pocztowego w obozie wojskowym w Pöhls do Szkocji, dwuobrączkowy datownik gumowy PÖHLS z dostawioną datą 20.7.45, obok trzywierszowy fioletowy stempel "Urzad Pocztowy Obozu Wojskowego w Niemczech"; datownik przejściowy angielskiej poczty polowej "FIELD POST OFFICE 294"; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania. | Fi.Cp2a |
| 800 PLN | |
38174 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze L.Z.6.45.25000(1008), czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp2a |
| 60 PLN | |
38175 |
1945 Dachau - Allach, bloki z dopłatą na PCK; bloki ze znakiem wodnym normalnym i odwróconym. | Fi.bl.5A |
| 300 PLN | |
38176 |
1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż. | Fi.bl.1A |
| 35 PLN | |
38177 |
1945 Dachau - Allach, bloki z dopłatą na PCK; bloki ze znakiem wodnym normalnym i odwróconym. | Fi.bl.5B |
| 300 PLN | |
38178 |
1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż. | Fi.bl.5B |
| 35 PLN | |
38179 |
| 35 PLN | |
38180 |
1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż. | Fi.bl.1B |
| 35 PLN | |
38181 |
1945 Dachau - Allach, bloki z dopłatą na PCK; cięty i ząbkowany ze znakiem wodnym i ząbkowany bez znaku wodnego. | Fi.bl.3 |
| 200 PLN | |
38182 |
1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż. | Fi.bl.3A |
| 70 PLN | |
38183 |
1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż. | Fi.bl.3B |
| 70 PLN | |
38184 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo", napis typu 1 - lekko pochyły, nieco większa niż zwykle (5 mm) wysokość bloku. | Fi.bl.3xA |
| 90 PLN | |
38185 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk. w granatowym i czerwonym na papierze bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły. | Fi.bl.3B |
| 50 PLN | |
38186 |
1945 Dachau Allach, komplet bloków, cięty i ząbkowany, z dopłatą na PCK 3+7 mk. w kolorach czerwonym i granatowym, na papierze bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły (nakład 1000 szt.). | Fi.bl.4yA, 4yB |
| 400 PLN | |